Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колата изгасва при спиране


samy

Recommended Posts

Здравейте, от около година карам Октавия 2, комби, двигател 2.0 FSI, 150кс, автоматик. Почти от толкова време е на LPG. Имам следния проблем: при спиране на колата, примерно на сфетофа, тя изгасва. Прави го веднъж на около 20 - 30 спирания, но въпреки това е доста неприятно. Закарах я на диагностика, но нищо нередно не й откриха. Имате ли идея на какво може да се дължи? Може ли да е примерно от ниски обороти на празен ход или от газовата уредба? Един познат предположи, че може да е свързано с някаква спирачка, намираща се в скоростната кутия (маслото й е сменяно преди около 4 хил км). Смених филтрите на газовата уредба, но проблемът остана. От сервиза, където ми я монтираха казаха, че проблемът не е от АГУ-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е монтиран изпарителя? Ако е монтиран челно на преградата между моторния отсек и купето при спиране, особено по рязко, мембраната се движи от инерционната сила и спира притока на газ. Рядко срещано явление, но знам за такъв случай. Ако има място, заръртете изпарителя на 90°. 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, ghost_rider написа:

Как е монтиран изпарителя? Ако е монтиран челно на преградата между моторния отсек и купето при спиране, особено по рязко, мембраната се движи от инерционната сила и спира притока на газ. Рядко срещано явление, но знам за такъв случай. Ако има място, заръртете изпарителя на 90°. 

Това беше .. при новите инжекционни системи се понижава налягането от 8-10 бара до 3-4 и в дюзите се подава в почти течна фаза. Карал съм почти три години с така монтиран изпарител , без абсолютно никакви проблеми.

Ако действително е от АГУ -то , тогава ако се кара само на бензин не трябва да гасне . Ако действително е от него , значи има нужда от донастройки на картите , що в останалите режими работи коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма информация дали се случва при каране само на бензин. Нека човека пробва да покара само на бензин, ако не е опитвал и ще имаме повече яснота. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните два дни карах на бензин, без да имам проблем. Когато карам на газ, при спиране, понякога оборотите падат под 5 хил, което не се случва пр бензин. Когато изгасва, нямам време да погледна колко са оборотите, точно в момента... Много благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.