Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Свирещ шум след смяна на ролки и ремъци


Recommended Posts

Здравейте!
Преди около два месеца смених ролките и ремъците, които са консуматив, и след като се позатопли времето се появи онзи свирещ шум от двигателният отсек, който идва да каже, че нещо не е в ред.

Свиренето се появява на работил двигател, когато се подаде газ на втора, а по някога и на трета скорост.

Дали е възможно някои от ролките или ремъците да са проблем, или пък свирещият звук е от другаде.

За справка само:
Ролките са: INA
Ремъците са:  Continental

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, joro-120L написа:

Провери пистовия ремък. Може да се е отпуснал и да приплъзва.

 

Горното + сигурен ли си, че от тях е звука? Защото ако е от ролка/ремък, няма причина да го прави само на определени предавки. На място като форсираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, sauber написа:

Горното + сигурен ли си, че от тях е звука? Защото ако е от ролка/ремък, няма причина да го прави само на определени предавки. На място като форсираш?

 

Саше, имаш право да се съмняваш. Аз също съм имал хлабав ремък, и се получи няколко седмици след смяната му. Чувал съм и случайни коли по улиците. Това свирене винаги е ставало при палене на автомобила, още докато е на място или при самото тръгване. След няколко форсажа, изчезва. Така, че не е типично да става в движение. Понеже е елементарно и не е изключено все пак, нека се започне оттам.

От свирене до свирене също има разлика. Но, ако започнеш да чуваш ролка в движение, в купето, вече е страшно. А и тя си свири постоянно. Ролка, за мен отпада. Затова си мисля, че шумът е като на ремък.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъкът свири при палене, защото е студен и твърд.
Много скоро загрява и зацепва, съответно спира да свири.
Разбира се, има случаи, в които положението е критично зле, и може и да не спре да свири изобщо.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място при форсиране няма свирене.
А във възможността за отпускане на ремъка при загряване, вследствие на което се появява и свиренето, има ли резон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Провери обтегнатостта на ремъка. Меродавното е на "студено".

п.п. не съм видял да варят ремъците в гореща вода, преди да ги поставят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
На 3.04.2022 г. at 12:26, m65 написа:

А във възможността за отпускане на ремъка при загряване, вследствие на което се появява и свиренето, има ли резон?

 

Точно обратното се случва с ремъците при загряване. За това и се влага чалъм за една идея по-хлабаво поставяне на студено, с презумпцията, че при нагряване се натяга малко. Тоя принцип винаги е спазван при мен и драма нямам. Преди седмица свалих ангренаж на 4 години и половина и на 70К км пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Дойде време да споделя и решението, относно въпросният свирещ шум.

А решението се оказа лесно и просто:
 

20220716_110821.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.