Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Горивен филтър и що е то?


Recommended Posts

Ха сега, толкоз отдавна беше, че забравих да го мисля като опция. Имам един въпрос тамън по моята част, русичките въпросчета и шоуто на блондитата. Много ще съм благодарен ако ме посъветвате относно по-така, (може и иначе де) за производител и от кой тип е това въпросно животно което трябва да закупя и сменя? Става въпрос за горивен филтър с неизвестни характеристики (по-конкретно не знам/не си спомням) който се намира под купето/задния ред пасажерска част, извън резервоара тоест (не, че знам дали има в резервоара въобще) по купе го водят 6y2/2004 пък код на мотора ще да е AWY. Значи търсих (гоооляма грешка) през гуглето и кажи-речи по всички сайтове където открих за огромен мой кошмар ми изкарваше избор от около 300 хиляди милиона производителя и общо казано в два подкласа. Едните с 3 конекторни елемента (Някакви си обратни налягания или нещо от този сорт), и втория вид с 2 конекторни елемента (Входен приток, изходен приток, което и мисля, че беше което ми трябва, ама не съм много сигурен). Много по-спокойно ще ми е, и уверено естествено, ако получа и от Вас колеги, предложения за производител и т.н. Защото ако отида направо в сервиз за смяна или ще сложат каквото имат под ръка (Ужаст) ако въобще го сменят, или ще набичят най-евтиното да вземат повечко за труд, не че е особено като манипулация, ама то точно за това. На днешно време нещо все ми върви на сервизи и майстори и като си знам слабото ангелче, пак ще ми върже на дръвце. Та затова ще съм много благодарен за насоки относно тая проклета проклетия.

 

P.S.

Къде са ми обноските, Честита ви новата 2022 с пожелания за много, мноооого и все безаварийни километри по нашите прекрасни пътища и много щастливи и ценни моменти споделени с близки и приятели !!! Както една желязна баба преди мнооого лета господни рече: "Детееее, дай да сме живи, че много здрави си отидоа вече!". Като цяло уникален хумор имаше женицата, може и все още да има де, не знам, не съм ходил по тоз край мнооого отдавна, по ред причини. Та още веднъж всичко най, и много благодарности предварително за отделеното време и внимание от ваша страна. Поздрави..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Примери за марка и производител на филтри са Hengst, Mann filter, Filtron - ползвам обичайно такива и не съм имал до сега забележки. Но бих казал, че тук марката вероятно няма чак толкова значение. По-важна е другата част от въпроса - какво е точното изпълнение за твоя автомобил (два или три щуцера, със или без клапан за обратно гориво). Може би най-сигурния начин е да се огледа/свали стария филтър и да се поръча нов съвместим с него.

 

PS. Наскоро взехме на жена ми автоматична Фабия като "учебен" автомобил за нея. В подобна ситуация, търсенето на горивен филтър за смяна ми даде варианти с два и три щуцера, както и на различно работно налягане на горивната система - 3 или 4 бара. Това е още един параметър, който е добре да се вземе под внимание.

 

Успешна 2022!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.