Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Mi tv stik


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, някой ползвал ли е това чудо на техниката

https://www.mi.com/global/mi-tv-stick/

Проблема ми е че не мога да дублирам екрана на телефона, иначе апчетата които са инсталирани на него си тръгват.

И дали VPN пречи да го направя, макар че пробвах и без VPN и пак не мога да го дублирам. Миракаст и още какво ли не исталирах и не мога....

Ще се радвам за съдействие и насоки ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И гугъл хоум бях инсталирал и с него не се получи, ще пробвам пак, явно аз нещо не правя както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, vladkant написа:

И гугъл хоум бях инсталирал и с него не се получи, ще пробвам пак, явно аз нещо не правя както трябва.

Chromecast ли имаш предвид по "Гугъл"?

Принципно, всеки mirror cast app би трябвало да свърши работа, но трябва да е инсталиран и на телевизора.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пише google home на апа след като в търсачката напиша хромкаст. На джаджата има инсталирам хромкаст. След като го инсталирах, google home намира tv stik-a  и уж се връзва с него но не мога да си споделя екрана.

А телевизолите на които го ползвам в момента не са умни, прости ледове...то ако на телевизора има хромкаста ще е по лесно мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този стик ти прави телевизора умен определено. Но явно можеш само да ползваш приложенията, които са инсталирани на него. Ако някак може да му инсталираш някое допълнително приложение за предаване на екрана, което го имаш и на телефона - ще стане. Иначе, това, което имаш е Гугъл асистент. Демек - гласово можеш да го командваш през него ако имаш Гугъл акаунт. Хромкаст е "джаджа". Като стикчето.

Колкото до VPN - няма общо щом си си във вътрешната мрежа.

Аз ползвам ей т'ва. Платил съм си го (не помня ква сума беше). Директно изкарваше папките с филми от лаптопа на телевизора. А има и други благинки ...

 

Screenshot_20220825-095314.thumb.png.d73f04afe922f8cff457a90cea513911.png

Редактирано от zloQQ
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в телефона. Cast функцията е вградена в андроид и ако отвориш стрийм и наблизо има устройства, поддържащи функцията, би трябвало горе вдясно на екрана да видиш символа за споделяне. Имам Mi TV box и нямам проблем с кастването към него, независимо към какво устройство е свързан бокса. Мисля, че за самсунг имаше някакво допълнително приложение.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.08.2022 г. at 18:12, vladkant написа:

Здравейте, някой ползвал ли е това чудо на техниката

https://www.mi.com/global/mi-tv-stick/

Проблема ми е че не мога да дублирам екрана на телефона, иначе апчетата които са инсталирани на него си тръгват.

И дали VPN пречи да го направя, макар че пробвах и без VPN и пак не мога да го дублирам. Миракаст и още какво ли не исталирах и не мога....

Ще се радвам за съдействие и насоки ?

Конкретно за устройството - имам такова и наистина прави всеки ТВ смарт, стига да има HDMI порт. Работи доста бързо и стабилно, за мен дистанционното е голям плюс. Аз с моя телефон Самсунг А33 се вързвам за него без проблем. Взех го за да мога да си използвам приложението за телевизията ми навсъкъде имам ли нет си гледам всичко независимо къде се намирам. WiFI  антената явно не е много мощна защото за да работи добре трябва да е близо до рутера. Може да се инсталират приложения от стора. Полследно време и аз имам проблем с дирекно вързване към различни телевизори, YouTube или Cast на някой става мн бързо на някои устройства изобщо не мога да се вържа. Предполагам, че това е заради различните версии на Андроида.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието ?

Така е, като са взимам по умни неща от мен ?

Ще го мъча че ми изтекоха очите само на телефона да гледал телевизия и филми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.