Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вискозитет на масло след 200000км


deopk

Recommended Posts

Здравейте , 

мойта Октавия (1.2 TSI, 2014) направи вече над 200к км и забелязвам че светва за oil check на 7-8к км вече  (обикновенно досипвам малко и го сменям към 10к.) 

До сега винаги съм слагал 5w30 Castrol или VAG-ското . Въпроса ми е след като съм минал вече толкова км да преминавам ли друг вискозитет (5w40)? 

Благодаря :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ТУК какво означават цифричките и буквите. В твоя случай ще смениш маслото предназначено да работи в температурен диапазон -30 до +30 с такова предназначено за работа в температурен диапазон -30 до +40. Ако караш много лятото, особено по магистрали, т.е. с голямо натоварване на двигателя, 5w40 е по-подходящо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.