Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гарнитура капак на клапаните?


Dropkick murphys

Recommended Posts

Здравейте,въпреки че има писано по темата,не можах да разбера дали има гарнитура закапака наклапаните,или върви с целия капак(около 400лв:).Някой дали е сменял,варианта силикон е краен.Колата е октавия 1,tdi 1,9    90 коня,   98 година.Поне на снимката ми изглеждат еднакви.received_446926364231601.thumb.jpeg.4f69788f691b13b2397e03eda9a81ca5.jpeg

IMG-632c035d6792fbf8e9ea990cd6d39cb0-V.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Ако става дума точно за капака, който е показан на снимката, той си върви в комплект с гарнитурата и болтовете (оригинален е малко над 400лв в ЕТ, смених такъв наскоро, само че на 1.9TDI 101 hp). Оригинална гарнитура самостоятелно не се предлага, има заместители. Струва ми се, обаче че показаните части се слагат по-скоро на двигатели помпа-дюза и са по-различни от тези за 1,9 90 к.с. от 1998-ма. Нека някой по-запознат ме поправи, ако трябва. Препоръчително е да провериш и се увериш, че точно това е твоя капак или гарнитура преди да поръчаш. Какъв е кодът на двигателя?

Редактирано от Peter_CLX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,не знам кода,колата е при майстора.Явно наистна се сменя с капака.Този който я прави(имам му доверие)каза,че поръчал за малко под 400, не знам от къде,но толкова.Ще пиша за резултата скоро,но не очаквах нещо за 20 лв,да излезе 400 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.10.2022 г. at 13:21, Dropkick murphys написа:

Здравейте,въпреки че има писано по темата,не можах да разбера дали има гарнитура закапака наклапаните,или върви с целия капак(около 400лв:).Някой дали е сменял,варианта силикон е краен.

 

Ми да го пуснат тоя капак да върви и с главата. Баси гарнитурата - 400лв. Мацам със силикон и не ми пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По този парт номер в един сайт за авточасти ми излезе капак с гарнитура за почти 2200 лева. Ебаси, то трябва с двигателя да върви тоя капак, ако не и с цялатс кола... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Dropkick murphys написа:

Здравей,не знам кода,колата е при майстора.

 

В талона на колата също пише кодът на мотора, там можеш да прочетеш, ако не си го дал и него на майстора.

Заместители и на гарнитурата, и на капака има достъпни на цени под 400 лв (за 2200 лв да не говорим), но въпросът преди това е кой точно модел е за твоята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Peter_CLX написа:

 

В талона на колата също пише кодът на мотора, там можеш да прочетеш, ако не си го дал и него на майстора.

Заместители и на гарнитурата, и на капака има достъпни на цени под 400 лв (за 2200 лв да не говорим), но въпросът преди това е кой точно модел е за твоята кола.

Талона е в мен да,обиколих целия град,вкл.и двама познати,които се занимават с части-за този двигател гарнитура само с капак.На мен също ми е доста странно,но това е.А едва ли някой ще смени само капак,за да търся втора употреба някъде:) Ще пиша какво се случва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата гарнитура как е. Здрава ли е, ако не, на колко места е скъсана. Би трябвало да е залепена на капака, щом върви заедно с него и да си е там. Мисълта ми е, не може ли да се ползва, като се намаже със силикон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, joro-120L написа:

Старата гарнитура как е. Здрава ли е, ако не, на колко места е скъсана. Би трябвало да е залепена на капака, щом върви заедно с него и да си е там. Мисълта ми е, не може ли да се ползва, като се намаже със силикон.

Не ставала ,така ми каза човека,разпаднала се.Нормално е де,едва ли е сменяна някога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Dropkick murphys написа:

Не ставала ,така ми каза човека,разпаднала се.Нормално е де,едва ли е сменяна някога.

 

Нормално за днес. На 120ката що 30 години не се е разпаднала и се продава отделно. При положение, че капака по-често се сваля за реглаж на клапаните. Нямам нищо против теб, яд ме е, че за една кирлива гарнитура дето струва 5лв, трябва да се купува цял капак, който през цялата екплоатация на автомобила не е нужно да се сменя.  Успех и дано минеш по-тънко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, joro-120L написа:

за една кирлива гарнитура дето струва 5лв, трябва да се купува цял капак, който през цялата екплоатация на автомобила не е нужно да се сменя.

 

За съжаление в някои случаи се сменя и капакът - в модела, който авторът на темата е показал в първия пост горе, е вграден клапанът за картерната вентилация неразглобяемо и без възможност за сервиз, което при повредата му налага смяна на целия капак. Аз обаче силно подозирам, че конкретния случай на колегата не е такъв и този капак не е за него (въпросният клапан изглежда да е отделна единица за 90-коньовия 1.9tdi), така че има варианти да се мине само с гарнитура за "5 лв", ако не е задължително да е оригинална - предлагане на такива афтърмаркет има.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,възможно е да не е за моя двигател,поръчахме от друго място,дано пасне,но пак на висока цена.Аз не разбирам много но вариант няма.Сменя се с капака,това казват навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Dropkick murphys написа:

Да,възможно е да не е за моя двигател,поръчахме от друго място,дано пасне,но пак на висока цена.Аз не разбирам много но вариант няма.Сменя се с капака,това казват навсякъде.

Не четох всичко и не знам дали е писано , но има модели , на които в капака на клапаните е вграден филтър за картерните газове , и когато се заадръсти , започва да вдига нлягане в двигателя и да изхвърля масло от къде ли не. На по-новите съм чел , че има предписние да се сменят на под 100 000 км. Та и при теб може да има нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.11.2022 г. at 9:28, alex80 написа:

Благодаря,но малко късно:) А точно там не потърсхих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.