Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

SHELL HELIX ULTRA Professional AV-L 0w30


Recommended Posts

Здравейте !

Предстои ми смяна да двигателното масло, и предвид фактът, че ДПФ филтърът ми е изправен, и това, че километрите които се навъртат на Октавията са предимно градско шофиране, бих искал да пробвам маслото от заглавието.

Има ли отзиви за въпросното масло, което се предлага от ЕТ, и имали смисъл да пробвам с него, или да си карам с отново с Кастрола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добро масло според https://www.oil-club.ru/forum/topic/35161-shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30-svezhee/ бих го сменил кастрола с него на какъв интервал го сменяш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, skodafen написа:

добро масло според https://www.oil-club.ru/forum/topic/35161-shell-helix-ultra-professional-av-l-0w-30-svezhee/ бих го сменил кастрола с него на какъв интервал го сменяш ?

 

Това ще ми е първа смяна на двигателното масло.
Колата е внос от Астрия. До сега винаги е карана с Кастрол, или поне това данните стикерите налепени по Октавията.

Иначе, предвид удълженият срок на маслото, и също така предвид предимно градското шофиране, мисля да го сменям на около година и половина, тъй като за този период по вече от 12-13 000 километра не бих направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не гаранционна може да се помисли и за по-евтини алтернативи не по-лоши, това колко излиза литър ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, skodafen написа:

щом не гаранционна може да се помисли и за по-евтини алтернативи не по-лоши, това колко излиза литър ?

Има търговска отстъпка от 35% в ЕТ, за коли над 5 години.

Като цена не мога да кажа. Може би към 110 лева с ДДС и с работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, skodafen написа:

щом не гаранционна може да се помисли и за по-евтини алтернативи не по-лоши, това колко излиза литър ?

 

 

Всъщност, сега намерих информация по въпроса, но сега цените е възможно и други да са, тъй като тия са били актуално до 31.12.2021 година, като цената е била 135 лева с допълнителни консумативи.

 

 

Това е цитат от ЕТ:

 

Забележка:
1. Предложението е валидно за автомобили над 5 години, оборудвани с бензинови и
дизелови двигатели, включително PD, CR и такива снабдени с филтър за твърди частици (DPF)
2. Количеството масло, включено в пакета е в съответствие с техническата спецификация на производителя
3. Цената на пакета е с вкл. ДДС
4. Цената на пакета включва:
- СИНТЕТИЧНО МАСЛО Shell Helix Ultra Professional AV-L
официално одобрено по стандартите VW 504.00/507.00
отговарящо и на стандартите на VW - 502.00, 503.00, 505.00, 505.01
- оригинален маслен филтър Skoda
- оригинална пробка или уплътнителен пръстен за пробката, в зависимост от типа на двигателя
- смяна на маслото и зануляване на сервизния интервал
5. Предложението е сила от 01.10.2021г. и е валидно до :
31.12.2021г., влизане в сила на нови цени или изчерпване на количествата
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колата е важно да е масло по спецификация. Дали Шел, дали Кастрол...все тая. Аз карам също само градско - около 95% от времето/километрите. Наливам Ravenol VMP 5w30 и сменям на година. Последните 5-6 смени са по тая схема и нямам никакви грижи с дпф-а. Регенерира си, когато е нужно и... т'ва му е. Може да видиш и масла на Xenum и Bardal. Най-важното е да е читаво маслото, а не да попаднеш на ментак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zloQQ написа:

За колата е важно да е масло по спецификация. Дали Шел, дали Кастрол...все тая. Аз карам също само градско - около 95% от времето/километрите. Наливам Ravenol VMP 5w30 и сменям на година. Последните 5-6 смени са по тая схема и нямам никакви грижи с дпф-а. Регенерира си, когато е нужно и... т'ва му е. Може да видиш и масла на Xenum и Bardal. Най-важното е да е читаво маслото, а не да попаднеш на ментак.

 

Ами точно за това се насочих към масло от ЕТ, тъй като не смятам, че там предлагат не читаво масло.
Иначе всичко останало ми е ясно.
А най ми е ясно, че положението с маслата в България е точно такова, че да поражда подобни терзания у нас.

Ако съм в Австрия примерно, от където е дошла Октавията ми, въобще няма да имам такива терзания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Товара на маслото идва от студени стартове и каране в "лютеницата". Ако са ти чести тия два показатела, гледай нещо висококачествено. Ако по-скоро не са, гледаш да отговаря на спецификацията и толкоз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За информация за тия които се интересуваха  за цената на маслото SHELL HELIX ULTRA Professional AV-L 0w30.

Към крайната цена е и допълнителното масло от един литър, което закупих с превантивна мярка, тъй като не съм карал с такова масло, и при нужда от доливане да имам на разположение.

20220308_084659.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Предполагам мотора работи тихо с него за сега. Ще се радвам да споделиш впечатления и на по-късен етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, Mishelle написа:

Благодаря за информацията. Предполагам мотора работи тихо с него за сега. Ще се радвам да споделиш впечатления и на по-късен етап.

 

Ами за по-тиха работа на мотора не съм сигурен, все пак е помпа/дюза, но пали по-лесно, и една идея по-бързо вдига температура на охлаждащата течност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.