Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Питане за марка ангренажен комплект


Recommended Posts

Здравейте колеги,идва време за смяна на ангренажен комплект.Питането ми е каква марка ще ми препоръчате (ремък,ролки,водна помпа)и от къде мога да си поръчам ,но да не са менте.

Колата е Октавия 1.9 90к.с ALH 2003г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комплект Контитек. Аз съм с такъв на моята кола и следващата година вече ще го сменям. Препоръчвам ти и ролката на алтернатора да смениш. За поръчване пробвай Autodoc. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моята каляска (1.9 AXR) го сменях в Еуратек по програма 4+. беше комплект на Conti с гаранция за вложени части и труд. за твоя двигател обаче, не знам защо е толкова по-скъпо. не пречи да им звъннеш да попиташ.

et.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, joro_kem написа:

на моята каляска (1.9 AXR) го сменях в Еуратек по програма 4+. беше комплект на Conti с гаранция за вложени части и труд. за твоя двигател обаче, не знам защо е толкова по-скъпо. не пречи да им звъннеш да попиташ.

 

Привет,

Кога сте правили смяната в ЕТ?

Със същия двигател съм, а ми предстои скоро същото обслужване. Предишния път преди около 5 години, до колкото си спомням, стойността на тази процедура пак там беше над 800 лв.

edit: Сега се сетих, че в цената беше включена смяната и на пистовия ремък с ролките + водната помпа.

Редактирано от Peter_CLX
добавена информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.11.2022 г. at 20:20, Nasko_79 написа:

Здравейте колеги,идва време за смяна на ангренажен комплект.Питането ми е каква марка ще ми препоръчате (ремък,ролки,водна помпа)и от къде мога да си поръчам ,но да не са менте.

Колата е Октавия 1.9 90к.с ALH 2003г

Колега, след като задаваш този въпрос, явно няма да си го сменяш сам. В този случай бих се въздържал от отделната покупка на толкова отговорен комплект и последващото използване само на труд в сервиз. Като пари няма да спестиш кой знае колко на фона на риска, който поемаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Mishelle написа:

Колега, след като задаваш този въпрос, явно няма да си го сменяш сам. В този случай бих се въздържал от отделната покупка на толкова отговорен комплект и последващото използване само на труд в сервиз. Като пари няма да спестиш кой знае колко на фона на риска, който поемаш.

Здравей,какво те кара да мислиш така.Кое на въпроса ми ,те кара да мислиш,че ще ходя в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Ако аз искам да сменя някаква част по автомобила, обикновено знам какво като производител и качество търся. Знам и от къде да го закупя, защото съм проверил кой магазин какво предлага и от какво има в наличност. В твоя случай бих проверил къде и какви марки се предлагат, избора не е чак толкова голям. И бих заложил на "най-марковото". Дали ще ударя греда с този избор нямам идея, защото винаги съществува вероятност доказано добър производител да е развалил качеството. Особено ако става въпрос за части за стар автомобил, където качеството вече не е и няма как да бъде като тогава, когато автомобила е бил що-годе актуален. Та, риск печели, риск губи, ако не се довериш на сервиз с опит, което разбира се струва пари. Защото ако аз ти препоръчам марка Х, защото преди 3-4 години съм я ползвал за ангренаж, то днес тя може да прави вече големи боклуци с ниско качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка се доверих на niki и взех комплект на Continental.Направи ми впечатление ,че ролките в комплекта са INA ,само водната помпа е Continental и ремъка естествено.

На ремъка пише че е произведен в Германия.

received_627764255756568.jpeg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, joro_kem написа:

Би трябвало да има отбелязан и срок на годност на комплекта.

Да,има пише 04.2022г -произведен

Срока на годност 5 години

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.