Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Следи от теч под двигателя


gnt1985

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Като един не толкова запознат със механиката и работата на двигателя на колата имам нужда от помощта на по-запознатите от мен.

От няколко седмици забелязвам че на мястото на което обикновено паркирам има някакви следи от течност които досега си мислех че са просто конденз от климатика. Е да ама не вчера легнах под колата и видях от къде точно си капе, най вероятно масло. Направих няколко снимки които ще прикача. Моите нищожни знания стигат само да съм сигурен ,че това всъщност е под двигателя и най вероятно около пробката за сменяне на маслото му. Ако някой може да ми каже нещо повече от снимките  ще съм му благодарен. Само за информация маслото го смених преди 500 км, не установих разлика във нивото на маслото по щека от днеска и последният път а и никакви сигнални лампички за маслото не светят по таблото. Колата е Октавия 1.4 TSI МК3. Благодаря ви предварително.

4AE9FE19-9763-4B55-BE9E-32DB3EC7EDC9.jpeg

DB017130-1445-4195-9247-4EAA47E1C39D.jpeg

2EB28023-9D4C-4626-A527-0F6A03DAFF67.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ВАГ препоръчват на две смени на масло да се сменя пробката и дифтунга , а дали някой го прави , Божа работа. Вземи един ключ 19 и натегни още малко пробката и ще спре.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли сменя при всяка смяна и самата пробка с гумичката? На мен ми присъстват във фактурата при всяка смяна ? И аз си я поръчвам, когато ходя на "междинни" смени извън Еуратек. Както е казал колегата, натегни малко, може и да спре. Ако не, нова пробка, легенче и действаш ;)

Редактирано от Typi_taratajki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се сменя - гаранция Франция, кой знае кой келеш е барал и каква куча марка част е сложил.

 

Имам го документално от ЕТ София, клон Надежда - фактура за сервизно обслужване и смяна консумативи от 16.09.2016 - смяна пробка, цена на част и цена на труд.

 

Месец по-късно, колата влиза за цялостен оглед в сервиза на ЕТ София, клон Надежда преди обратно изкупуване и пак, на официален сервизен документ от

там, имам написано "Теч от пробката."

 

Още ми става хубаво, като си спомня как му ги пляснах двата документа на дребното лекенце Ради (Специалист продажби Употребявани автомобили), а съпругата ми ги сканира и ги прати по мейла на Шефа на сервиза в ЕТ София, клон Надежда с въпрос, защо за втори път, в рамките на няколко години, работещите под негово ръководство се оказват пълни лаици, когато имаш очаквания за поне минимално ниво на професионализъм.

 

Поздрави.

 

 

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.