Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Грешка P164E00


Recommended Posts

Светка Check Engine лампата и аз чинно си закарвам колицата Шкода Суперб Комби 1.6 TDi 120 HP на доверения майстор. Майсторчето вади голямата букса с още по-големия таблет, чете грешките, подминава разни дреболии и намира виновника - P164E00. Тука двамата отваряме Гугъла и разбираме - Oil pressure regulation valve Electrical error. Лечението е назначено -майстора ще ходи на другия ден до Skoda/VW да купи клапана и ще ми звънне да дойда да ми го смени. 

Обаче... На другия ден идва изненадата - от VW му казват на майстора, че на тоя двигател (той им е дал VIN номера) такъв клапан НЯМА.

Отваряме отново Гугъла и виждаме - същия двигател сложен на Голф, +/- 10 коня сниман в Ютубата как му сменят клапана. Заврели са го отзад откъм купето, абе хирург-лапароскоп трудно би се справил.

Лампата светна 2 дена по-късно отново.

Та въпросите ми са към някой специалист или някой който се е сблъсквал с тоя код:

- аджеба слагат ли на тоя двигател този клапан?

- как се държи клапана, когато е без ток (Electrical error)?

- колко спешно е да оправя проблема, че ще пътувам 3000+км след 10 дена?

 

 

    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Малко късно, но по-добре от никога. 

В официален сервиз ми намериха изгоряла подгревна свещ и я смениха. 8 месеца по-късно и 15 000 км, лампата не е светнала, така че приемам че това е бил проблема.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.