Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с подгряване на шофьорска седалка


rijiq

Recommended Posts

Здравейте, 

Не ми работи подгряването на шофьорска седалка, както и сензорът за това, че съм седнал.

Предполагам е от кабелите към седалката. Така я взех миналата зима и все ще я правя ии сега съм се решил :)

Дали мога сам да направя нещо по въпроса? Гледах отдоло .. нищо видимо .. кабели си има :D 

Ако не мога сам, дайте идея къде да ида да я погледнат :)

Моделът е в подписа ми ;)

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е прекъснат проводник някъде. Ама трябва да се "съблече" седалката, за да провериш подгрева. Сензор...не знам дали има. Не е ли "мерилото" закопчания колан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е сензор, понеже ако сложа по-тежко нещо на пасажерската седалка и пищи че не е сложен колан. А там подгряването си работи.

 

Предполагам е цялостен проблем с кабелите. Не знам къде се намира връзкта/букса за връзка на кабелите към седалката да проверя дали там не е проблема.

Някой да знае къде е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да мръднеш седалката в крайни положения и погледни. Няма начин да не видиш от къде идват кабелите. Вероятно е прекъснато наистина нещо в снопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам по-късно днес и ще пиша какво е станало :)

Благодаря #zloQQ :)

Редактирано от rijiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледах седалката .. в крайно положение назад  се виждат кабелите .. всичо си е свързано.

Утре ще пробвам да измеря токовете ... дали стигат до там и проблема е в седалката ... или и до там не стига ток.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих седалката и разкачих биксите. 

Три са:

Черна

IMG_20220118_161018.thumb.jpg.d230c85ebdf4e6d732e2f89c94bed01d.jpg

 

Жълта 

IMG_20220118_160943.thumb.jpg.5ac5e3a9bd5435df2ea2dc3c8e0228aa.jpg

 

И зелена

IMG_20220118_161008.thumb.jpg.7e1815cca5483bf8d3a91a8bd427f89a.jpg

 

Предполагам Черната е за сензора на седалката ... дали съм седнал. Дава ~12V

 

Жълтата мисля, че е за еърбег-а. Тук много ниски стойности ми даде .. 0.7-0.8V

 

А Зелената би трябвало да е за подгряването. Мерих с мултицет:

Между средната клема в ляво и другите 2 .. в ляво показва ~12V обаче, като въртя потенциометъра от командата за подгряването нищо не се променя.

А тази в дясно горе няма никаква стойност.

 

 

Та може и да бъркам за буксите.

 

Някой сблъсквал ли се с този проблем?

Така ли са буксите?

 

Някакви идеи?

 

Или да ми препоръчате някой сервиз в който да отида?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сглобих обратно всичко и ми даде грешка за неработещ еърбег ?

 

Реших че с изключване на системата ще се оправи ама не намирам къде е ключът. Търсих в жабката няма ключалката за изключване, както е в книжката с инструкции. Къде се намира, ако не е там?

 

Как да я оправя?

Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката се чисти с компа. Всеки сервиз може да се справи за 1 минута време. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш съмнения за прекъснат реотан презвъни буксата на самата седалка. Зелената е за подгрева. Два "+" и 2 "-". Имаш две възглавнични с реотани един на гърба и един на седалището. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, rijiq написа:

Като сглобих обратно всичко и ми даде грешка за неработещ еърбег ?

 

Реших че с изключване на системата ще се оправи ама не намирам къде е ключът. Търсих в жабката няма ключалката за изключване, както е в книжката с инструкции. Къде се намира, ако не е там?

 

Как да я оправя?

Някакви идеи?

Ще се оправи и като махнеш клемата на акумулатора за малко. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, zloQQ написа:

Грешката се чисти с компа. Всеки сервиз може да се справи за 1 минута време. Успех!

Пробвах с ODB2 ама не излезе нищо. Ще махна клемата на акумулатора както ме съветва @Izolini

 

А като изчистя грешката, мога ли да съм сигурен, че си работи еърбега?

Редактирано от rijiq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Penata написа:

Ако имаш съмнения за прекъснат реотан презвъни буксата на самата седалка. Зелената е за подгрева. Два "+" и 2 "-". Имаш две възглавнични с реотани един на гърба и един на седалището. 

Пробвах с мултицета, ама клемите са много навътре в буксата, а сондите (на мултицета) са измислени доста тъпо и се подават по 2мм ... ще потърся начин да ги удължа или с крокодилчета :) 

Ако не стане .. ще пробвам с батерия и крушка, като в доброто старо време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, rijiq написа:

А като изчистя грешката, мога ли да съм сигурен, че си работи еърбега?

Грешката е, защото е откачана клемата на бега без да е откачен акумулатора. А ако е давана и на контакт - съвсем. След връщане на клемата ще си направи нова проверка и би трябвало да работи.

 

преди 44 минути, rijiq написа:

ама клемите са много навътре в буксата, а сондите (на мултицета) са измислени доста тъпо и се подават по 2мм ... ще потърся начин да ги удължа

Парчета кламер?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стана зануляването на грешката за еърбег-а с махане на клемите на акумулатора..

Разбрах се с един приятел да я видим с профилактика :)

 

А за подгряването ще трябва да изчакам малко да изсъхне, че нямам къде на сухо и малко по-топло да извърша прозвъняването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Пак стана студено и пак се сетих за подгряването на седалката :)

Естественно цяло лято кой да го мисли ?

 

Можете ли да ме насочите към сервиз в който да ми подменят нагревателите?

Или как мога сам да си сменя нагревателите и от къде да намеря нови?

Или цяла шофьорска седалка ??

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купува се ново одеяло с реотаните, бам при тапицер, разкостване на седалката, смяна, събиране.

А може след разглобяване да се види къде е скъсан реотана и да се възстанови.

Тази тема видял ли си?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да гледах я ама от пред 7 години е и линковете не работят вече, и реших да попитам за някой конкретен майстор на който да закарам колата и да направи каквото трябва :)

Какво е това одеало с реотани? Знам за такова за в къщи, но за кола?

 

Търсих и в Инет ама нищо не открих освен постелка тип калъфка .. което не ме кефи .. след като си имам такава функция. А това си беше едно от нещата на които държах да има, че зимата след каране си е яко да ти стопли Д-то :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.