Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка-15197


Димитър08

Recommended Posts

Здравейте! 

Както вече писах, че чекът ту свети, ту угасва, то вече не угасва. Преди да светне, карах 10на км със 150-160, когато спрях забелязах, че чекът свети. На другия ден, като тръгвах за работа, не светеше, когато тръгвах, след работа, пак светна, уикенда не съм палил колата, в понеделник тръгвам- не свети, след работа тръгвам-пак светна и повече не угасна. После, на колата, и беше направена инспекция и бяха сменени всички филтри, масла и други козметики. За грешката -15197/ оригинална грешка-P201400 ми казаха, че колата трябва да остане ,за по-дълго време и , че не са сигурни в това в което се съмняват, а то е сензор за клапата на всмукателния колектор. Оставих я в сервиза и днес ми казаха, че сензора си работи. Чистят грешката но тя оставала в компютъра и след време пак се появява? Върнаха ми колата, като ми казаха, че ще се консултират със специалисти и ще ми се обадят. Надявам се и Вие да споделите вашите мнения. Благодаря на всички!

Бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях това, което сте ми предложили. Според диагностиката от сервиза, има съвпадения, тоест проблемът се върти във всмукателния колектор и цензора. Аз когато не съм на ясно с нещо, се опитвам да разсъждавам логически. Та по моята логика, ако клапата не пуска достатъчно въздух, колата няма да ускорява. Днес, като се връщах от работа, преминах през една отсечка, като магистрала, но 2-3 км разтояние. Още като се включех в тази отсечка, настъпах газта, 3та, 4та, на 4та качих до 165км/в час, след което отнех газта, защото ми предстои ограничение от 100 км/ч. Та мисълта ми е, че ако проблема е в клапата на колектора,няма да пуска достатъчно въздух и едва ли ще ускори така. Следователно, проблемът не е там ( според мен ). Не знам дали е възможно, цензорът да е проблемен, тоест, цензорът може да работи, както казват в сервиза, но да не изпраща точната информация, която очаква да получи компютъра, и за това да отчита грешка. Само мога да гадая. Разчитам на вашето мнение.

Бъдете здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам (чужди езици) , тази грешка касае позицията на клапата т.е. вероятно прекъсва сензора , който я следи или кабелче в инсталацията (това е моята логика).

Ако има някаква зависимост в проявата на грешката , може да я проследите на живи данни с ВАГ ком .

Успех!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.