Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за парно Octavia 3 2020г.


anttonev

Recommended Posts

Имам въпросната кола и сега ми е първа зима с нея и забелязвам че от двете централни духалки, когато е на AUTO не излиза топъл въздух, когато избера да духа от там в ръчен режим, духа врял въздух.

От страничните излиза топло, в краката духа топло, но от тези не.

Даже забелязах че есента, когато беше по-хладно, да речем 4-5 градуса, но грейне слънце, от централните духалки започва да деха студено, явно си гони температурата, която е зададена, обаче е много неприятно, изведнъж да те вейне студената струя.

Правил съм калибровката на клапите, както е показано на много места из интернет, със задържането на 2 копчета, но разлика не намирам.

Пробвал съм и трите профила от менюто на климатроника, но не усещам промяна, а съм "въоръжен" с термометър, който поставям в единия отвор.

 

Та нормално ли е от тях да не излиза топъл въздух?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз съм с климатроник, но съм с Октавия 2.

При топло винаги духа от страничните и в краката и никога не се усеща през централните духалки. Може би сравняваш с режима на студено, там духа основно от централните.

Климатроника следи външната температура в режим auto и пуска студено или топло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, anttonev написа:

Та нормално ли е от тях да не излиза топъл въздух?

 

Да, нормално е в режим на отопление. Ако искаш можеш да си пуснеш въпросните духалки ръчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Атанас написа:

Климатроника следи външната температура в режим auto

 

Със сигурност следи и вътрешната температура + осветеност ( слънчево / облачно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, baijoro написа:

Да, нормално е в режим на отопление. Ако искаш можеш да си пуснеш въпросните духалки ръчно.

Първо - топлия въздух се издига нагоре, затова вкарва от долните духалки. Освен това преди години (когато упътванията бяха истински и в тях не пишеше "не пийте течността от казанчето за чистачки") в упътването на Деу Рейсър с климатик изрично пишеше, перифразирам, че в режим на отопление трябва клапите да са отворени към краката, а не към главата, защото имало опасност от заспиване при претопляне на кратуната.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, хареса ми претоплянето та кратуната.

Явно, обаче, не всички производители се боят да не им заспят шофьорите. Имам Ситроен с климатроник и там на "авто" си духа към кратуните и зиме и лете.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това е абсолютно вярно. Особено ако си се намръзнал и те напече яко парното, доспива ти се. Вярно е и това, че при отопление на Ауто средните духалки не играят.

 

Иначе аз тази система за бързо отопляване от краката нагоре, независимо колко е функционална, много я мразя. Ясно е, че не обичам да ми е студено на краката, ама не обичам и да са врели. Ръчно средните духалки, ако съм се намръзнал или ако не съм - само от към челното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте. И аз да попитам нещо във връзка с парното.Моята Октавия 3 е с климатик,прави ми впечатление , че от дясната страна отпред в купето духа студено и горе и в краката при почти всички положения на врътката за посока на отоплението .От ляво и от горната духалка и в краката духа горещо.челното стъкло се изпотява в долния десен край и почти целите десни предно и задно стъкло.Някой ако се е сблъсквал с подобен проблем моля да сподели.Ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.