Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DPF проблем


galintenev5

Recommended Posts

Здравейте, колеги , от около година съм притежател на О2, 1Z5, 1.6 TDI. Това е първата ми кола дизел и изпитвам все още неприятности с нея. Сравнително често се включва регенерация на DPF . По препоръка на сервизи, я изкарвам извънградско каране, докато приключи самата регенерация. Колата се кара 90% градско и по-рядко извън града. Ако има значение зареждам на Ромпетрол и слагам добавка на Bardahl. Някакви съвети и препоръки. Благодаря. 

 

 

.. Поредният проблем относно цялата ситуация се случи днес, както си карам регенерацията приключи и се включи индикатора за свещи (DDE) , Engine fault: visit workshop+ check engine и колата изгуби мощност. Знам, че без диагностика е само гадаене,но какво да очаквам- турбо, свещи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДПФ-а може да се включва често заради екологичния софт. Трябва да видиш ,коя е весиятама твоя и ако е нужно - да го смениш с оригиналния. А може и да наближава края на живота на филтъра...

Относно проблема - без диагностика си е абсолютно "хвърляне на боб".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, galintenev5 написа:

Здравейте, колеги....... без диагностика е само гадаене,но какво да очаквам- турбо, свещи?

Здравей, колега. Не са свещи и малко вероятно да е турбо. По-скоро е препълнен DPF-a. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът се оправя или с много пари - смяна на EGR и DPF, ИЛИ с премахването им, което е по-безболезнено (евтино).

Прекъснатите регенерации вкарват дизел в маслото (картера), което е сериозен проблем!

И като цяло, дизелът не е окей да се кара предимно градско, уви...

 

*Един приятел ми ги каза горните неща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.