Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джойстик за ел огледала.


PIIIcoppermine

Recommended Posts

Здравейте банда. Искам да питам дали джойстика за ел огледалата от фейслифта е еднакъв като пинове, букса и т.н с този от преди фейслифта. Долу прилагам снимка на моя. :)

0-02-05-6e1d368954bfd50836ad5f41eed9c363

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех ей това ,от него ще ползвам джойстика и ще пробвам дали ми работи подгрева с електрониката му , ако работи с моя комфорт модул, ще пиша.

New-Bitmap-image-3.png?dl=1

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Лостчето за Голф работи адекватно в фабията. Може да се насади в шкодова основа, като се прехвърли абсолютно всичко до последната пластмаса включително и яйцевидната в която се върти кръглата с пружината. Трябва да се внимава от коя страна е пружината в голфаджииското копче , защото може да се завърти на 180градуса. Докато разбера , че яйцевидната пластмаска и тя се сваля обаче , го отворих към 10 пъти и то започна да работи неадекватно. Купих си фейслифтово за Шкода. Работи, за съжаление ,обаче пак като оригиналното L+R са заедно, а голфаджийското ги разделяше. Оригиналното ми беше 6Y1959565D а това за голф , което ставаше е 1J1959565F. Сега съм с 6Y1959565E от тук http://kukaeood.com/index.php?route=product/product&product_id=2845

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей сега изрязах още малко една пластмаса на моето старото копче и то щракна и се затвори... Сега имам 2 работещи джойстика.. Прецаках се за половин мм :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Продължаваме с проекта "сглоби си сам за Шкода" :) Мисля че това ще стане за бутон за ел стъкло. Предните и задните са еднакви.
https://www.aliexpress.com/item/33013320217.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше , един джокер - в магазина на Търново 3 в Люлин (ако не бъркам адреса) копчалъци има всякакви , че и джойстици има , ама щом имаш време за губене ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите са скъпи. Джоистика в "кука" е 25лв иначе са масово по 40лв, като за pre-face, няма . В Aliexpress донора ти е 6лв . Същото е и с копчето за ел стъклото, в БГ за Шкода е 40лв, в Аliexpress донора от голф е 6лв. Ако внимаваш и двете могат да се преправят за Шкода. В случая с копчето за стъклата мисля, че ще мине само със смяна на шапката. И в двата случая нещата са направени калпаво, джоистика е от прозрачна пластмаса и е ясно че ще се счупи , а на бутона пистите са тънки, пиновете на куплунга са нарочно скъсени , че да не могат да се запоят . Това нещо, старо, втора ръка не ти трябва, планираното остаряване е там. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Саше , ще те светна - разглабяш модула и почистваш платката с четка , сапун и вода .. същата процедура и на гумичките на бутоните и ще проработят.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.03.2023 г. at 7:38, The Best Forman написа:

Саше , ще те светна - разглабяш модула и почистваш платката с четка , сапун и вода .. същата процедура и на гумичките на бутоните и ще проработят.

 

+1. Лично пробвано.

Това, което обаче аз не успях да открия, е парт номер или някаква идентификация на светодиодите върху платката ползвани за подсветка... в случай на нужда от замяна, ако не работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Peter_CLX написа:

 

+1. Лично пробвано.

Това, което обаче аз не успях да открия, е парт номер или някаква идентификация на светодиодите върху платката ползвани за подсветка... в случай на нужда от замяна, ако не работят.

Няма и да намериш .. сваляш един , закачваш го на една батерия и в магазина и си избираш десет бройки , които са най-близо , инак няма шанс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 21.03.2023 г. at 5:38, The Best Forman написа:

Саше , ще те светна - разглабяш модула и почистваш платката с четка , сапун и вода .. същата процедура и на гумичките на бутоните и ще проработят.

Не си мисли че не опитах. Платката е еднократка - тънки писти, пиновете от конектора не се показват над платката , цялото това в корозия ... Не ставаше. Това за голф мислех да му сменям пинаута с поялника, но ми се вижда циганско, иначе и аз бих се накефил на синя подсветка. Оригиналния бутон , беше с диод, както и на фелата, тоя от алиекспресс, беше с SMD диод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.