Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с дроселова клапа на Шкода Фабия 1 , 1.9 D, 131к.с.


ivovoto

Recommended Posts

Здравейте,

Преди 6 месеца ми светна Чека на таблото, в автосервиза я закачиха на диагностиката и показа проблем с Дроселовата клапа. Първо я свалиха, почистиха я, но отоново светна лампата. Препоръчаха ми да я сменя. Поръчахме нова, но някаква евтина и с новата показа 3-4 грешки. Върнахме я, поръчахме Пиърбърг и проблема се оправи. Преди седмица отново ми светна чека и отново се оказа същия проблем. В сервиза я почистиха- беше наистина мръсна, но лампата остава да свети. Не може от диагностиката да се изчисти грешката. Чисти се само като се откачи акумулатора и след това веднага светва. Майсторите казват, че самата клапа работи, но дава някакъв сигнал за грешка и светва лампата. Колата си работи добре, върви нормално и не прекъсва.

Ако някой има някакво предположение, как да си реша проблема, моля да помогне!

Ще бъда много благодарен!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е грешката ?

Да не дава късо някъде инсталацията и вие да си сменяте клапа до безкрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.