Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на моторно масло за CFHC мотор?


Recommended Posts

Здравейте!

 

Какво масло да избера за CFHC мотор?

С търсене в гугъл видях, че спецификацията на маслото се води VW 507 00. От там насетне варианти безброй - 0W30, 5W30 и т.н.

 

MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30 дали е удачен вариант?

Редактирано от jorojoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслата по спецификация 504 00 / 507 00 се предлагат във вариант 0w30 и 5w30. Определено бих заложил на вариант 5w30. От там насетне масла колкото искаш. Motul е отличен избор. Mobil-a, посочен от колегата, също е много добро масло като в момента в София Франс Ауто (вносителя на Пежо) е на най-ниската пазарна цена. От по-скъпите масла, ако искаш разгледай вариантите на Liqui Moly (ама не хидрокрак, а пълната синтетик) и Ravenol. Последното напоследък стана доста популярно. Дали заради отлични качества или отличен маркетинг, нямам идея. Стой далеч от Castrol, много ментаци има. Bardahl също не бих избрал - това за мен са едни доста прехвалени масла, включително в бутиковия им вариант тенекиена кутия по 1л. Тук има колеги като @Izolini, които са доволни от Bardahl, аз не съм. И не на последно място - пиши какво и защо си избрал :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

liqui moly и motul са на базата на хидрокрекинг Мобил е GTL (все още има количества от хубавото ) ,доколкото разбрах сменят формулата на хидрокрекинг явно заради цената на базата 

Ravenol са уж на PAO , аз лично се отказах доста често купувам масла, цената им се вдига всяка седмица 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Mishelle написа:

Маслата по спецификация 504 00 / 507 00 се предлагат във вариант 0w30 и 5w30. Определено бих заложил на вариант 5w30. От там насетне масла колкото искаш. Motul е отличен избор. Mobil-a, посочен от колегата, също е много добро масло като в момента в София Франс Ауто (вносителя на Пежо) е на най-ниската пазарна цена. От по-скъпите масла, ако искаш разгледай вариантите на Liqui Moly (ама не хидрокрак, а пълната синтетик) и Ravenol. Последното напоследък стана доста популярно. Дали заради отлични качества или отличен маркетинг, нямам идея. Стой далеч от Castrol, много ментаци има. Bardahl също не бих избрал - това за мен са едни доста прехвалени масла, включително в бутиковия им вариант тенекиена кутия по 1л. Тук има колеги като @Izolini, които са доволни от Bardahl, аз не съм. И не на последно място - пиши какво и защо си избрал :)

И аз съм доволен от Бардал... 13к км карам такова, по предписание на Пепино, не го беше пипнала колата. Държи ми ниски градуси на маслото, по-ниски от мобил1, с която я взех и беше на няма 5к км, но с голямото обслужване и ремап-а, реших и това да сменя накуп. Сега пак Бардал сложихме. Виж Йети-то си хареса Ликимоли. Не помня дали не съм пробвал и на нея Бардал, но Мотул, Мобил1, Шел и Кастрол не бяха ОК. И до кола си е според мен! 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, b3lq7a написа:

И до кола си е според мен! 

Напълно съм съгласен. На 2.0 TFSI реших да пробвам Total. Източих го преди да навърти 4К километра. А пък Пежото на жена ми си го харесва, работи тихо и меко с него.

 

Преди 4 часа, skodafen написа:

liqui moly и motul са на базата на хидрокрекинг Мобил е GTL (все още има количества от хубавото ) ,доколкото разбрах сменят формулата на хидрокрекинг явно заради цената на базата 

Ravenol са уж на PAO..

Бъркаш. Както Liqui Moly, така и Ravenol имат пълна синтетика и синтетика (второто е хидрокрак). На Motul не съм им гледал цялата гама, ползвах само пълна синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Mishelle написа:

Тук има колеги като @Izolini, които са доволни от Bardahl, аз не съм.

 

Преди 8 часа, b3lq7a написа:

И аз съм доволен от Бардал... 13к км карам такова, по предписание на Пепино, не го беше пипнала колата. Държи ми ниски градуси на маслото, по-ниски от мобил1

Точно от това съм доволен - малко по-ниска температура от Мотул и мноооого по-ниска от Кастрола, който слагат в ЕТ. От друга страна - двигателя е по-шумен, докато с Мотул проверявам дали съм запалил, толкова утихва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, Mishelle написа:

Маслата по спецификация 504 00 / 507 00 се предлагат във вариант 0w30 и 5w30. Определено бих заложил на вариант 5w30. От там насетне масла колкото искаш. Motul е отличен избор. Mobil-a, посочен от колегата, също е много добро масло като в момента в София Франс Ауто (вносителя на Пежо) е на най-ниската пазарна цена. От по-скъпите масла, ако искаш разгледай вариантите на Liqui Moly (ама не хидрокрак, а пълната синтетик) и Ravenol. Последното напоследък стана доста популярно. Дали заради отлични качества или отличен маркетинг, нямам идея. Стой далеч от Castrol, много ментаци има. Bardahl също не бих избрал - това за мен са едни доста прехвалени масла, включително в бутиковия им вариант тенекиена кутия по 1л. Тук има колеги като @Izolini, които са доволни от Bardahl, аз не съм. И не на последно място - пиши какво и защо си избрал :)

Ами аз и Октавия 1 откакто е при мен я карам само с MOTUL 8100 X-CESS 5W-40. Вярно, че от смяна до смяна (10к км) доливам 1 литър (на няколко пъти), но това съм го приел за нормално.

Та, вероятно и тук, първо ще пробвам с Мотул... пък тепърва ще я наблюдавам като поведение - шум, разход на масло (дано да няма ИЛИ не е нещо сериозно).

Като я взех от автокъщата, проверих нивото на маслото и някой се беше "олял с наливането" - беше над максимума... (автомобилът е купуван в БГ, а до 2019-та е сервизиран само в ЕТ. От тогава до днес са му навъртяни 30-на хиляди км и ми е малко "тъмна Индия", как е бил гледан през тия години).

*Малко офтопик, но по едно време се чудех - дали да си взема О2 ФЛ или О3... и дали не сбърках с избора... :D е, предстои да разберем и това.

Благодаря на всички за споделените мнения и насоките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да караш новата придобивка. Motul-а е чудесен избор за нея. При следваща смяна можеш и друго масло да пробваш. Стига да е качествено и да отговаря по спецификация, проблеми няма да имаш. Но само това е начина да разбереш точно твоята кола с точно кое масло се чувства най-добре.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.11.2022 г. at 9:10, jorojoro написа:

О2 ФЛ или О3... и дали не сбърках с избора...

Не си сбъркал. НА О3 моторите почнаха да дават доста дефекти със загуба на антифриз и масло. Не са лоши, но на определени километри започват да дават проблеми. На О2ФЛ моторите 140 и 170 кс дизел ще излезе, че са доста по корави.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.