Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къси светлини и лампичка акумулатор


nesor

Recommended Posts

Здравейте!

От известно време имам два проблема с колата/Фабия, 1.9СДИ, 2006г/

 

Като включа светлините късите светлини не работят, не работи и индикацията на таблото. Дълги си има. След известно време/от секунди до минути/  се включват сами. Габарити си има... Към ключа за пускане ли да се насоча? Има ли реле светлини, и къде да го търся. Не открих схеми за светлините..

Ще съм благодарен да ме насочите.

 

Другият проблем е индикацията за заряд на акумулатора на таблото. От както я имам, след подаване на контакт тази индикация при мен не свети. От  време на време при контакт свети, а след запалване гасне, и след това примигва за момент и си остава загаснала. Нямам проблеми със заряда на акумулатора.

Молбата ми е да ми кажете какво е нормалното поведение на тази индикация, и евентуално на къде да се насоча?

 

Благодаря, хубав ден и безаварийни километри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле няма за светлините. Аз също мисля, че от ключа идва проблема. 

За индикацията, може да направиш следната проверка. Закачи мултимер, да премериш зареждането. Някой да запали и гледай дали веднага ще започне да зарежда. Ако не започне веднага, човека вътре да изфорсира до към 2000rpm и тогава би трябвало да започне да зарежда нормално. Често срещан проблем (поне при ТДИ) е скъсан кабел на възбуждането. Мисля че някъде тук съм чел информация за този кабел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Значи ще си поиграя с ключа!

 

Колата си зарежда нормално, и веднага. Просто не зная дали на контакт трябва да свети акумулаторчето или не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да свети, затова клоня към скъсан кабел. Тя пак ще си зарежда, но не започва веднага след запалването. Освен тази индикация, аз имам и модул за дневни светлини, който има звуков сигнал и ги пали, при вдигане на напрежението, та това ми е втора индикация кога започва да зарежда алтернатора. Когато ми беше скъсан кабела, фаровете светваха като подам газ да потегля. 

Относно ключа, не съм отварял такъв, но имам някаква представа как изглежда. Скоро разглобявах лостчето за мигачи, че ми даваше на късо и едно реле ми изгоря, буквално. Та видимо си беше наред всичко, но ичистих пистите, намазах с нова грес и сега нямам проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Пробвай с нов реле-регулатор. На по-старо поколение - голф 2 имах същия проблем и се оправи с нов реле-регулатор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата проблема решени!

 

Ключа за светлините явно не понася постоянното каране на къси - грее и се беше поразтекла пластмасата около пъпките на ключа. Това пречи да залепнат добре контактите и да се включат късите светлини. Изчегъртах разтеклата се пластмаса, и сега нямам проблем. Очаквам да е до време, не е окончателно решение. Винаги съм ползвал стандартни крушки.

 

За индикацията за заряд на акумулатора - оказа се прекъснат кабел близо до мястото където е прихванат за скоростната кутия.

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

аз си сложих релета на фаровете не знам дали ще има ефект при проблемите с ключа но определено светят по-добре от преди 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.