Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Завеждане на щети към Бул Инс


Radiii

Recommended Posts

Здравейте. Отдавна не съм се занимавал с каско , тъй като за старата кола не ползвах. Но сега за октавията съм си направил. Каското е направено през SDI към Бул Инс със право на доверен сервиз.
По документи имам право да заведа до 3 щети без документи. Та преди да тръгна за почивка имах една драскотина на десния калник , но реших да не се занимавам точно преди отпуската и го оставих за след това.
Уви след като се прибрах и измих колата за съжеление забелязах още една драскотина на капака и че някой ме е подпрял и леко е остъргал предната броня , което може би ще излизе и само с пастиране.
Та сега по скоро въпроса ми е как да заведа щетите конкретно в Бул Инс. Предполагам ще ги пусна като три отделни , обаче  на една дата ли да ги пиша или все едно са станали в три отделни дни. Знам че има някакви подводни камъни и трябва да се внимава как се завеждат щетите за да бъдат зачетени. Има ли значение дали ще ги заведа като паркинг щети или по моя вина, тъй като драскотината на калника сам си я направих.

Също така  някой брокери  май си има консултанти , който помагат при завеждане на щети ,SDI дали предлагат такава услуга.

Ще съм глабодарен за съвети и ако някой е завеждал скоро щета към Бул Инс  да сподели.

Благодаря предватеилтено и хубав ден на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според сайта на SDI трябва да имат асистънс при ликвидация. Или поне имат обява за такава длъжност ?  Задължително им се обади и си поискай съдействие, все пак са си прибрали брокеража и ти дължат пълно обслужване.

В БулИнс не правя Каско от години, защото отношението в ликвидационните им центрове беше стил "мутра с анцуг", даже един пред мен заплаши колега от друг брокер че "ще те ошамаря, ако продължаваш да отговаряш вместо тоя мърльо (мърльото беше клиента)". Може от тогава да са минали повече от 15 години, но за мен са задраскани като компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, Radiii написа:

Здравейте. Отдавна не съм се занимавал с каско , тъй като за старата кола не ползвах. Но сега за октавията съм си направил. Каското е направено през SDI към Бул Инс със право на доверен сервиз.
По документи имам право да заведа до 3 щети без документи. Та преди да тръгна за почивка имах една драскотина на десния калник , но реших да не се занимавам точно преди отпуската и го оставих за след това.
Уви след като се прибрах и измих колата за съжеление забелязах още една драскотина на капака и че някой ме е подпрял и леко е остъргал предната броня , което може би ще излизе и само с пастиране.
Та сега по скоро въпроса ми е как да заведа щетите конкретно в Бул Инс. Предполагам ще ги пусна като три отделни , обаче  на една дата ли да ги пиша или все едно са станали в три отделни дни. Знам че има някакви подводни камъни и трябва да се внимава как се завеждат щетите за да бъдат зачетени. Има ли значение дали ще ги заведа като паркинг щети или по моя вина, тъй като драскотината на калника сам си я направих.

Също така  някой брокери  май си има консултанти , който помагат при завеждане на щети ,SDI дали предлагат такава услуга.

Ще съм глабодарен за съвети и ако някой е завеждал скоро щета към Бул Инс  да сподели.

Благодаря предватеилтено и хубав ден на всички.

 

Ще е прецедент ако Бул Инс (пък и която и да е българска ЗК) не се хванат и за най-тънката сламка. Отиди си облъскай нервите и догодина си направи каско в някаква истинска ЗК - Алианц/Дженерали. Всичко останало е леж и като обезщетения и като начин на работа и като обслужване. Плати някой лев отгоре за това, за което реално си правиш застраховката - спокойствие.

 

Отностно нещо дали ще излезе с ПОЛИРАНЕ (не пастиране), можеш да го установиш сам. Ако при намокряне по нараненото място (ако щеш и с плюнка) дефекта изчезва, значи можеш да минеш и с полиране. Ако не изчезва, значи е за боя.

Относно завеждането, гледай да спазваш най-вече правилото, че ЗК се уведомява в "еди какъв си срок" за настъпване на застрахователно събитие. Това е първа точка, по която могат да те резнат. Ако в общите им условия пише три дни, а ти им кажеш "стана преди две седмици", ще те отцепят.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.