Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажник за таван, външен


Reingar80

Recommended Posts

Привет колеги, търся външен багажник, който се монтира на тавана, на релсите на автомобила, за шкода фабия комби. Някой да е наясно как седят нещата с монтаж или с дистрибутор б. Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажник.бг май на сравнително ниски цени продават. Виж и в ОЛХ. Само трябва да знаеш, колко голям искаш, че има различни варианти. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През мен са минали много напречни греди и багажници за ски, вело и т.н.

С боксове не съм се занимавал, но мога да дам няколко съвета.

Вземете по-широк, а не висок, по-добре се използва обема. Бих препоръчал двойно отваряне, въпреки, че Фабията е малка и няма да има нужда от "тухла" да стъпиш на нея, за да извадиш нещо.

Купете възможно най-скъпото за което имате възможност - аеродинамика, намаляване шумовете по време на движение и потенциала да се "разклопа" от каране по павете например.

Демонтирайте го, когато не го ползвате, все още ги крадат тия чудеса, мислят, че вътре има нещо скъпо.

Заличавайте номерата на ключалките, въпреки, че ги отварят с поглед...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей @Reingar80

И аз да споделя нещо от моя скромен опит:

Купих си 2-ра употреба, черен гланц и лично за мен беше много запазен.

Търсих 2-ра ръка, защото мисля (а и го установих), че много лесно се драскат, ужулват и нямаше да го понеса да го видя надраскан още при първото качване, ако беше чисто нов.

Както колегата по-горе е посочил - двустранното отваряне е много удобно.

За жалост моят не е такъв и ми е тегаво понякога, като няма как да го стигна. С бокса ли съм, в багажника слагам и едно PVC малко столче СГЪВАЕМО , че да го разтоваря после :)

Не знам дали всички марки и модели го имат, но е важно според мен да има възможност за връзване на колани вътре в “бокса” с идеята да държат стабилен товара.

 

При моя бокс, крачетата (куките), с които се фиксира към напречните греди се въртят на 360 градуса и може да се определя предна или задна линия на крачетата дали да са по или срещу движението.

Винаги ги правя на срещуположен захват, за да може едните да “законтрят” при ускорение, а другите при спиране (това са мои размисли и страсти де).

 

- Вдига леко разхода на гориво, но нищо сериозно;

- Започвам да го чувам при скорост над 120 км/ч. Ако вятъра е силен си се чува още от 80 км/ч, особено след Стара Загора, та чак до Бургас :)

Мен лично не ми пречи или може би му свикнах;

 - Ползваме максимум 3-4 пъти в годината, но с кеф като видя Супърба как се товари душманската - все пак на почивка отиваме :)

С две деца няма как, много помага.

 

 

Може би най-важното що се касае до визия и възприемане:

Преди да купя моят (да го поръчам през OLX), ходих в магазин да го гледам и дори го качих върху гредите, за да видя дали ще ми хареса.

 

 

 

Що се касае до греди (ако вече не си се оборудвал), то колегата @Bucket е правилния човек.

 

Успех!

 

 

 

49B09AA4-8B91-4F85-AD44-D37A9CDD1140.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо, което сега се сещам:

 

При мен крачетата за захващане към гредите могат да се движат надлъжно +- 20 см назад/напред и така да определя колко да стърчи над предното/задното стъкло и дали изобщо да стърчи. Един вид да си го центрираш.

Самите крачета се движат като на релси в бокса.

Възможно е при всички марки и модели боксове да е така, но не съм запознат.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.