Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Халка на електрически багажник - проблем!


b3lq7a

Recommended Posts

Да питам някой имал ли е проблеми с конкретния механизъм - халка! Подлежи ли на ремонт? Багажникът ми е електрически и има механизъм за издърпване/до натягане на бравата при затваряне на багажника… 

Механично кучето ми го развали, докато се затваря багажника, изритала постелката си навън и тя застанала стърчаща отвън леко, като прещипана! Аз пък не съм видял и 200км съм си карал така! Оттогава ми тропа/хлопа/трака. Появи се сериозен луфт като я пипам и играе във всички посоки. Прилагам снимки на джаджата. В Еуратек е 470лв, в Али експрес са по 100лв! Малко множко ми се струва близо 500лв за такова нещо! Чудя се дали да не взема от алито?

 

brava_001.jpeg.c70357be615e9465a2b510dfd3012853.jpeg

 

brava_002.jpeg.6a2ab5532a62761a0c6d075f69856203.jpeg

 

brava_003.jpeg.0fa7a61acb66dd3ae63ff8335cc2ecc2.jpeg

 

brava_004.jpeg.52806e757cc5a038d44e98b5705f1eed.jpeg

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е колкото гаден, толкова и интересен. Явно електрическите багажници не са силната страна на VAG/Skoda от тези години. Аз го "ядох" с амортисьора, после с бравата на капака, ти сега с долната брава. Все на коли на малко километри и сравнително нови като година на производство. Видях колко много ти хлопа ухото на бравата на последната среща. И все си мисля, че проблема ти може да е по-скоро свързан с изкривяване на това ухо (основа, планка и т.н.) или на част от края на бравата. Малко да се позатопли времето, няма да е лошо да направиш по-обстоен преглед - мисля, че няма какво да губиш. Относно АлиЕкспрес или Еуратек, китайците имат и сполучливи решения, но ако е пръчка ще изгориш с кинтите. Ако планираш да си собственик на колата по-дълго време, може би Еуратек е по-добрия и по-сигурен вариант. Имаш и трета опция - ударена кола за части, от която да вземеш долната брава.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.02.2023 г. at 12:06, Mishelle написа:

Проблема ти е колкото гаден, толкова и интересен. Явно електрическите багажници не са силната страна на VAG/Skoda от тези години. Аз го "ядох" с амортисьора, после с бравата на капака, ти сега с долната брава. Все на коли на малко километри и сравнително нови като година на производство. Видях колко много ти хлопа ухото на бравата на последната среща. И все си мисля, че проблема ти може да е по-скоро свързан с изкривяване на това ухо (основа, планка и т.н.) или на част от края на бравата. Малко да се позатопли времето, няма да е лошо да направиш по-обстоен преглед - мисля, че няма какво да губиш. Относно АлиЕкспрес или Еуратек, китайците имат и сполучливи решения, но ако е пръчка ще изгориш с кинтите. Ако планираш да си собственик на колата по-дълго време, може би Еуратек е по-добрия и по-сигурен вариант. Имаш и трета опция - ударена кола за части, от която да вземеш долната брава.

Пробвах със същия номер на част от мегапартс… води се същата и за q7 Audi, както и за почти всички комбита с ел багажник на ВАГ до 2018-20г… имаше преглед, конкретната, беше по зле от моята! Иначе на оригиналните си пише Мейд ин Джърмани, имам съмнения, че китайските не ще са с това качество! Хубавото е, че са от 2 части и да вземеш китаец, мотор и механизъм сменяш с тези от колата си, заводските и оправяш луфта, оставяйки само джоб каналната основа на едната част! Но успях да я разгледам, преди да я върна и смятам, че има опция за оправяне, леко на менгеме и ако има нужда с една две заварки на заводските нитове! Ще пиша за резултати! Юли, знаеш кой ще я бори, почти съм сигурен, че ще я излекува! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.