Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Добавки за дизел


Димитър Димитров

Recommended Posts

Здравейте колеги. Имам следното питане. Бихте ли споделили от коя добавка за дизелово гориво сте останали с добро впечатление защото на пазара е пълно със всякакъв вид добавки но не знам до колко наистина правят нещо. Искам да сложа някоя добавка превантивно за почистване на дюзите и турбото. Досега не съм тествал нито една добавка та ако някой е ползвал нещо от което е останал доволен ще се радвам да сподели мнение. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден!

Аз ползвам тази:

https://topoil.bg/bardahl/dobavki-bardahl/bardahl-bdc-1l

През цялата година.

Зареждам от дизела без добавки, и сипвам от това.

През топлите месеци - 50 мл/50 л., през зимата - 100 мл./50 л.

Оскъпяването е съответно - 0.04 лв. до 0.08 лв./л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, vilden написа:

Коя добавка с какво е добра? Освен, че не вредят...Каква полза има от тях?

Ако си направите труда да отворите линка, който съм прикачил, може да прочетете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е, да карам без добавка за дизел и да нямам проблем с колите си? Едната е на 370К, другата почти стигна 240К...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Stormbringer написа:

Ако си направите труда да отворите линка, който съм прикачил, може да прочетете.

Това са данни на производителя за да ни накарат да купуваме. Реалността е друга. Какво гарантира като по-нисък разход? Ако е 1-2% не си струва да се споменава. Ако обещават намаляване на разхода примерно 20% и аз не го постигна, гарнтирането включва ли връщане на дадената сума с доставките? Гарантира, но друг път...!!!... Рекламни трикове...!!!...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Възможно ли е, да карам без добавка за дизел и да нямам проблем с колите си? Едната е на 370К, другата почти стигна 240К...

Досега колега и аз не съм слагал на никоя кола добавка и не съм сипвал никога от "скъпата нафта" и съм нямал никакви проблеми да чукам на дърво но ми е интересно реално има ли полза от тези добавки на по-старите автомобили или е литър нафта за 50 кинта... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Димитър Димитров написа:

Досега колега и аз не съм слагал на никоя кола добавка и не съм сипвал никога от "скъпата нафта" и съм нямал никакви проблеми да чукам на дърво но ми е интересно реално има ли полза от тези добавки на по-старите автомобили или е литър нафта за 50 кинта... 

 

 

Един-единствен път досега съм слагал еднократно от добавката за дизел предлагана в Еуратек преди едно пътуване на дълъг път из страната. На теория, действието ѝ се изразявало в почистване на дюзите и други елементи от отлагания и нагар чрез повишаване на температурата на горене в цилиндрите. На практика общо взето не усетих някаква разлика в мощността на двигателя. Единствено, след няколко стотин километра като че ли заработи малко "по-меко" на празен ход.

Редактирано от Peter_CLX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, zloQQ написа:

Възможно ли е, да карам без добавка за дизел и да нямам проблем с колите си? Едната е на 370К, другата почти стигна 240К...

Нафтата в България не е много читава, затова слагам добавка.

Бил съм свидетел, как се променя работата на двигател ( и разхода), на автомобил, за пръв път имал "щастието" да опита от родния дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, vilden написа:

Това са данни на производителя за да ни накарат да купуваме. Реалността е друга. Какво гарантира като по-нисък разход? Ако е 1-2% не си струва да се споменава. Ако обещават намаляване на разхода примерно 20% и аз не го постигна, гарнтирането включва ли връщане на дадената сума с доставките? Гарантира, но друг път...!!!... Рекламни трикове...!!!...

Хубаво е, че има и мислещи хора, не само - глупаци като мен.

Как не съм се сетил досега, да ходя пеша?! 10 л./100 км.(вода), няма добавки.

П.С. : Трябва да намеря някоя по-изгодна минерална вода, че и там, производителите използват рекламни трикове ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Stormbringer написа:

Нафтата в България не е много читава, затова слагам добавка.

Бил съм свидетел, как се променя работата на двигател ( и разхода), на автомобил, за пръв път имал "щастието" да опита от родния дизел.

Нямам идея от къде сте сипвали нафта... А може просто да сте попаднали на някаква мизерия просто.

Аз до ден днешен не съм налял една капка добавка. Дюзите и на двете коли са в перфектни граници. Двигателите са учудващо чисти предвид всички писаници относно качеството на дизела и смяната на 25-30К на масло. Регенерациите на "по-новия" дизел са нормални, никога не ми е светвала ламБата, филтъра е читав като за ~240К.

Преди сипвах само от Еко, докато една сутрин на -20⁰С беше желирала нафтата (на -15⁰С малко по-късно, колата си запали), после 4 години наливах от Круиз - никакви грижи. От 3 години не съм стъпвал на бензиностанция (по стечение на обстоятелствата), но колата е перфектна.

Чудя се, само на база прочетеното от линка по-горе ли избрахте добавката? Има родна такава, която по описание на производителя изглежда страхотно. Ето линк, ако реши някой да пробва добавката и да сподели отзиви относно икономията и подобрението на работата и всички останали положителни описания https://diesel-hero.com/

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Чудя се, само на база прочетеното от линка по-горе ли избрахте добавката? Има родна такава, която по описание на производителя изглежда страхотно.

 

 

 

Избрах я, на база - предишен опит с други продукти на марката. Стилът ми на каране зависи от настроението ми, и нямам реална представа за ефекта върху разхода. Но зимата не пуши, а и съм склонен да вярвам, че спомага за "извеждане" на водата от резервоара.

Относно родната добавка: имам опит от първо лице с български производства (като одитор по "Безопасност и здраве, качество, и околна среда", и съм, меко казано, разочарован от начина, по който се случват нещата. Така, че не бих рискувал. Всеки си решава сам.?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Нямам идея от къде сте сипвали нафта... А може просто да сте попаднали на някаква мизерия просто.

От разговор с Евгени от Трансексперт:

Цитат

Правя проверка на кола нов внос преди покупка. Дюзите са в перфектно състояние. 60к км по-късно с българската нафта вече са в ужасно състояние. Учудвам се, че твоите вече 150к км само с българска нафта все още са в относително добро състояние, макар че вече всяка е със свое мнеие и колата трака като Калашников.

Аз лично не усещам проблеми с палене и вървене, рядко се сещам да сложа добавката на Бардал при зареждане, въпреки че си я возя в багажника. Но на всяка смяна на масло слагам Протек за почистване на цялата система. Е, първото слагане беше на 80к, ама по-добре късно, от колкото никога ?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах линка и искам да споделя следното:

Добавки в горивото слагам от 1996 г. От начало за бензин, а от 2005 г. за дизел. И така редовно до сега. 

За пръв път виждам такава реклама. То бива да си хвалиш продукта, ама това направо е прекалено.

Така написано тая добавка е най-добрата в света, защото прави всичко  за което ти дойде и не ти дойде наум.

Надминава всички добавки на световните марки? И цитираната икономия от 10 - 20% е ми се струва нереална.

Аз добавка за гориво, която:

оре-сее-копае-полива-жъне-вършее-мели-меси- пече  и сервира

в резервоара си не бих рискувал да сложа.

Това е мое лично мнение, базирано на прекалено захаросаната реклама.

Ще се радвам ако някой сподели лично впечатление от ползването на въпросната добавка.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предвид "грамотността" на текстовете, както и качеството и "усещането" на сайта аз не бих рискувал да си сипя от това "нещо". Цялостното ми усещане е за продукт от ТНТМ ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.