Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фабия 4 - бензин, TSI / 81 kW / 110 к.c., 7DSG - с газ


Stylo

Recommended Posts

Здравейте,

 

Има ли собственици на бензин, TSI / 81 kW / 110 к.c., 7DSG версията но с газ? Търся мнение за тази модификация.

 

Според Шкода, се слага -газов инжекцион Prins за TSI двигателите монтиран от BRC Bulgaria с тороидален резервоар, с чанта за резервната гума и 3 години гаранция.

 

Тук ми свети червената лампа, кои е този модел газова и със заводски софт ли е? Одобрен от производителя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се чудиш дали да си сложиш таралеж в гащите , не се чуди - боде и боли. 

Слага ли се газ на ТСИ - да , сполучливо ли е - по-скоро не. 

Първо двигателя с дирекнто впръскване става с предкамерно (за газта) , съотношението 70/30 (и то не 100%) мисля не е достатъчно , предвид множеството главоболия , които може да ти докара .. ако беше толкова сигурно , в Млада Болеслав щяха да правят като VW с Кади.

БРЦ България .. ами нямам им доверие (меко казано).

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото знам това е най-добрата за ДВГ с директно впръскване https://brc.bg/газов-инжекцион/prins-vsi-2-0-r115/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако от ВАГ искаха, щяха вместо на метан да правят заводско на газ модели от ТСИтата! Тоя 1.2 мотор и без това харчи супер малко на бензин! Тия 3к лв ще се избиват, сумарно с допълнителните разходи, поне 70к км!! И чак след това да имаш икономия от 3лв на 100км! Това е повече от безмислена тема! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат заводска газова, но на по-старите модели. Новото поколение не знам дали излизат с подобни уредби, монтирани в завода. Финансово обосновано - почти няма смисъл от такава гимнастика.

Помня, че на монтирани газови уредби в завода, на Октавия 2 специално, няма скала за температурата на водата, а на нейно място беше показанието на оставащо количество газ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам одобрен ли е от производителя, но вчера точно се видях с приятел, който търкаля служебна ОТ, но 1.5 TSI. Монтиран е Принс в БРЦ както си написал. За сега няма много отзиви, защото е на няма 2 месеца колата. Но за ~30К вече - вероятно има някаква икономия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.