Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатика не работи какво да проверя ?


ves 1

Recommended Posts

Здравейте колеги, не съм карал Фабията от 5 месеца/карах си Октавията през това време/  и сега като се качих и реших да пусна климатика, установих че не охлажда, после пускам на топло и топло не прави. Даже като натисна копчето за пускане не чувам да прещраква ролката и да се натоварва/като на октавията/.      Колата е ФАБИЯ - 1,9 SDI   64 к.с.    2005г

Някой може ли да каже къде е бушона на климатика/компресора/ и кой номер е ако е при многото бушони отстрани до вратата.

Какъв можеда е проблема. Какво друго да проверя преди да ходя на майстор.

Благодаря предварително но всички, които могат да помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От стоене едва ли е изгорял предпазител. По вероятно е фреонът да е излетял.

А за топлото, компресорът е извън играта. Топлината идва от антифриза и за да я усетиш двигателят трябва да е загрял.

Мисля, че едно допълване ще ти реши проблема. А най-добре е да се изпусне каквото е останало и да се зареди точното количество фреон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Ходих на майстор - провери го да не изпуска и го зареди с фреон. Сега работи , докога незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До пролетта. Като стане време да се ползва, може пак да не проработи. Дано не съм прав. А бушона за компресора е над акумулатора, където са мощните предпазители. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.