Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за рутер


Vladi_a

Recommended Posts

Здравейте :)

Имам един въпрос свързан с нов рутер, който от скоро имам. Но първо малко предистория :D :

С предишния рутер всичко си беше наред, но смених доставчика на интернета, съответно и рутера. Имам 2 лаптопа, единия Acer, другия Lenovo. Също и смарт телевизор. Новият рутер е ZTE T3000. С него всички устройства с изключение на Lenovo-то работят, само той не вижда wi-fi мрежата. Пробвах и с usb wi-fi карта (или както се казва, малко съм индианец в тази сфера) и положението е същото. Лаптопа не вижда САМО моята мрежа, други всякакви. Ще съм благодарен ако някой даде съвет. Също може да препоръчате човек, който може да отстрани проблема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може само да предполагам - ако Леновото е от времето на Лили Иванова , може да не поддържа N стандарт или там какъвто е на рутъра. Тогава решението е ръчно да се настрои стандарта на рутъра на стандарта на Леновото , а на останалите да им се даде автоматично да си настройват стандарта.

Другия вариант - да се сложи външна карта поддържаща стандарта на мрежата.

Ако си се вързал към А1 - гредоред - техните рутъри не позволяват на клиента да ги администрира сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли шанс рутера да е настроен да хвърля само 5G, съответно Леновото да е по-старо и да не го вижда?

Имах такъв казус с IPкамери, които поддържаха само 2.4Ghz, а рутера ми беше пуснат само на 5G.

Влез и му разцъкай админ панела. Трябва да е доста юзър френдли и бързо да се ориентираш за честотата, която му е пусната. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, The Best Forman написа:

Може само да предполагам - ако Леновото е от времето на Лили Иванова , може да не поддържа N стандарт или там какъвто е на рутъра. Тогава решението е ръчно да се настрои стандарта на рутъра на стандарта на Леновото , а на останалите да им се даде автоматично да си настройват стандарта.

Другия вариант - да се сложи външна карта поддържаща стандарта на мрежата.

Ако си се вързал към А1 - гредоред - техните рутъри не позволяват на клиента да ги администрира сам.

Не е към А1, към Йеттел е. Изтеглих приложението на ZTE и поне каквото знам променях, по лаптопа ръчках пак някакви тъпотии, но не съм сигурен дали са правилните. След всяка проба съм връщал настройките в положението, в което бяха преди “компетентната” ми намеса:D

преди 41 минути, sauber написа:

А има ли шанс рутера да е настроен да хвърля само 5G, съответно Леновото да е по-старо и да не го вижда?

Имах такъв казус с IPкамери, които поддържаха само 2.4Ghz, а рутера ми беше пуснат само на 5G.

Влез и му разцъкай админ панела. Трябва да е доста юзър френдли и бързо да се ориентираш за честотата, която му е пусната. 

Излъчва и 2,4 и 5Гхц, проверих.


Ако някой е наясно с тия машини, мога да напиша модела на лаптопа и на мрежовата карта. Да каже: трябва да смениш антиката, не поддържа стандарта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не сложиш стария рутер след новия и да си ползваш предишния сетъп? Пробвал ли си?

Да използвам темата да се оплача и аз...

При мен, от 2-3 месеца разпада връзката на 2.4Ghz Преди всичко беше ОК и на 5Ghz и на 2.4Ghz Сега обаче и моето Lenovo се вижда в чудо. На мацката лаптопа и той. Пусна ли Hotspot от телефона - перфектно работят машините. Интересното е, че сигнала е перфектен (една тухлена стена дели рутера от лаптопите), просто изписва - "няма връзка с интернет". iPhone и Motorola - същата работа. Вързани ли са на 2.4Ghz - ту имат, ти нямат нет. Климатиците, бойлера и куп други неща също бачкат на 2.4Ghz и пускат предупреждения, че няма нет. На 5Ghz обаче - всичко е пушка! Телефоните летят, третия лаптоп също. Демек, нет си има. Пък и телевизията (IPTV) не прекъсва.

Явно ще сменям Cisco-то с това (според мен) безпричинно дропване на нета.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това, което Гената е казал - настрой стандарта на рутера да отговаря на стандарта, поддържан от wi-fi адаптера на Lenovo-то (няма да е зле наистина да напишеш модела на Lenovo-то). Също така, опитай и следното: отвори Network & Sharing center, оттам избери 'Set up a new connection or network' и оттам стъпка по стъпка съветникът ще те води. На една от стъпките има една опция, която да маркираш: "Connect even if network is not broadcasting" или нещо подобно.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, zloQQ написа:

А защо не сложиш стария рутер след новия и да си ползваш предишния сетъп? Пробвал ли си?

Да използвам темата да се оплача и аз...

При мен, от 2-3 месеца разпада връзката на 2.4Ghz Преди всичко беше ОК и на 5Ghz и на 2.4Ghz Сега обаче и моето Lenovo се вижда в чудо. На мацката лаптопа и той. Пусна ли Hotspot от телефона - перфектно работят машините. Интересното е, че сигнала е перфектен (една тухлена стена дели рутера от лаптопите), просто изписва - "няма връзка с интернет". iPhone и Motorola - същата работа. Вързани ли са на 2.4Ghz - ту имат, ти нямат нет. Климатиците, бойлера и куп други неща също бачкат на 2.4Ghz и пускат предупреждения, че няма нет. На 5Ghz обаче - всичко е пушка! Телефоните летят, третия лаптоп също. Демек, нет си има. Пък и телевизията (IPTV) не прекъсва.

Явно ще сменям Cisco-то с това (според мен) безпричинно дропване на нета.

Ако искаш да не дропи - махаш всички автоматики в руръра и започваш ръчно да си настройваш канали бандове и т.н. На един лаптоп слагаш сканираща програма , намираш най-малко натоварения канал и го настройваш на рутъра. Като вдигне пинга в някой момент , повтаряш процедурата.

Проблема е , че ефира е задръстен от рутъри.

Ако ти забива рутъра е друга бира - разглобяваш , сменяш кондензатори и продължаваш 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman, Гена, около мен ефира е ОК. Има-няма 10 мрежи се виждат, като 2 са мои. Странното е, че почна ей така - изведнъж (от нищото) да чупи пакетите. Ремонт на дали ще му направя - не ме бива или май...не ми се разглобява, хахаха. Мислех си за някаква mesh система. Mercusys Halo, Tenda Nova, TP Link Deco. Asus Zen също гледах, ама не ми се дават чак толкова кинти. Като цяло съм много доволен от Linksys-a, макар и дъртичък. Никога до сега не ми е дропвал. Рестарт е виждал максимум 1 път годишно ако не и по-редко. Супер стабилна работа! Дърпа си примерно 10 филма, в същото време стриймва някой на телевизора, дребното цъка някоя игра онлайн (x-box), поне 25 джаджи от смарт хоум-а са закачени постоянно 3 Google mini спикери, свирещи почти нонстоп и 1 Google home display на който винаги нещо върви - я музика, я навигация. И рутера си беше пушка. Явно се е бъгнал нещо и мрежатацна 2.4Ghz чупи пакетите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е претоварен вече и да не смогва процесора .. може да го префлашнеш с ДДВРТ и ако не се съживи , мисли за нещо по-актуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Може и да е претоварен вече и да не смогва процесора .. може да го префлашнеш с ДДВРТ и ако не се съживи , мисли за нещо по-актуално.

Оооо, не съм убеден, че ми се флашва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старият рутер при мен отпада - за кофата е. Иначе в сервиза и на други места леново-то си е 6, само с новия рутер има драма. Как да проверя какъв е стандарта на рутера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На етикета му (стикера), най-често се намира от долната му страна. Втори вариант - влизаш в настройките му, там също се вижда на какво работи. Трети вариант - отиваш на страницата на производителя, намираш модела, в описанието и характеристиките му ще намериш нужното. Четвърти вариант - пишеш в Гугъл “модела на рутера specifications” (без кавичките).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема на тез устройства е , че няма никаква информация за тях .. опитах да прочета менюала (и на английски и на български) и нищо не разбрах .. те са си по поръчка на Йетел явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се забърках с подобен казус, но с Виваком! Целта на гимнастиката беше ЕОН ТВ на телевизори без твърда връзка, демек само по Wi-Fi. На тия Виваком схемата им е с 2 бандови рутери за нета и оттам към Андроид кутийки. Рутерът прави 2 мрежи, 1ва на 2,4 и 2ра на 5г. Драма страшна с имена на мрежи, автоматично превключване и тн. Хванах им следната цака, звъня на 123 и те да си ги настройват онлайн! Ок с кутийките за телевизорите стана, с лаптоп и други устройства също, но с brother Wi-Fi принтер греда голяма! Правих струвах, ония от подръжка също, накрая им казах, че ще се откажа услугата за тоя апартамент и след 2ч в същия ден пратиха техник да настройва тоя безумен рутер! Мъчи се 3ч тоя човек като грешен дявол, сменява го с друг, но същия модел, че имали само такива…, и какво ли не прави! Накрая се установи, че принтера работи само на 2,4гхр, но и с по-стари протоколи или нещо такова, които тоя Вивакомски рутер не поддържа! Сложих стария рутер и с wps го свързах за 2мин. Беше точно както по-горе пише - изобщо не го намира, вижда и тн този новия. Хем и с ръчни настройки и какво ли не! Иначе парола и адрес за влизане в настройките на рутера ще ти дадът от 123 или както е там на йетел. Зареди се с търпение и ги ръчкай те да си настройват рутера! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леново (Intel по-точно) традиционно имат проблем със съвместимостта.

Intel ли е WiFi чипсетът?

Редактирано от chavdarlk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@The Best Forman се оказа прав, проблема беше в стандарта на рутера. Променихме го да е същия като на мрежовата карта и wi-fi мрежата се показа в списъка. Огромни благодарности, Гена! Имам да черпя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Vladi_a написа:

@The Best Forman се оказа прав, проблема беше в стандарта на рутера. Променихме го да е същия като на мрежовата карта и wi-fi мрежата се показа в списъка. Огромни благодарности, Гена! Имам да черпя :)

Имам да си връщам .. малко ли те тормозих , докато бях гоУфаджия :)

Радвам се , че успях да помогна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.