Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с актуатора на турбото


cubinetza

Recommended Posts

Здравейте, имам Шкода Рапид 1,4 TDI 90 коня, 2017 година. От няколко месеца започна да светва и изгасва индикацията да подгряване на свещите. След това започна да държи високи обороти и накрая светна и чек-а. Закачах я на диагностика и ми казаха, че е заминал актуатора на турбото.
Имал ли е някой друг такъв проблем и какво може да се направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По описаните симптоми ми орилича на запушен DPF. Ако е актуатора бих казал, че е по-малкото зло, но не ми се вярва да е от него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Pepino написа:

Напишете точната грешка, за да може да ви помогнем адекватно, а не да гадаем. 

Започна да примигва подгряването на свещите и след това остана да свети чек-а, когато спра и изключа двигателя продължава да охлажда радиатора, а съм изминал 5 км. Когато я карам оборотите са 1000 и спадат след 15-20 мин, това се случва както на топъл, така и на студен двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се прочете точната грешка е "малко" хвърляне на боб.

Иначе самия актуатор не е кой-знае колко скъп. За Октавията ми излезе 110лв от Турбо Сервиз, един ден сваляне на стария (кофти болтче на кофти място), 15мин монтаж на новия и 2-3 часа настройка на новия. Ако отидеш в сервиз за 2 часа работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал сте, че сте закачал колата на диагностика. Колегата Pepino ви пита за грешката, която е излязла на диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.