Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шофиране без Годишен Технически Преглед


Radiskoda

Recommended Posts

Колеги здравейте.

Прегледа на колата която кара баща ми, но е на мое име е бил

изтекъл на 29 януари, но е забравил за него и си е карал така 1 седмица без да знае. Не са го спирали никъде органите на реда.

въпроса ми е след като е на мое име от някакви камери мога ли да очаквам електронни фишове за това ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меган бързо в най-близкия читав ГТП. Май няма глоба за малко закъснение. Обикновено пращат смс-че седмица преди изтичането на прегледа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих го днес, но не знам дали няма да получа някой фиш по пощата.

Попринцип знам, че за изтекъл ГТП трябва да те спрат и санкционират, но не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е имал "Късмета" да срещне патрулка с монтирани камери отпред и отзад има шанс да са го записали, но обикновено  спират да пишат фиш или акт на момента.

Редактирано от Penata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля, че на момента трябва.

Дано няма последствия и да не получим фишове, все пак това са няколко дни шофиране без преглед.Дано не иде книжката на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година 5 седмици минаха докато се усетя и НИЩО. Щом не са го спрели, едва ли ще има проблем, камерите в патрулките засичат скорост, не знам за други нарушения да снимат, евентуално винетки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Обикновено пращат смс-че седмица преди изтичането на прегледа...

Никога не ми се е случвало такова такова нещо. Сигурно за София става дума, щото конкуренцията е голяма. В Несофия няма такова ухажване.?

Случвало ми се е да закъснея 4 месеца и няма глоба. През това време, обаче, не е карана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз получавам смс за ГТП, в Пловдив.

Не знам какво снимат камерите над пътното платно, освен винетки. Един приятел "изгоря" за неплатена гражданска. Снимали са го някъде с нещо. ГТП се минава на пункта без проблем/глоба, дори и да си закъснял с години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гражданската снимат да, говорих преди малко с един бивш служител, каза, че за преглед камери не снимат, само ако те спрат на място.

Относно закъсняването е правенето на преглед дори сред година, ако колата не е карана няма глоба, че си закъснял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към днешна дата липсата на валиден технически преглед не е проблем, ако автомобила не се управлява. Колата може да седи 5 години в гараж и да не е минавала ГТП за този период - отивайки за ГТП, от пункта няма да ви санкционират. ГТП не е задължителен като ГО, при която ползваш или не ползваш колата, все трябва да имаш сключена полица. Също така, поне за сега, няма камери и система, които да следят дистанционно дали движещия се автомобил има валиден ГТП. Така че до тук проблем с липсващ преглед няма. Но, ако от КАТ ви спрат за нарушение или за случайна проверка и колата няма ГТП - лошо. Ако имате Каско, но нямате минат ГТП и сте участник в катастрофа, пътен инцидент или имате паркинг щета - застрахователя няма да ви изплати нищо. В ситуация на пътен инцидент и автомобил без ГТП - лошо, колата се счита за технически неизправна с всички произтичащи от това последствия. С други думи, ако колата няма ГТП поради невнимание и пропускане на срока за подновяването му и не са ви хванали на пътя, за сега проблем в това отношение няма.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чрез камери в България се контролира САМО:

- Скорост

- Винетка

- Шофиране в бус лента (по-скоро само теоретично)

- Преминаване на червен сигнал (по-скоро само теоретично)

За последните две има законово поле, има изградена система и процедури за комуникация между община и КАТ, но реално не се случва.

 

Този тип системи на Soitron могат да снимат за ГО освен за скорост, но:
- поставени са само на малък брой патрулки

- не работят поради някаква причина

- нямаме процедура за ел. фиш за ГО

 

 

Capture.PNG

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.