Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при отваряне на багажника


amg

Recommended Posts

Здравейте,

Преди няколко дни при отваряне на 5та врата с лостчето в купето до шофьорската седалка ми се стори ,че въпросното лостче рязко стана по-хлабаво.Багажника се отваря (поне за сега).Лостчето стана с доста по-хлабав и по-лек празен ход без никакво усилие преди момента на отключването- докато преди бе по-стегнато натегнато знам ли как точно да кажа.

Има ли нещо което придържа самото лостче / пружина или нещо друго/ и дали евентуално там да се е прецакало нещо или дявола е скрит другаде....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, amg написа:

Здравейте,

Преди няколко дни при отваряне на 5та врата с лостчето в купето до шофьорската седалка ми се стори ,че въпросното лостче рязко стана по-хлабаво.Багажника се отваря (поне за сега).Лостчето стана с доста по-хлабав и по-лек празен ход без никакво усилие преди момента на отключването- докато преди бе по-стегнато натегнато знам ли как точно да кажа.

Има ли нещо което придържа самото лостче / пружина или нещо друго/ и дали евентуално там да се е прецакало нещо или дявола е скрит другаде....

 

Вероятно някоя пластмаса, която държи бронята от единия или другия край на жилото е изпуснала. Това е моето обяснение. Хубаво е, че все още отваря, но не се знае до кога. Аз бих потърсил проблема (е може би в малко по-топло време, ако нямам гараж). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ghost_rider написа:

Вероятно някоя пластмаса, която държи бронята от единия или другия край на жилото е изпуснала.

Какви са тези пластмаси и как държат бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е налагало да разглобявам, така че не мога да кажа точно как изглеждат, но предполагам се досещаш какъв е принципа на работа. Единия край на жилото е с топче (където е лостчето), а бронята се държи от пластмасата или някакъв друг стопер близо до лостчето някъде на прага. Отзад по подобен начин, бронята е в гнездо, а жилото стига до механизма за отваряне. Махни корите и огледай, лесно ще се ориентираш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ghost_rider написа:

Вероятно някоя пластмаса, която държи бронята от единия или другия край на жилото е изпуснала.

Какви са тези пластмаси и как държат бронята.

Редактирано от amg
Поразкърших се в този пек.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразкърших се в този пек.

От страната на Лостчето като повдигна вътрешната лайсна леко отвътре под лайсната се вижда една пружинка 3-5 см. и ми се струва ,че едното и ухо за захващане се е скъсало и тя сега нищо не прави.Струва ми се ,че тя служи само да обира празният ход и Лостчето да стои по стегнато и в правилна позиция а не да се поклаща в ляво и дясно. От къде ще се търси тази нюню пружинка просто незнам.

А и за смяната ще е голяма борба -нещо евентуално трябва да се пробва със сваляне на шофьорската седалка с релсите барабар и тази лайсна пак нещо да се поповдигна и понякакъв начин да се смени пружината.

Щото ако трябва да се свали долната лайсна тя е цяла (и за отпред и отзад)подпъхната е под средната лайсна на гредата между вратите а пък тя е подпъхната под горната кора а пък там се захваща механизма на колана и става .......

Освен ако няма друг чалъм за свалянето им.

Като я гледам тази пружинка каква е рехава ми се струва ,че доста хора би трябвало да са се сблъсквали с този проблем и нека споделят решение евентуално майстор към когото да се насоча /за София/.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом жилото е здраво и в двата края и бронята му е закрепена, няма да имаш проблем с евентуално неотваряне на багажника.

Не е задължително да се занимаваш с пружинката. Ако те дразни, може да ползваш същата, /разбрах, че се е скъсала в края/ като й огънеш едно уше за закрепване - някои пружини го позволяват, други се чупят. Може да я смениш с нова от магазин за крепежи, може и така да караш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.01.2022 г. at 19:28, joro-120L написа:

Щом жилото е здраво и в двата края и бронята му е закрепена, няма да имаш проблем с евентуално неотваряне на багажника.

Не е задължително да се занимаваш с пружинката. Ако те дразни, може да ползваш същата, /разбрах, че се е скъсала в края/ като й огънеш едно уше за закрепване - някои пружини го позволяват, други се чупят. Може да я смениш с нова от магазин за крепежи, може и така да караш.

За момента така ще са нещата щом няма опасност да ме изненада.

Благодаря за отговорите.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.