Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дискове и накладки ZIMMERMAN или OEM?


Recommended Posts

Старата кола я търкалях със Zimmermann дискове и Ferodo накладки. За 300К, аз смених 2 пъти дискове и 4 пъти накладки. Никога не съм имал крив диск! Не им помня моделите, не бяха някакви ултра скъпи по спомен. Нямаше шумове, скрибуцания, залепвания и прочее тъпотии. Та в случая - един "глас" и от мен за Zimmermann-a.

Аз скоро сменях накладки при Пепи. Той к'во препоръчва? Признавам си - не знам, какви накладки сложихме. Ако Пепи се сеща - да каже. Дисковете са си оригинални, слагани в Шкода. Колата спира перфектно, няма свирене, шумове... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • b3lq7a

    24

  • sauber

    7

  • skodafen

    4

  • Stucata

    4

Преди 3 часа, zloQQ написа:

Старата кола я търкалях със Zimmermann дискове и Ferodo накладки. За 300К, аз смених 2 пъти дискове и 4 пъти накладки. Никога не съм имал крив диск! Не им помня моделите, не бяха някакви ултра скъпи по спомен. Нямаше шумове, скрибуцания, залепвания и прочее тъпотии. Та в случая - един "глас" и от мен за Zimmermann-a.

Аз скоро сменях накладки при Пепи. Той к'во препоръчва? Признавам си - не знам, какви накладки сложихме. Ако Пепи се сеща - да каже. Дисковете са си оригинални, слагани в Шкода. Колата спира перфектно, няма свирене, шумове... 

Велко, Пепи препоръчва да карам още 10-15к км и тогава да говорим... Но няма опит с зимерман и по темата не казва нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Stucata написа:

 

Направо са си рейсърски. Психически няма да ги издържа, хаха! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, b3lq7a написа:

Психически няма да ги издържа

Затова реших да демонстрирам, защото съм убеден, че има хора, които това свирене би ги подразнило, особено ако се кара ежедневно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Stucata написа:

Затова реших да демонстрирам, защото съм убеден, че има хора, които това свирене би ги подразнило, особено ако се кара ежедневно ?

Благодара, за което! Освен, че е ежедневна моята не е и засилена, както твоята! Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Приготвил съм тези, с накладки Jurid, но още не ми остава време да ги монтирам. На друга кола съм карал пак Цимерман, стандартната серия с накладки Pagid и бях много доволен.

20220520_114443.jpg

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеци по-късно...

Спрях се на Zimmermann Coat Z(гладки, обикновенни) дискове и същата марка накладки (по съвет за накладките на колегата @sauber)! Поръчах ги от аутодок, в момента имат 39% отстъпка от цената (вчера беше 41%). Като цена комплект предни и задни дискове и накладки - 518лв, с някаква застраховка за бързо връщане при проблем. Тъй като взех фактура ще ми върнат 86лв (вътрешно общностна сделка за ЕС). Крайната цена ще дойде 432лв, чак не ми се вярва! Преди да поръчам проверих в ЕТ - там цената без отстъпка на комплекта е около 1100лв за ТРВ. Ще пиша отзив след като ги покарам. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Накладките също би трябвало да са немски, защото както говорихме с теб - Те са със затворено производство. Освен ако не са се разширили нещо, което по-скоро не ми се вярва, немски са си. Баркода също им е на Германия. Макар че по последното, имаше там някаква схема, че може да е произведено нам си къде, но ако е опаковано/тествано или нещо от сорта в дадена държава, може да носи нейният баркод. Не знам точно каква е процедурата.

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, sauber написа:

Накладките също би трябвало да са немски, защото както говорихме с теб - Те са със затворено производство. Освен ако не са се разширили нещо, което по-скоро не ми се вярва, немски са си. Баркода също им е на Германия. Макар че по последното, имаше там някаква схема, че може да е произведено нам си къде, но ако е опаковано/тествано или нещо от сорта в дадена държава, може да носи нейният баркод. Не знам точно каква е процедурата.

 

 


Със сигурност не са Турция, Китай или Индия… отворих ги дисковете, изглеждат добри, на предните вентилационните канали са една идея по-високи и с по дебели прегради от стоковите на моята Октавия (на пръв поглед така ми изглеждат, като ги сменям ще ги наложа да ги сравня). Не само от теб, но и от други колеги от форума съм взел мнения, и все положителни отзиви от чужди ВАГ форуми! Единствено се колебаех в избора на накладки, масово слагат тази марка дискове и друга марка накладки, но все различни, според пазара като локация! А мое мнение е, че няма как висок клас производител на дискове да няма добри накладки в комплект и да остави този пазар на конкуренция! Скоро ще  имам мнение и от представянето им. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.05.2023 г. at 14:43, sauber написа:

Баркода също им е на Германия.

Точно!

Първите две или три цифри на кода са държавата. Германия 400 - 440.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 9 минути, joro-120L написа:

Точно!

Първите две или три цифри на кода са държавата. Германия 400 - 440.


 

И на дисковете, и на накладките има цифрата - 4, после почва баркода. Никога не съм се заглеждал и замислял за баркодове! 

IMG_3130.jpeg

IMG_3132.jpeg

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, b3lq7a написа:

И на дисковете, и на накладките има цифрата - 4, после почва баркода.

Цифрата 4 е първа и влиза в баркода. Нищо, че има дистанция от другите. Тя не е излишна, т.е. важи.

 

barcodes-of-countries-producers-of_4.jpg.eb03d192c01fa602311936ffdffe9485.jpg

 

https://bg.wikipedia.org/wiki/Списък_на_кодовете_на_държавите_от_GS1

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди да се спра на гладките дискове гледах това видео. Много добре обяснява разликата между гладки, надупчени и нарязани дискове!

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена ги монтирах в сервиза на @Pepino ! Пепи и Дани се справиха със смяната на 4те диска и спирачна течност за под 2ч. с доста приказки и смях между нас! Дисковете и накладките определено са добро качество, вече минах 300+км /50:50? градско извънградско и след 200тния километър почнах да ги тествам. Колата спира много много по-добре от преди. Свалихме ОЕМ ТРВ дискове и накладки с още "живот" в тях (или поне в тези отпред, отзад бяха доста ръждиви и вътрешните накладки почти не са имали триене :Д). Не съм вдигал повече от 150-160кмч и 2-3 последователни до 50-60кмч спирания няма загряване или притрисане! Тихи са, няма никакъв шум или свирене. Много съм доволен! Благодарности на Пепи за качествения монтаж и бързата работа! 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И при мене се появи проблем с тресенето на предните дискове, само след 16К. Сложих чисто нови предни и задни- дискове TRW, накладки ATE. Ще трябвя да сменям, ще трябва да пробвам Zimmermann. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах подобен проблем с предни дискове АТЕ на октавия 1. пристъргах ги на стругар и вече повече от 15 000 км няма тресене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с вибрации, кривене и тн не съм имал, смених ги, защото видимо изглеждаха изхабени дисковете. Определено съм много доволен от зиберман! Като гледаш някоя търговска марка, важно е пазара, за който са предназначени! Тука в БГ винаги сме на предпоследно или последно място - Турция, Китай, Индия и тн! 
 

интересно защо си ходил на стругар? Тия дискове гаранция нямат ли? Много е вероятно при по-сериозно натоварване с рязко охлаждане пак да кривнат! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, joro_kem написа:

и аз имах подобен проблем с предни дискове АТЕ на октавия 1. пристъргах ги на стругар и вече повече от 15 000 км няма тресене.

Правил съм го този номер, на предишна кола. След 10К, пак същото. Ще си трябва смяна на дисковете, съответно- накладки. Пак ще падне търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, b3lq7a написа:

интересно защо си ходил на стругар? Тия дискове гаранция нямат ли? Много е вероятно при по-сериозно натоварване с рязко охлаждане пак да кривнат! 

Щото ми омръзна да купувам нови. Гаранция за дискове не знам и в ЕТ дали дават.

Редактирано от joro_kem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават и те и всички търговци на части в БГ, стига да имаш документ за монтаж в сервиз (не е нужно да е оторизиран). За предяваване на рекламация, разбира се, ходиш в техен доверен сервиз (сервиз оторизиран от търговеца). Имал съм казуси с рекламации на части от ЕТ (за ФЛ е от 6 до 24м според частта, която си закупил оттях, за ЮЛ е от 6 до 12м) и от търговци на части в БГ (мисля, че е същия гаранционния срок). Конкретно за дискове беше преди доста години с Техко и Ате като марка. После доплатих за брембо (някакво спортно) при гаранционната смяна. Но си е разправия… чаках няколко седмици за час за оглед, после становище и след това за смяната. А колата си тресеше и хубаво, че имах и друга! Изкривиха се след няколко месеца и 2ри те, но тогава във фирмата имахме стругар и ми ги мина на струга, после продадох колата! По лесно и бързо ми беше така да направя! Та знам още от тогава, че Ате и брембо са ташак за нашия пазар! 
Взимай циберман следващия път, няма да имаш грижи, но чети по горе какво съм писал за поръчка от аутодок! Като ги монтираш си вземи фактура от сервиза и пак си имаш гаранция (мисля, че е 12м без значение ФЛ или ЮЛ, но това си го прочети в условията на сайта им) ;)! Не съм имал проблем с тези, но предполагам, че претенцията ще се заведе отново в оторизиран от тях сервиз и ще се позанимаваш с няколко ходения, писания и телефонни разговори! Имай в предвид, че трябва фактурата да е на името на собственика по талон, сервиза да впише сериен номер/партида/модел и тн, за да се движат нещата по-бързо, иначе може да се наложи да доказваш, че са монтирани на конкретния автомобил закупените части и да се замешаш във филми без край! Също и че със закупени стоки на ЮЛ, не се занимава КЗП, а отказите на рекламации се оспорват само по съдебен път в БГ! ФЛ е по-оферта, отказите са им трудни, но не си го минаваш на разход и ДДС не възстановяваш, а от аутодок не ти се приспада автоматично! Побеляла държава сме вече, но си трябва време, познания и търпение, за да си получиш правата!  

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като последващо мнение за зиберман…

 

не цапат джантите, явно накладките са твърдички. Шум, вибрации и тн нямат, спират чудесно и нагрято и на последователни спирания с висока скорост. Единствено задните, при паркиране назадно движение, което винаги е доста бавно при мен и на лека спирачка, че колата е автоматик, вадят един скърчащ шум при рязко натискане и са доста силни на спиране, всеки път заковават на место! Иначе вече съм на 3-4к км, 2/3 са извънградско със сериозно каране от моя страна! Свикнах наново на колата… силни спирачки и такива, които не прегряват и да изчезват са голям рахат :))) !  

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, joro_kem написа:

Щото ми омръзна да купувам нови. Гаранция за дискове не знам и в ЕТ дали дават.

 

Има. Не си спомням дали Супърб 3 първият или фейслифта му, но масово се сменяха по четири криви диска. И то за някакви смешни пробези от 10-15К километра.

 

 

Аз иначе преди точно седмица сложих нови предни накладки от марката. Разработих ги за около ден (за първи път разработвам спирачки) и от Варна до София ги ползвах по предназначение ? Дисковете са на 40К и за сега се държат отлично. Накладките сработват перфектно с тях. Не знам дали диска ще изкара целият втори комплект накладки, но за сега много добре.

 

Офтопик - Не мога да кажа същото за свещи Beru. Покрай обслужването смених и шестте на около 19К километра. Бяха абсолютно мъртви и колата правеше мисфайери ?

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мой познат майстор TRW  не са лоши дискове и накладки слагат се комплект дискове и накладки ,но само отзад слага такива отпред казва ,че се кривят дисковете 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.