Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна масло и филтри


Recommended Posts

Колеги, от скоро съм шкодист :) та питането ми е следното: на колко хил км да сменя маслото и филтрите на октавия 1.4tsi бензин. 2012г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита кола. Както е казал и @Izolini по-горе. Аз само ще добавя, че ако карането ти е повече градско, по-добре е на 10К. Ако е повече извънградско, можеш спокойно да си позволиш 15К :)

Колкото до филтрите:

Маслен - Правят ги да карат по 30К, така че когато маслото, тогава и филтъра и няма драма

Купе - Изцяло твоя преценка. По 20-30 лв. са високият клас. Аз лично сменям на 3-4 месеца.

Въздушен - Зависи и от време и от пробег. Също е нисък разход, може с маслото, не е драма за по-рано.

Горивен - До тук съм сменял все по предписанията на производителя, които варират но започват от 50К и стигат чак до 90К. Проблем не съм имал :)

За филтри препоръчвам Mahle. Макар голяма част от производството да се премести в Румъния, пак са си ок. С Бош също не можеш да сбъркаш :)

Редактирано от sauber
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

Честита кола. Както е казал и @Izolini по-горе. Аз само ще добавя, че ако карането ти е повече градско, по-добре е на 10К. Ако е повече извънградско, можеш спокойно да си позволиш 15К :)

Колкото до филтрите:

Маслен - Правят ги да карат по 30К, така че когато маслото, тогава и филтъра и няма драма

Купе - Изцяло твоя преценка. По 20-30 лв. са високият клас. Аз лично сменям на 3-4 месеца.

Въздушен - Зависи и от време и от пробег. Също е нисък разход, може с маслото, не е драма за по-рано.

Горивен - До тук съм сменял все по предписанията на производителя, които варират но започват от 50К и стигат чак до 90К. Проблем не съм имал :)

За филтри препоръчвам Mahle. Макар голяма част от производството да се премести в Румъния, пак са си ок. С Бош също не можеш да сбъркаш :)

Благодаря за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

Горивен - До тук съм сменял все по предписанията на производителя, които варират но започват от 50К и стигат чак до 90К. Проблем не съм имал :)

Оригиналния го смених някъде на 70к, от там нататък на всяка втора смяна на маслото. На всяка смяна на маслото слагам и добавка за почистване на горивната система на Pro Tec

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в общия случай маслото,което се слага е хидрокрекинг то губи бързо качествата си в общия случай на 7-8к е заминало, но с остатъчното за доливане добутва 10к км това е абсолютният макс,ако влагаш в скъпи масла на базата на пао и естер и караш предимно извън градско не проблем да караш и 15к км 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.