Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia 2, 1.4 бензин/газ – не пали студена


masurev

Recommended Posts

Здравейте младежи,

От много време колата (от подписа ми) не пали от първия път – сега пали от третия. Понякога се случва при първото завъртане аха да запали, на втория опит само върти и после пали чак на третото палене. След като веднъж я запаля няма проблем и си пали от раз, демек – не пали студена.

Доскоро не излизаха некви грешки при диагностика, но сега излезнаха тези грешки – в снимките.

При запалването има леко присвирване – мисля, че дърпа малко въздух през недоуплътнен колектор на входящия въздух. Колектора скоро ще го боря, че сега поради обективни причини е невъзможно.

 

Та, вадете кристалните топки и се пускайте в предположения….при желание J.

20230115_164720.jpg

20230115_164733.jpg

Редактирано от masurev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от тези грешки няма някоя , която да не позволява да пали колата.

Ако случайно при пълен резервоар пали по-лесно , възможно е помпата да е на лимит (ако е бензин де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква газова си? Вариант газовата да пропуска по малко и да се събира газ в колектора който да задавя колата. Пробвай да я караш известно време с празна газова бутилка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Най-вероятно дюза/дюзи - изпускат и пълнят колекторите с газ, съответно няма кислород за запалването.
За съжаление са много скъпи, около 200 лв бройката...

След сменени две и още две за смяна, цялата система беше изчегъртана и сменена с нова.

Реално смяната излезе на цената на две дюзи...

Изолирайте газовата и ще започне да пали нормално, това ще докаже, че проблема е в дюзите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

 

Преди доста години имах проблеми с 2бр. газови дюзи (така се оказа в последствие), а от сервиза на Ланди ми обясняваха как можел да се оправи проблема с/у едни 5-600 лв.

Намерих си дюзи втора употреба за 70лв. двете (по спомен) и съм минал към 80-90 000 оттогава.

 

непременно ще го тествам тва с газта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОМЦИ, ГОЛЯМО БЛАГОДАРСКО!!!

 

Верно колата се дави от газовата.

Изцедих газта до край и си палеше всеки път.

Остава да открия виновната дюза и да я сменя.

Редактирано от masurev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.