Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Форман 1,3 смяна на ангренажна верига


rado_ev

Recommended Posts

Здравейте колеги! Първо, желая успешна и безаварийна 2022 година, здраве и късмет на всички! Това, за което ми трябва помощ е информация, сваля ли се двигателя от автомобила за да се смени ангренажната верига. Имам една книга за Шкода и в нея пише, че първо се изважда двигателя и тогава се действа нататък. На практика така ли се случват нещата или има начин да не се вади двигателя. Ще съм благодарен за съвети и насоки за смяната на веригата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го правил лично, но до колкото знам не е невъзможно да се направи с двигателя на колата.

Снимка на процедурата от briskoda на фелиция със същия двигател:

1375380996_.thumb.jpg.f0c569342f7c756a49d8ab75b9716d63.jpg

 

https://www.briskoda.net/forums/topic/471491-psychoward666´s-magic/

 

Тук също изглежда да не са го вадили:  

 

Редактирано от Rosen Raychev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя не се вади , а се сваля само конзолата на тампона от десния рог и тампона под двигателя и моста . Подпира се с хидравличен крик на камбаната на скоростите , сваля се алтернатора , разхлупва се картера и капака и сменяш веригата.

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за информацията! Ще изгледам клипчето подробно. Надявам се, че с Ваша помощ ще мога да се справя сам. За сега още съм на етап разучаване на технологичния процес и настройване за работа,  но ще дойде и момента за самата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай да се стопли , сега не е време за такива ремонти .. под сектет ще ти кажа , че съм карал с една верига над 150 000 км. докато се стопли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава ми беше идеята, да направя ремонта като се затопли. Попитах сега за да мога да си направя сметка как се прави,  да си подготвя необходимите консумативи и да преценя дали ще се справя сам. Имам технически умения. Не знам с ваденето на зъбните колелета, ако се наложи ползване на скоба, дали скобата ще се събере между двигателя и купето.  Колата сега е на 135 000 км. и веригата вече се чува да хлопа по капака. Но ще се чака топло време. ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като консумативи ти трябват:

Гарнитура за картера и капака на веригата , някой и друг маркуч (ако са напукани и втърдени) , масло и филтър и евентуално антифриз за доливане/смяна и верига с колела (естествено). Огледай тампоните дали са скъсани , защото е удобен момент за смяна (особено на горния , но се демонтира и водната помпа за смяната му) и друго не се сещам.

Удобно е ако имаш разпънка между роговете е да привържеш двигателя с верига , защото има склонност да се завърта към радиатора при откачване на тампоните , а си трябва да се вдига и спуска по малко при смяната.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, The Best Forman написа:

Изчакай да се стопли , сега не е време за такива ремонти .. под сектет ще ти кажа , че съм карал с една верига над 150 000 км. докато се стопли ?

Гоуем студ ще да е било ?.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място не бих си правил експерименти, направи си услуга и отиди в сервиз да я смени някой, които поне веднъж е сменял гадддддта... Имам предвид реално човек които физически е изпълнявал процедурата. А дали може или не с двигата на колата, това вече не мога със сигурация да ти дам за инфо. Моята я сменяха с двигателя отвън ама имаше усложнения при процедирането. Подменя се бая чудесия и после нещо се заепвало спрямо бутала, маховик, некви такива... Пък и не знам дали ще ти стига мястото за достъп до обслужващите детаили. Имаш ли всичкия необходим инструмент най-първото което според мен трябва да провериш. Иначе успех с начинанието каквото и да го решиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.