Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AB/АБС помпа


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, през август месец светна лампата за ABS на таблото, светеше в жълто, тогава ту се появяваше, ту изгасваше. Вчера ми светна в движение и не загасна. Днес не светеше, отново в движение се появи. Закарах я да я закачат на компютър, показа грешка АБС помпа. Четох доста теми тук във форума, но не намерих някой да е ремонтирал само помпата или само електрониката, такива бяха предположенията в сервиза където прочетоха грешката. 

Не намирам и инфо за чисто нови такива части, някой дали може да ме насочи към сайт за нови такива и да даде инфо колко излиза едно рециклиране на Хабееса.

Днес ще си прегледам и бушоните отново, бях ги гледал скоро, но при тоз автомобили е възможно всичко да се промени за минути.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение, не е от бошоните. За мен са добре, този който съм снимал е малко е почернял, но след като го зачистих- положението е същото, шофирам и по някое време решавя да светне лампата....и ABS-а спира да работи.

Според мнение на човека от сервиза където четоха грешката, е възможно да са четки на помпата защото била електрическа.

20221009_100408.jpg

20221009_100210.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакъв проблем обаче. Грял е доволно щом се е разтопил леко... Ако можеш - погледни/разглоби гнездото. Може отдолу връзката да е проблем.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай клемата. Това "греене" може да е от лоша връзка и искрене. Като гледам само едното краче е пострадало, т.е. много вероятно клемата да не "стиска" достатъчно там. Все пак ABS помпата си харчи доволно.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително ще я поразгледам, сега малко си почива шкодето от мен ? края на седмицата се прибирам от командировка и това ще е първото нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.