Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Octavia 2,0 ТДИ 140кс 2012г. ?


maxuel82

Recommended Posts

Здравейте  , нов съм във вашият форум и ако не е тук мястото на темата ,моля да ме извините  .  Досега не съм карал Шкода и да си призная не съм голям фен на марката ,НО приятел ,който има Шкода си купи нова кола и ще продава Шкодата  . Колата е на реални 145000км . купувана е от ЕТ София  ,карана е в България 3 години като нова и от 2016г до момента е в Германия  . Знам историята на колата откакто той си я е купил , мераклия е и е човек който пази и затова се навивам да я взема  . Мотора е 2.0 дизел 140кс .  комън рейл с ДПФ Евро 5  . По принцип съм сигурен в състоянието на автомобила и ,че за момента всичко ще е наред  .Питане то ми е като цяло какво мога да очкаквам в бъдеще от автомобила  ? Скъпа ли е поддръжката? Кога да окачвам проблеми със съединителя , ДПФ-фа ? Знам, че при сегашните цени на нафтата е по добре нещо на газ, но колата не е за изпускане  , стегната поддържана на малко км. с два комплекта алуминиеви оригинални джанти купуване от Шкода  с гуми. ит.н.    Чета из форума ,че някой модели в зависимостот кода на мотора пукат главите . Благодаря  !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямат проблем с главите ,като цяло подръжката и е приемлива здрав и непретенциозен автомобил 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай го автомобила! Читав двигател е, купето е чудесно от към ергономия и място, а подръжката е доста евтина (смяна на консумативи). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да се похваля ,че купих колата .  Първите ми впечатления са ,че това е доста голям автомобил ,сравнително комфортна возия и доста удобни седалки  . Малко е орязана откъм екстри като има само предни ел стъкла , с климатик е. но това не е кой знае каква болка .  Доста е висока ,била с окачване за лоши пътища. Евро 5 е по талон и с хомологация N1 - товарен автомобил . Знам. че ползваха облекчение в данъците , но вече май отпадна  тази опция .  Единственото което ме дразни малко е че с тези 15-ко джанти на това голямо купе стоят малко нескопосано . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си я караш!

Дай някоя и друга снимка да я разгледаме!

Голяма част от комфортната возия идва точно от малките джанти и високи гуми. На Октавия 2 джанти 15" бяха стандарта, всичко нагоре се доплащаше, освен ако не е РС. Можеш да подобриш визията с по-големи джанти, но ще е за сметка на комфорта, при мен се усеща значителна разлика между летните гуми на 16" и зимните на 15".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честито колега със здраве да си я караш,и аз съм със същия звяр 2.0 тди 140к,ръчка и за сега съм доволен.Поздрави и безаварийно..?

На 21.09.2022 г. at 8:32, Izolini написа:

Честито! Със здраве да си я караш!

Дай някоя и друга снимка да я разгледаме!

Голяма част от комфортната возия идва точно от малките джанти и високи гуми. На Октавия 2 джанти 15" бяха стандарта, всичко нагоре се доплащаше, освен ако не е РС. Можеш да подобриш визията с по-големи джанти, но ще е за сметка на комфорта, при мен се усеща значителна разлика между летните гуми на 16" и зимните на 15".

 

IMG_20221005_163641.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.