Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми за Шкода Фабия II 2010 комби


Recommended Posts

Здравейте,  имам нужда от вашия съвет,  за закупуването на зимни гуми. Получих вече няколко съвета,  с които да "облека"  железните джанти 15'':

185-55-15,   185-60-15, или дори 65, с които колата ще стане още по-нависоко,  което е добре при преминаването през дупки.  Моят въпрос е съвместими ли са тези размери,  при положение че на капака на резервоара са дадени следните стойности: (моят модел е 1.4):

20220815_122247.thumb.jpg.f0224457d410c1c780c4170922058a9c.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Височината няма да ти е проблем. По-високата гума прави колата по-комфортна, но по-нестабилна. Лично аз съм противник на нископрофилните гуми, но някои хора предпочитат визия и стабилност пред комфорт. Ама за всеки влак си има пътници.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме притеснява по-скоро дали джантата позволява съответните размери гуми, за широчината говоря. Със 185/55 ще стане дори по-ниска. При 185/60 нещата се уравновесяват, а при 185/65 вече си над допустимия размер, но със сигурност калниците ще ги поемат и няма да опират никъде. Размерите не ми изглеждат много стандартни, та не знам колко ще е изгодно да се вземат такива гуми, освен ако не с на някаква супер промо оферта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте отново, споделям в крайна сметка какво си избрах - след консултация с хората в сервиз Примекс, реших да се придържам към предписания за този модел размер 195-55-15. Съответно Ханкук бяха с 200 лв повече от първоначално избраните, за 4те гуми, но като новобранец реших да не рискувам, понеже ми обясниха, че имало случаи, когато  хора да си купуват 2ри път чисто нови гуми, след като установяват че при завои с натоварена кола има стържат гумите в калника...  Има доста разстояние до калника, но все пак нямам визуална представа как би било с размер на височината 60. Ако някой има реална опитност може да сподели в темата, за други хора, които ще сменят гуми за този модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек тази година гумите Барум са германско производство, поне размера, който купих аз 205 55 16(530-40лв с монтаж и нови винтили  - 4ри бр. и 2г гаранция). Поларис 5 е модела, за 2ри път купувам такива, много съм доволен от гумите!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.