Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фабия 1.9 SDI проблем с хидравликата, твърд волан


dark_8877

Recommended Posts

Здравейте на всички! 

От 2 месеца съм собственик на Фабия I , 1.9SDI. Нов съм във форума, прочетох някои теми по моя проблем, но всичко ми е объркано. Когато купих колата всичко изглеждаше ок. Почнах да мисля за обслужване и точно преди да отида при майстора ми светна индикатор с кормило в жълт цвят и волана стана по-тежък. Обслужих колата ремъци, ролки, антифриз, спирачна течност и хидравлична беше на минимума и без това. След това този индикатор изгасна и волана се въртеше супер. Вчера я карах градско всичко наред и след няколко часа се наложи да пътувам малко и волана изведнъж стана твърд и незнам какво става. Интересно че на таблото не се показва индикатор с кормило. Днес отивам при майстора обяснявам му и той веднага почна да ме убеждава че помпата сигурно е заминала. По темите четох, че може да е от два предпазителя но незнам кои, също са писали за проблем с токове, слаби връзки и някакви датчици за ъгъл на завиване на колелата и т.н. Ако някой има опит моля да сподели. Незнам от къде първо да почна първо, но определено не ми се почва с електрическата помпа. Майстора при когото ходих е ок за механични ремонти, но незнам колко е наясно с такива проблеми че какво ще се прави не ми е ясно. Имам ходене при него за смяна на кормилен накрайник другата седмица. Какво мога да го накарам да погледне във връзка с проблема. Ще чакам да споделите как сте решили такъв проблем и от къде да започне диагностиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко седмици минах през това, трябва почистване на клемите и се оправя, не мисли най-лошото. Карам вече месец, нямам ядове.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, skauta написа:

Преди няколко седмици минах през това, трябва почистване на клемите и се оправя, не мисли най-лошото. Карам вече месец, нямам ядове.?

клемите на кое си почистил колега? Надявам се да не е най-големия проблем и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, skodafen написа:

на сервомотора 

имате предвид клемите на самата хидравлична помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпазителя за сервото който е на кутията на акумулатора е здрав, има ли друг предпазител някъде който да е пак за сервото? Странно ми е че не излиза икона с кормилото , а воланае твърд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление не ми изясниха точно кои клеми, ама предполагам точно тия към помпата. Все пак всичко свързано с хидравликата, като връзки е добре да се провери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес бях на майстор и той когато погледна маншоните на рейката пълни с хидравлична течност. Така оказа се, че рейката е заминала и майстора ми вика намираш друга дали втора ръка или рециклирана идваш и я оправяме. Така в бързината не разбрах добре хидравличната рейка има ли някаква разлика от кола с какъв двигател е 1.2, 1.6 или 1.9SDI каквато е моята. Някой ако може да сподели мнение втора ръка ли да взема или да търся да рециклирам тази, новата май ще да е доста пари. Живея до гр. Търговище и незнам дали тук някъде предлагат такива услуги, но ще трябва да проверя. Ще очаквам ако някой може да помогне със съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.