Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Различни гуми отпред и отзад


HuKu4a

Recommended Posts

Здравейте

Предстои покупка на гуми за зимата. До сега съм карал с размер 185/65/15, и колата е със значително ниска и уязвима предница през зимата. Въпроса ми е, ще бъде ли проблем новите гуми да бъдат с размер 195/65/15 за работещите колела отпред, а отзад да си оставя размера 185/65/15. Колата не е 4х4. Разликата в диаметрите е 14мм. 

Извинявам се, ако има вече такава тема. Рових, но не намерих.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!
Стандартния размер на гумите за Октавия е 195/65/15. От чисто техническа гледна точка нямаш проблем да сложиш стандартните по-големи гуми само отпред. По принцип се прави, но обратното - по-големите гуми на задния мост с цел колата да изглежда по-агресивно. При теб ще се получи обратното - задницата ще ти изглежда (а и реално ще бъде) клепнала. Чисто визуално може да те дразни. Но освен това при тази промяна, макар и с малко, на ъгъла и снижаване на задницата по-ниско, отколкото е сега има вероятност да започнеш да закачаш на крайното гърне.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е комби и задницата е леко задигната.  Та затова сега си представям че ще се изравни, и това да не ми изиграе някакъв проблем, я по задвижване(карета и полуоски), или при самото шофиране и стабилност в завоите. И на мен ми се иска да си запазя натопорчената леко задница, ама просто сега много се насъбра :) Следващата зима живи и здрави, и отзад ще бъде с този размер. Иначе летния комплект е 205/55/16 и е една идея по-височко, и дава малко повече увереност. Пълзящия по земята картер - това е единственото, което не ми е харесвало в тази кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че на ABS няма да му "хареса" вариант с различни по диаметър колела.

Датчиците му следят ъгловата скорост, а тя ще е различна за предните и задните.

Аз не бих карал така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам, пък ще видим как е. При възможност ще кача и някоя друга снимка. Иначе ако намеря на приемлива цена хубави гуми втора ръка 195/65/15 ще ги лепна отзад. Благодаря все пак за отговорите ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, baijoro написа:

Мисля, че на ABS няма да му "хареса" вариант с различни по диаметър колела.

Датчиците му следят ъгловата скорост, а тя ще е различна за предните и задните.

Аз не бих карал така.

Извинявай ма не видях отговора на време. Колата няма АБС, и затова си мисля, че няма да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така, няма ABS?

Колкото до гуми, с размер 195/65/15 - това май е най-масовия размер и цените са доста приемливи - започват от под 100 лева... Употребени вероятно има за 65-70. Аз бих заложил дори на 2 употребени, но с еднакъв размер. Но пък от друга страна - що не? Тъкмо ще дадеш отзиви как е с различни размери :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 98г. Незнам защо, но няма АБС :).

Относно гумите съм, хвърлил око на Vredestein Wintrack - таман около 100те лева :). Старите отпред са Continental TS860 (нови съм ги взимал 2016-6 зими търкалят доволно), а отзад са Тигри някакви (2014 нови- 2 зими отпред лошо и 6 зими отзад). Запазени са и четирите. Ще видя кои ще оставя за отзад. И пак казвамм, ако излезе нещо на 195/65/15 и за отзад, сменям ги и това е. Но до тогава ще кажа какво е положението със 195 отпред и 185 отзад.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден взех много добри зимни гуми втора ръка за старото возило - 160лв. за карето - т.е. намират се.
http://www.renault-bg.com/smf/index.php?topic=198767.0 - едно бързо поглеждане и ето ти вариант някакъв.

П.П. Стана ми любопитно и погледнах в Диана.... Вредещайн с твоят размер са по 117лв. (моите са 234лв. ?), така че ако имаш опция слагай и отзад две нови и не си търси белята

Редактирано от Logrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и колата с отделните комплекти. Не е чак толкова зле с различните размери. В шофирането всичко си е стабилно и нормално. Но все пак със 195 и отзад ще е по-добре.

IMG_20150312_174153.jpg

IMG_20150312_160428.jpg

20221117_171749.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.