Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идеи за „сериозен“ тунинг на Octavia 1U5


Recommended Posts

Колата е Skoda Octavia 1U5 2002 г. Facelift, 1.9 TDI 101 к.с. PD, 4x4 6 скорости. Код на двигателя - ATD.

Обмислям тунинг по-колата, състоящ се от няколко етапа.

1. Отстраняване на текущи проблеми по-колата. Оглед на скоростна кутия и съединител. Смяна на някои неработещи датчици и други подобни не толкова важни неизправности. Смяна на ремъци и ролки.

До тук колата е със сменени всички филтри (въздушен, маслен, горивен, купе, халдекс) и масла (двигател, заден диференциал, халдекс, преден диференциал и скоростна кутия), както и антифриз и спирачна течност.

2. Чип тунинг при Адлер (Брезел). Може би и хибридно турбо + MFS перка, макар че като се чухме по телефона с Брезел, ми каза че колата ще стане по-мудна с хибридно турбо, а от MFS перка няма смисъл. Ако ме убеди, че е безсмислено и загуба на пари да се слага хибридно турбо, то тогава ще искам да направят профилактика или пълно рециклиране на заводското турбо, ако има нужда.

3. Рециклиране на спирачни апарати + боядисването им в червено. Смяна на дискови спирачки и накладки.

4. Закупуване на стабилизиращи щанги, ако липсват, както и на разпънка за макферсоните. Имам метална кора под двигателя.

5. Закупуване на 3D стелки, калъфи за седалките и изпиране на купето и двигателния отсек.

6. Закупуване на дефлектор за преден капак и ветробрани. За сега съм затъмнил само прозорците с UV фолио.

 

Така. Чип тунинга го правя с главната цел да имам някоя друга секунда преднина при изпреварване, а не за да се състезавам.

Понеже съм редовен кръводарител, от 2017 г. до сега 14 пъти. Искам да постигна добър външен вид на колата, който да е различен от заводския и да привлича допълнително погледите. Ще „брандирам“ цялата кола с призиви към кръводаряването, като ще търся графичен дизайнер, който да направи колата атрактивна, а не просто някакви надписи залепени на колата. За тази цел, ще търся съратници, които биха изготвили дизайна безплатно или за символична сума. Самите фолиа, ще си ги заплатя най-вероятно.

 

Сега започвам с въпросите.

Относно разпънката. Желязна или алуминиева, ще е най-препоръчително? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си решил сериозно да бърникаш в мозъка на колата , по точка две смени Адлер с Пепино (има тема в Бял списък). Смятам , че ще останеш доволен и няма да си вкараш автогол с Адлер.

Инак идеи за стойка и оптичен тунинг бол , стига да има финанси :) Отиди веднъж на езерото Вьортерзее по време на ГТИ събор и ще имаш идеи за три живота .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.