Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем вероятно с уплътненията на вратите на Октавия 1 комби


vmsh

Recommended Posts

Здравейте.

По време на последните дъждове се наложи да поседя 30-на минути в колата. Оказа се, че от предна и задна десни врати прокапва вода. И при двете е на едно и също място. Преден край (долу), където уплътнението преминава от колоната към прага. 

Трябва да кажа, че и двете врати са сменени (един олигофрен ме обра до задния калник).

Преди подмяната не ми се е налагало да седя вътре докато вали.

Годината на колата е 2003, и има резон да са се смачкали уплътненията. Но ме притеснява че и двете текат от един и същ участък.

Мисля си, че вратите са поставени добре и нямат провисване.

От къде мога да си закупя що годе качествени уплътнения?

Гледах в аутодок, но поне по снимките хич не вдъхват доверие.

Благодаря Ви предварително.

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти винаги по-добро от оригиналното няма. Затова, включително в твоя случай, първо бих се обърнал към Еуратек. Предвид стария модел на автомобила едва ли ги държат в наличност, но изпълняват бързо доставките. Ако не те устройва цената, чак тогава гледай за читави алтернативи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vmsh написа:

Годината на колата е 2003, и има резон да са се смачкали уплътненията. Но ме притеснява че и двете текат от един и същ участък.

Мисля си, че вратите са поставени добре и нямат провисване.

 

Може да искат допълнително пасване. Откъм пантите, малко навътре, за да прилепват по-плътно към уплътнението при затворено положение. Не знам дали са в една равнина с предния калник. Но, дори и да са, бих се обърнал към човека, който ги е сменял за съвет.

Съмнявам се да е от уплътненията. Другите що не текат, а точно на сменените врати.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си дадеш парите за нови уплътнения свали корите на вратите и виж дали са здрави найлоните, които уплътняват и дали изобщо ги има. 99,9% от там ти влиза водата.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.