Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защита на KESSY срещу кражба.


3phone

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Не знам дали темата е била обсъждана във форума, ако е предварително се извинявам!

 

Въпроса ми е следния, как се защитавате от евентуална кражба на автомобила в случаите на налична "екстра" KESSY?

 

Един от вариантите, за които аз знам, са калъфчетата за блокиране на сигнала от ключа, които предотвратяват копиране/усилване на сигнала от ключа.

 

Запознати ли сте дали Еуратек предлагат варианти за така наречените скрити ключета и т.н. решения срещу кражба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @3phone - Монтирай си такава система (има различни модели на марката): Натисни Точно Тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Не знам, дали осъзнавате, че ако са решили да я крадат няма какво да ги спре изобщо :) Ако трябва ще я дръпнат на буксир съвсем спокойно, сякаш те са собственици на колата и изобщо никой няма да ги пита какво се случва.

 

За дребните наркомани, аларма или имобилайзер, да, вършат работа, както и за някой дребен апаш, който сега прохожда в занаята. Определено е добра идея да има скрито механично ключе, което да прекъсва горивото/помпата, може и да блокира стартера или направо ключ-маса е най-добре, но тогава ще липсват всички удобства. :) 

 

Всякакъв вид аларми, имобилайзери, GPS-и и каквото и да било могат да се блокират/заглушат много лесно и дори нищо няма да направят - най-много колата насред пътя да те остави теб, защото няма да можеш да се оправиш с ошашкан имобилайзер (поради някаква причина). :)  

 

Моята кола има имобилайзери, механични ключета и куп още забавления, които съм си добавял сам - никой не знае къде са и какво прекъсват точно. Честно - повече ми пречат на мен, но на някой апаш едва ли ще му попречат. Ако имат поръчка и е добра сделката - директно е закачат и я теглят, няма да ти се обясняват изобщо. Ще си я разглеждат на спокойствие в някой гараж и ще си подкарат всичко на спокойствие - с това всичко приключва между теб и колата ти. Остава ти само хубав спомен, че си я имал. 

 

Най-добре някакво механично ключе да се постави и то да е от някой, който разбира и няма да каже на "комшията" къде точно ти е ключето, за да си свърши работата по-лесно ;) Всичко се краде, стига да има пазар - няма проблем.

 

Аларми с GSM модули за изпращане на смс-и, кутийки за ключа и т.н. усложняват кражбата, но в никакъв случай не я правят невъзможна - за всичко си има начин. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то идеята е да усложниш приключението и да откажеш крадеца. Почнат ли да се мъчат - бързо се отказват.

Относно безключовия достъп/палене - да, това е начина. Дали в Еуратек продават - съмнявам се, но може да питаш. Хубава алармена система добре може да ги забави и да те извести, че автомобила се движи (дори да не е запален, а теглен или качен на платформа). Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, shaft написа:

Здрасти,

 

Не знам, дали осъзнавате..

Ясно е, че има ли силно желание, начини много. Въпроса е по-скоро за решение, което да намалява риска от малоумните решения на производителите, с които "улесняват" собствениците, или по-скоро крадците.

 

В крайна сметка за мен безключовия достъп, няма никаква добавена стойност, защото:

  - Ключа така или иначе е в мен

  - Ако ще нося ключа в някаква кутя/калъв и тн., това означава, че ключа е по-голям и по-труден за ползване (вкарване/изкарване, по-голям обем и още много). И тук вече "удобството" вече е по-скоро неудобство

  - Запалвам колата, какво да го правя тоя ключ (още повече ако е с "красивия" аксесоар, за блокиране на сигнала), трябва да му търся място, където да не ми пречи

  - Когато съм извън колата, също трябва да намеря място за ключа с аксесоара за блокиране на сигнала

  - Дизайн на аксесоарите - тук съм не съм сигурен дали аз просто съм със скопено чувство за естетика, но приятни за окото и удобни за ползване - няма

 

Преди 2 часа, zloQQ написа:

Относно безключовия достъп/палене - да, това е начина. Дали в Еуратек продават

Не мисля че те предоставят решения, но ще пробвам. Отделно ако е афтърмаркет, силно вероятно е гаранцията да отпадне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, 3phone написа:

Не мисля че те предоставят решения, но ще пробвам. Отделно ако е афтърмаркет, силно вероятно е гаранцията да отпадне.

А, решение, на дали. Аз мислех за калъфче/протектор от ЕТ.

Иначе, не е удобно, но май е единствения начин т'ва с калъфа. И като се прибереш вкъщи - ключа далеч от външни стени и в метална кутия. Че ако е до вратата в якето, може да се копира през стената.

Също може от менюто в колата да си избереш, как да работи функцията. Не знам обаче, какви са опциите, защото не съм с такъв автомобил. Разгледай ги, може да има нещо полезно.

Иначе, както писах, линка по-горе е доста добра идея. Монтирането на аларма не би следвало да е проблем с гаранцията, особено ако е изпълнено професионално и сервиза си носи гаранцията за монтажа и съответно проблемите от него. Все пак питай в ЕТ дали е ОК, както и в сервиза, където (ако решиш) ще монтират алармена система. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При предаването на колата, в Еуратек ми казаха за някакви варианти от менюто на инфотаймънта, но не съм се заравял толкова дълбоко.

 

Един вариант е заключването да стане в следните стъпки - 1. заключване от дистанционното; 2. веднага след това се докосва сензора за заключване на дръжката. По този начин следващото отключване става отново от дистанционното. Това до някъде ограничава възможностите за отключване с усилване на сигнала, но до колкото разбрах, ако ключа не е защитен, пак копират сигнала и тн. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се чух с Еуратек, решението е жабешко бутче на врата и опашка от заек на скоростния лост, за да гонят злите духове.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, zloQQ написа:

Е, то идеята е да усложниш приключението и да откажеш крадеца. Почнат ли да се мъчат - бързо се отказват.

Относно безключовия достъп/палене - да, това е начина. Дали в Еуратек продават - съмнявам се, но може да питаш. Хубава алармена система добре може да ги забави и да те извести, че автомобила се движи (дори да не е запален, а теглен или качен на платформа). Успех!

Може, както казах, някой наркоман или прохождащ :) Това с алармата с каква технология ще работи, защото ще се приближа с джаммер за GSM/GPS/CDMA и още куп глупости и ще изпрати информация, когато съм отскубнал алармата и съм я хвърлил в кофата до блока на пострадалия, той я е намерил и й включи захранване.

 

Преди 1 час, 3phone написа:

Преди малко се чух с Еуратек, решението е жабешко бутче на врата и опашка от заек на скоростния лост, за да гонят злите духове.

Както казах :) Ако искаш сам да си усложниш живота - има варианти много. Ако искаш да се предпазиш - лада, да не им трябва толкова много... :) Всичко друго е риск. Механичните ключета помагат - ще изглежда като кола с проблем. И пак казвам, представи си действието се развива на супер оживен паркинг на химермаркет през деня - на никого не му дреме, дали ще бъде видян - ще си работи по колата, както си е на паркинга посред бял ден сякаш си е негова, ако им трябва /и с пътна помощ ще дойдат и ще я натоварят за 2 минути, докато си пазаруваш - да пази Господ - с тия маски в момента на никого не му пука, дали ще бъде заснет на камери/. Това е... Дори и аларма да пищи - и на мен ми пищи, когато се ошашка - гледат ме всички, но до 10тина секунди я спирам и тръгвам - никой не пита кой си, защо си и т.н.. В такива времена живеем, че на комшиите от съседния блок им бяха изнесли всички мебели с камионче посред бял ден от втория етаж, изобщо никой не се е крил, че краде.

 

Фарадеевото калъфче/кафезче може и да работи, да. Въпросът е, че трябва да си вземеш по-голяма чанта, където да мъкнеш всичко, защото докато си в колата тя трябва да си познава ключа, а не можеш да го държиш във калъфчето. Така че... трябва да е изваден от калъфа. Пробвай и с фолио от шоколад или алуминиево за печене - омотаваш ключа и всичко спира. Същото е... 

Всичко механично, което прекъсва възлови места за палене на един двигател + преместване на скоростния лост /има такива блокери, монтират се, но и те са с ключалка, а щом има ключалка има и ключ/ + всякакви други мизерии, които се сетиш можеш да ги направиш, за да си спиш спокойно. Сериозните "айдуци" изобщо няма да ги спреш с нищо друго, освен с 9мм :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е прав си @shaft, въпроса е поне малко да се намали риска. Иначе лятото спря да работи на жената на Яриса дистанционното за алармата и определено не направи кой знае какво впечатление на хората около мен, пищяща кола дърпана от пътна помощ.

 

Идеята ми беше, ако някой има опит да го сподели с останалите.

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо сте дърпали колата? Всяка аларма, принципно има един бутон за вкарване на принудителен код за спиране на охраната. Обикновено е скрит бутона, но дори да е видим, опциите са 99 и при 2 въведени грешно кода, алармата свирва отново. Аз скоро се наложи да го ползвам баш него пред един магазин, че батериите на дистанционното се споминаха внезапно. 

Колкото до опита...на дали има много или изобщо някакъв тук - на дали. Калъф за носене, екранирана кутийка за вкъщи...това съм чел по чужди форуми и сайтове най-много. Настройките на автомобила - също. Другото е аларми, къстъм заигравки, местене на модули, пренареждане на букси, заключване на лоста за скоростите или педалите... Всякакви щуротии за забавяне на опити за крадене на целият автомобил. Ако е само за защита от взломяване с цел кражба на нещо от купето - има подходящи фолиа, които доста добре се справят при опити за чупене на прозорците.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, 3phone написа:

Така е прав си @shaft, въпроса е поне малко да се намали риска. Иначе лятото спря да работи на жената на Яриса дистанционното за алармата и определено не направи кой знае какво впечатление на хората около мен, пищяща кола дърпана от пътна помощ.

 

Идеята ми беше, ако някой има опит да го сподели с останалите.

 

 

 

Такива сме си... :) Всеки си гледа себе си и не му пука изобщо за никого. 

 

Можеш да забавиш апашите със скрити механични ключета, които прекъсват нещо (гориво, захранване на нещо важно и т.н.). Това е...

 

Иначе си имат устройства, включват се в буксата за диагностика и до секунди всичко приключва - двигателят вече работи, алармата може да си свири, карат една пресечка така, отварят, режат сирената и продължават. Нищо не ги плаши изобщо.

Един познат ги вижда към 12-1ч през нощта, двама качулати, как му светят с фенер през прозореца на колата. Оглеждат я. Излязал е на балкона да пуши. Викнал им е, тръгнали са си спокойно, без да бягат. На другия ден човекът откарва колата на охраняем паркинг за един месец, като тая нощ я е вардил на 15 минути. След месец, човекът си я изкарва, защото не му било удобно да ходи до паркинга, с малко дете е и т.н., за 2 часа от 8ч до 10ч сутринта колата е открадната в същия ден. Това става преди 6 месеца. Кола с имобилайзери, аларми, всичко. 

Ако имат поръчка - чакат си месец-два, да забравиш и отново си отива. Няма невъзможна, има по-трудна...

 

Преди 4-5 години през нощта откраднаха колелата на едната кола пред блока (имаше секрети). Минавали са хора, видяли са, никой-нищо. След няколко дни аз си играх да слагам други колела, минават доста хора, видяха ме, сякаш нищо. Всичко това се случва, защото всеки може да си прави всичко по колата пред блока, на паркинга на магазина, в мола, и това не прави впечатление на никого.

 

Слагай скрити ключета и това е. Мога да питам приятел, да ти предложа човек за работата - не съм ходил лично, но от близък приятел знам, че го бива много и не споделя нищо на никого. Познава го от над 20г. Ще питам, ако искаш. :)

 

Моят съвет е сам да си го направиш, ако имаш някой приятел електричар го хващаш и действаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До @3phone - Алармите на "Pandora" Работят със "SIM"-Карта с Интернет, като там тече "Ping" към "Server" и при спирането му за повече от няколко Секунди, се приема, че алармата е заглушена и ще получиш известие от "Server"-а на телефона си. Ако си от София, иди до официалния вносител на "Pandora" - "Eldi Bg", търси Димитър и ТОЙ ще ТИ обясни най-подробно.

 

П.П.

Тази Фирма монтира Аларми на Нови Автомобили и Гаранцията им се запазва. Смисъл, има си договорки с официалните представителите. Просто питай в частност за "Skoda" дали важи.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.01.2022 г. at 12:57, zloQQ написа:

http://www.kguard.free.bg/

Те ти...калъф :)

Знам го. Първо ми е грознипък, което се преглъща, но по важното е, че след време явно се нарушава екраниращия слой и спира да работи. Което, означава, че постоянно трябва да се следи.

 

Аз си взех това:

 

https://www.amazon.de/CigaMaTe-Faraday-Shielding-Anti-Theft-Leather-black/dp/B08P6PF4K6/ref=mp_s_a_1_4?crid=3E2SRX6ZE1WVV&keywords=autoschlüssel%2Bkeyless%2Bgo%2Bschutz%2Brfid%2Bautoschlüssel%2Btasche%2Bblocker%2Babdeckung&qid=1641576289&sprefix=car%2Bkey%2Bkeyless%2Bgo%2Bprotection%2Brfid%2Bcar%2Bkey%2Bbag%2Bblocker%2Bcover%2Caps%2C144&sr=8-4&th=1&psc=1

 

Пак е голямо, грозно и неудобно, но го разбрах след като пристигна.

 

На 29.01.2022 г. at 1:26, zloQQ написа:

Всяка аларма, принципно има един бутон за вкарване на принудителен код за спиране на охраната.

Това сигурнонвърши работа ако имаш кода ?

 

На 29.01.2022 г. at 9:41, tuningmania написа:

Алармите на "Pandora" Работят със "SIM"-Карта с Интернет, като там тече "Ping" към "Server" и при спирането му за повече от няколко Секунди, се приема, че алармата е заглушена и ще получиш известие от "Server"-а на телефона си.

Благодаря, ще имам предвид предложението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, с шурята мислим едно решение:

 

 

 

Само че не мога да схвана баш принципа на работа на тия "таг"-чета.

 

Отделно си кативирах Area Notifications, от Skoda Connect. Наистина уведомява, че колата е напуснала зоната на следене, само че очаквах да е малко по-натрапчиво и примерно да пищи, вибрира, да трябва да натисна някое копче за да спра съобщението.

Редактирано от 3phone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ей тук една интересна статия.

 

Общо взето, отговора е - Спасение няма наистина...

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти :) Просто...всички видове механични прекъсвачи са си добре дошли. Ще си купим по една-две скоби за колелата, като тези на "паркинги и гаражи" и по една граната под седалката на принципа "като не е моя, няма да е ничия" и това е. :) 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

Здрасти :) Просто...всички видове механични прекъсвачи са си добре дошли. Ще си купим по една-две скоби за колелата, като тези на "паркинги и гаражи" и по една граната под седалката на принципа "като не е моя, няма да е ничия" и това е. :) 

С гранатата се притеснявам, че мога да забравя да деактивирам скритата защита и да светна и аз! Но идеята ми допада! :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, 3phone написа:

С гранатата се притеснявам, че мога да забравя да деактивирам скритата защита и да светна и аз! Но идеята ми допада! :D:D:D

 

Мда... с удоволствие бих сложил една мина под седалката. Само да не се случи да я забравя там... :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.