Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Време за отразяване на глоба


Radiskoda

Recommended Posts

Колеги здравеите.
Имам следното питане.
Онзи ден бях дал колатя си на приятел да си свърши някаква работа да си прекара нещо.
Вечерта към 22:30 каза, че е възможно да е минал
Несъзнателно на червен светофар, но не е сигурен с точност.
Съмнява ме, че може за го е заснела някоя камера за това нарушение, дори и за превишена скорост не знам, но естествено го има като опция.
Питането ми е колко време горе доло излиза в системата на кат ако е заснет за някое от двете нарешения?
Благодаря ви за отговорите предварително 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята глоба, по фиш, излезе след около седмица. Чувал съм за снимки от камери пристигнали след почти, че и повече от година. Логика не търси. 

И, предвид колко от камерите за светофар работят, много е вероятно и да е минал на червено, да не му дойде честитка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колега. То да пристигането аз до колкото знам и не пристигат, мисълта ми беше колко ли време г/д отнема дапсе отрази в системата на КАТ.

нали вече се отразяват и връчени и невръчени там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Както е казал PRR - логика не търси.

2. Шанса да ти дойде глоба за червено от камера е нищожен. Не е нула, но е нищожен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и за бус лентите е така, защото преди бая време се наденах на една - просто не знаех, че и там са направили, а маркировката никаква не се виждаше - но преди две седмици като бракувах едно МПС в КАТ нищо не излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно колеги.

междодругото говорих днес с един полицаю, каза, че обикновенно до 10-тина дни се е отпазило в системата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трафик камерите са под мониторинг на общината. Сиреч ако трябва да бъде наложена глоба на някой, служител в мониторинг центъра подава сигнал към КАТ с клипа, а от КАТ на база клипа му съставят фиш/акт. Демек - трудна работа. Освен ако не е нещо кампаниино, както е всеки път когато се нахендри нова бус лента на някой булевард.

Някои неща се отразяват мигновено, други не. Емпирично съм го изпитал. За това както каза PRR - логика не търси.

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трафик камерите по светофарите са "тука има, тука нема" - днес не бачка, утре те снима - повече са напълно функционални, но ги изключват нарочно.

Ако има за заснето нарушение и се намери кой да го обработи, то в рамките на месец трябва да се появи невръчено постановление. Поне по думите на приятел в КАТ.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.09.2022 г. at 11:45, sauber написа:

Трафик камерите са под мониторинг на общината. Сиреч ако трябва да бъде наложена глоба на някой, служител в мониторинг центъра подава сигнал към КАТ с клипа, а от КАТ на база клипа му съставят фиш/акт.

Преди години КАТ се опитаха да накарат и АПИ да направи такъв отдел за камерите на тол системата (те могат много работи). Тогавашния шеф на АПИ им каза "ок, ама създаването му и финансирането ще е от вас" и познайте какво стана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Те тия камери по светофарите повечето са на общинска полиция, не на КАТ. Близък имаше случай да го ударят на светофар с камери и от КАТ след 2г му отговориха, че не могат да издирят извършителя, защото камерите били общински, и неработели или не пазели запис толкова време след като са им били поискани. Ташак страшен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че за да ти дойде глоба от такава камера, трябва някой да е седнал специално да следи какво се случва на записите (или на живо) и да щракне няколко кадъра от нарушението ти на случаен принцип. Това лично мен не ме успокоява или провокира да нарушавам, но го казвам с мисълта, че не е толкова автоматизирано, колкото трябва да е. В противен случай ще "завали порой" от глоби, което би имало възпитателен характер, ако е правилно уредено събирането на същите. Както и преди съм казвал, проблема не е в размера, а в събираемостта. 

 

Извинявам се за лиричното отклонение в последните редове. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.