Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Неработещ вентилатор на фолксваген фокс


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, първо да се извиня ако темата не е на правилното място, ако админите преценят да я преместят :)

т на въпроса, на фолксваген фокс вентилатора се включва само на 4-та степен, няма климатик или климатроник, дали е възможно проблема да е в "таралежа".

Едно време карах пасат и тогава се наложи да притисна пластинките на врътката защото не правеха контакт, но при размърдване на врътката тук нищо не се случва ?

Ще съм благодарен за предположения и насоки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто процента е в резисторния блок (таралежа) .. съпротивленията до колкото помня са свързани последователно и едно да прекъсне , спира всичко. Сменяш го и имаш всички степени.

Успех!

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Из някоя от фейсбук групите, а може би и olx, съм срещал обява на човек, който продава такива резистори за много модели автомобили. Мисля, че името беше Искрен някой си...

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и пластините да са хванали нагар а не да са се изкривили, щом работи само на най-високата степен, която се ползва най-малко. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

95% залагам на таралежа. Брал съм го същото с Пасата преди.

За по-старите Вагени имаше писано в техния форум как се проверява и ремонтира, предполагам, че няма разлики с Фокс-а

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Logrus написа:

имаше писано в техния форум как се проверява и ремонтира

Търсих във фолксваген форума, но не намерих нищо писано за такъв проблем, може и аз да не съм търсил правилно де, ама предполагам че е като на всички от тази група.

Благодаря за насоките, ще пиша къде е проблема и как съм оправил проблема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да завърша темата и надявам се да бъда ползотворен :)

реостат беше причината, както предположихте, ОБАЧЕ се демонтира по кофти начин....за разлика от шкода единица, намира се отгоре в ляво на вентилатора, първо се сваля жабката, после си слагате мъничките детски ръчички, въртите обратно на часовниковата стрелка, и почвате да призовавате всички майки да ви помогнат в изваждането от тясното пространство.....

Сглобяването е в обратен ред, тук вече имате нужда от по малък брой майки.....

Този реостат се води и за шкода фабия 

Парт номера който намерих написан на пластмасата е 12375

Поръчан от Стиви ауто за 45 лева.

 

благодаря на всички :)

IMG-ee9047fc13b76133288f19af88315138-V (1).jpg

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.