Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнение за закупуване на нова кола - Шкода Фабия


absu

Recommended Posts

Здравейте,

 

дойде време да сменям моят 21 годишен Опел Зафира с нова кола. Като цяло ми се иска да си взема доста по-нова - след 2016 година и бюджета ми е между 15 000 и 20 000 лева като разбира се трябва и да е що годе голяма понеже съм с две деца :). Комби, ван или в краен случай някой по-голям хечбек.

 

Харесал съм ето тази кола - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11652817572039983, но ми се иска и да получа компететно мнение тъй като не съм много технически грамотен. Продавача не е обявил модела на двигателя. Търсейки намерих, че въпросната кола е оборудвана с 1.0 TSI двигател, който не се ползва с добра репутация - гори масло най-вече.  Так четох, може и да бъркам. Възможно ли е тъй като колата е 2018 година да е с подобрена версия на този двигател и разхода на масло да си е в нормални граници.

 

 

Разбира се, ако някой може да ми даде и други насоки и модели които влизат в критериите ми , ще му бъда благодарен, ако ги сподели.

 

Предварително благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Зафира на Фабия, не мисля?, че е ще ти е много удобно от към пространство, особено с две деца. По-добре или увеличи бюджета за нещо по-голямо или вземи по-голяма, но по-стара за тия пари. Дизела при Шкода си е много добър вариант също, не го пренебрегвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами склоненен съм да направя компромис с пространството с оглед на това да взема нещо сравнително ново. Инетресува ме дали точно тази кола си заслужава да се вземе.

 

Като цяло не съм фен на дизела :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото ако не стига за багаж, може да се метне куфар на тавана - заспива! Вътре определено е по-малко от Зафира. Лошото е, че е със слабия двигател. Натовариш ли я с багаж и цялото семейство - не очаквай чудеса. Ще дойде слаба (според мен) за сравнително икономично и бързо придвижване. Колони от камиони или други бавно движещи се мпс-та ще е зор да подминеш спокойно. Дизела наистина не е за пренебрегване предвид липсата на проблеми извън стандартните като цяло. 

https://m.mobile.bg/details/11653195481709084 тази не е зле на снимки...

Иначе, с този бюджет, може да намериш Октавия. Вярно, ще е на малко повече километри, но от към пространство (за пасажери и багаж) и вървеж - няма да имаш никакви грижи. Няма ги много, но ако не си на зор - ще излезе. На прима Виста - ето една https://m.mobile.bg/details/11650379187329616

Друг вариант е да се огледаш за други марки, но кой точно...поне аз, нямам идея.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.