Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разпределителен вал 1.9 105


ddimitrovvv98

Recommended Posts

Здравейте имам тракане или по скоро почукване точно под самия капак на клапаните. Знам че 1 9 105 имат болежки с вал и повдигачи и силно ме съмнява това. Нямам буботене във въздушния филтър и промяна на работата на мотора а само тракане, което е най осезаемо при студен мотор, при сгряване шума утихва доста. Според вас какво може да е? 

Маслото си е по спецификация и не е от него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марка на маслото? Щото е най-лесно и безобидно от там да се тръгне. Това, че отговаря на спецификация, далеч не е гаранция, че е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв дизел зареждаш? Първо пробвай със смяна на горивото. При студен старт на ниски температури е възможно двигателя да е малко по-шумен, като при кофти нафта този шум често е по-силен и утихва със загряване на мотора. Отново заради лоша нафта е възможно да чуваш и “странични” шумове от двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам с Бардал 5 на 40 xtec серията. Зареждам си на петрол, наливам добавка. Този шум се чува и лятото просто е по-тихо. 

Сложа ли си ухото до капака, има едно постоянно потракване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно е вала може да има и някой повдигач ,обикновено се сменят вала повдигачите и лагерите 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагнозите, които ми бяха дадени в 2 сервиза са за вал и повдигачи. Но аз знам как думка и боботи заминал вал и как работи като умре цилиндъра. Вероятно са в началото на смъртта си??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проверявал ли си подгревните свещи? Ако някоя не работи, докато загрее ще работи по-твърдо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.