Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка Р0401 ЕГР


Yordan_Stefanov

Recommended Posts

Здравейте колеги ,от известно време ми излиза тази грешка.Трия и след известно време пак излиза тази жълта Chek engine лампа.Колата нито забива ,нито се променя като светне.Въпроса ми е,това ако е EGR клапан ,искам да се пробвам да го почистя ,или да го сменя с нов.Но къде по точно се намира .В предната част към маската на колата до щеката за маслото ,или някъде отзад .Качвам снимка на това което аз се съмнявам, но не съм сигурен.Ако е това,гледам че е на 2части .Коя част е добре да сменя .Моля да ми дадете съвет ,къде се намира ЕГР .Мой колега ми каза че има някъде отзад ЕГР който бил проблема ,и ми каза най добре софтуерно да го премахна.Дайте съвет как да постъпя.Колата е Шкода Октавия 2-2.0 Disel 140ps 2005г автомат Код на мотора(BKD).Благодаря предварително.

Screenshot_20230203_210812.jpg

20230116_155529.jpg

20230116_155626.jpg

20230116_155524.jpg

20230116_155521.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е ЕГР, разглобяваш колкото можеш, чистиш и наблюдаваш има ли ефект. Ако няма тогава ще го мислиш дали да го сменяш. Само си мисля, че е добре да се сменят гарнитурите. Продават се и разни спрейове - чистители за ЕГР. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая операция и мен ме чака, че не съм го правил изобщо това упражнение. Ама чакам да се затопли, за да разглобявам с бира в ръка и под зоркия поглед най-малко на форумния зъбар @The Best Forman

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, zloQQ написа:

Тая операция и мен ме чака, че не съм го правил изобщо това упражнение. Ама чакам да се затопли, за да разглобявам с бира в ръка и под зоркия поглед най-малко на форумния зъбар @The Best Forman

И аз чакам топлото време, а бих се включил и да помагам или просто да зяпам с бира в ръка ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.02.2023 г. at 12:59, zloQQ написа:

...Ама чакам да се затопли, за да разглобявам с бира в ръка и под зоркия поглед най-малко на форумния зъбар The Best Forman

 

Трудна работа. По скоро, Гената да идва с гащеризона. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, joro-120L написа:

 

... По скоро, Гената да идва с гащеризона. :)

Това някакъв фетиш ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, The Best Forman написа:

Това някакъв фетиш ли е?

 Талисман, Гена.

 

e43d1775a03be3cf.JPG.c70f401648731ba6c33a3e01668672e5.JPG

 

фото @mRt

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, joro-120L написа:

 Талисман, Гена.

 

e43d1775a03be3cf.JPG.c70f401648731ba6c33a3e01668672e5.JPG

 

фото @mRt

 

 

Кой не дойде с "талисмана" на събора ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой с какво не е дошъл и на кой събор е дошъл? Гена, когато @zloQQ те покани за присъствие при сваляне на ЕГР се подготви, че може и да развиеш някоя гайка :) /без гащеризон/. Па може и ЕГР да се сваля лесно. В едната ръка бирата, в другата ключа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, joro-120L написа:

Кой с какво не е дошъл и на кой събор е дошъл? .... @zloQQ

 

На събора на Шкода клуб България 2023 , ще се развявам по талисмана и фантазия .. само не знам , къде ще сложим една голяма червена точка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, The Best Forman написа:

На събора на Шкода клуб България 2023 , ще се развявам по талисмана и фантазия .. само не знам , къде ще сложим една голяма червена точка ?

 

 Предния събор го пропуснах, но на този ще дойда!....да сложим червената точка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

На събора на Шкода клуб България 2023 , ще се развявам по талисмана и фантазия .. само не знам , къде ще сложим една голяма червена точка ?

Тя и мъничка ще ти стигне ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Izolini написа:

Тя и мъничка ще ти стигне ?

 

 Знаеш кви топки извади в кабинета. Гранд Рошер! Кокосови орехи. Нема лабаво. Дето се пофали в една тема, но вече е изтрито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 5.02.2023 г. at 19:22, joro-120L написа:

 

 Предния събор го пропуснах, но на този ще дойда!....да сложим червената точка. :)

Здравейте кога е този събор? Място , дата? Благодарвя ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Националният събор на Шкода Клуб България е традиционен. Провежда се всяка година.

Все още не е уточнена дата. Може да видите мероприятията за тази година:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 3.02.2023 г. at 22:37, Yordan_Stefanov написа:

Здравейте колеги ,от известно време ми излиза тази грешка.Трия и след известно време пак излиза тази жълта Chek engine лампа.Колата нито забива ,нито се променя като светне.Въпроса ми е,това ако е EGR клапан ,искам да се пробвам да го почистя ,или да го сменя с нов.Но къде по точно се намира .В предната част към маската на колата до щеката за маслото ,или някъде отзад .Качвам снимка на това което аз се съмнявам, но не съм сигурен.Ако е това,гледам че е на 2части .Коя част е добре да сменя .Моля да ми дадете съвет ,къде се намира ЕГР .Мой колега ми каза че има някъде отзад ЕГР който бил проблема ,и ми каза най добре софтуерно да го премахна.Дайте съвет как да постъпя.Колата е Шкода Октавия 2-2.0 Disel 140ps 2005г автомат Код на мотора(BKD).Благодаря предварително.

Screenshot_20230203_210812.jpg

20230116_155529.jpg

20230116_155626.jpg

20230116_155524.jpg

20230116_155521.jpg

Това е ЕГРа над дросела и по добре да се премахне механично и софтуерно защото е вреден

  • Объркан съм 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вреден е, защото леко намалява изхвърлените отработени газове, вкарвайки ги отново в двигателя ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.