Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2022


PRR

Recommended Posts

Преди 1 час, axel написа:

Е ти кога гледа интересно състезание в Монако?

 

Едно време, когато Шумахер кара почти обиколка на 3 колелета. Едното предно се беше отказало.

И според мен улични състезания не трябва да има. Не знам как покриват изискванията за безопасност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, разследват, ама надали ще върнат лентата година назад. Най-много да ги накажат за тази ... което ще е също толкова тъпо. Решения взети не навреме са по-вредни от не взети решения ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След поредното омотано от маФИЯ състезание, Максчо е шампион. Честито. Колкото и да ми е противен, няма как да отрека, че кара.

Ясно е и кой ще спечели при конструкторите, при това напъване от страна на магари да подарят каквото и когато могат на "съперника".

МаФИЯ ... след като се изгавриха с наказанието миналата седмица, не пропуснаха да го направят и сега. Уви - който не му харесва, да не гледа.

Браво на Перез. Момчето кара и определено е майстор на пазенето на гумите. За съжаление в този отбор няма шанс. Дано го осъзнае навреме...

Льклер ... ами поредна издънка в критичен момент. От друга страна направи едно не-лошо състезание, в което от магари заложиха на сигурното, а не на потенциално печелившата стратегия. Ама от магари доказаха, че в момента в стратегиите са тотални нули!

Алонсо - бруталист. Спомням си в Малайзия, че неговата кола винаги се отличаваше с това, че в завоите винаги беше след лимита и се пързалявше и днес пак го доказа... Ако беше в конкурентен отбор сигурно щеше вече да има още две титли. Уви, и неговото време мина и никой от водещите отбори няма да "инвестира" в него.

Мерцовете ... ами прилично преставяне, като Ръсел направя няколко буртално красиви изпреварвания, докато Хамилтън го раздаваше прекалено консервативно. Явно годинките вече се обажда ... сериозно.

Малкото Шуми се наигра в опита да направят стратегия, но поне опитаха. След това догонваше последните с по 2-2.5 секунди на обиколка, но изяде гумите накрая го нашляпаха. Но поне опита!

 

Като цяло за сезона - магари направиха Макс шампион прекалено рано. Догодина ... пак същото. Мерцовете не ги виждам да са напълно конкурентни, магари явно много си харесват стратезите (прЕателски кръгове?) и се очаква пак да се дънят през състезание, лимонадите така и така имат най-добрата кола в състезанията, а другите имат още бая да се потрудят...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ферари направиха всичко възможно да се закопаят, титлата щеше да отиде при Макс или сега или при следващото състезание. Наказанието на Шарл според мен си е съвсем резонно, не толкова за пресичането на шикана а за това, че много долно затвори Чеко. Както каза, нидерландецът кара и то когато най-много това се иска от него.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наказанието за Льоклер беше без значение, предвид, че така и така шампионата е решен. Нещо, което маФИЯ до последно не знаеха и тълкуваха правилата. 

Междувременно маФИЯ се сетиха, че миналата година лимонадите са надвишили бюджета и сега мъдрят как да ги накжат. Смешно. Ако ги накажат, година по-късно, ще е пародия. Ако не ги накажат - пак двоен аршин. Вече написаха, че превишението било под 5%, а освен това било и за първа година и ... абе ще измислят нещо, дето да не промени нищо. В крайна сметка така и така подариха, при това незаслужено, титлата на Макс, безумно е да му я вземат. Най-много да измислят простотията да вземат точките на отбора, но да оставят на пилотите ... 

И те така. То хубаво да се правят правила, да се мислят наказания, ама тези неща трябва да бъдат изяснени преди да се случат, а не след това и според случая. Ама маФИЯ ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ами ... честито на лимонадите. Верстапен просто ги ошляпа ... отново. Не знам, дали от Мерцедес не объркаха стратегията с гумите, но това вече е без значение. 

Но в това състезание двама пилоти показаха, защо са световни шампиони - Алонсо и Фетел. И двамата направиха чудеса, като от Алпин направо могат да свалят 20кг, като поотслабят конструкцията и окачването, защото след такова летене и блъскане в стената се очакваше да се разпадне на съставните си части, а те се разминаха с едно предно крило и комплект гуми ...

Не ми се ще да пропусна и поведението на Ръсел, който изрита, буквално, Сайнц. Да, първа обиколка е, ама така да влезнеш с рогата не е добре. И само 5сек наказание са нищо. Ама ... може би просто правилата не са ОК :(

В тоя сезон остана единствено интригата кой ще е втори. Предвид карането на Льоклер му стискам палци, но с тая кола на лимонадите, както и възможността да използват Верстапен, като буфер, шансовете не ми се струват големи. Но ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МаФИЯ пак се на...каха :( Този път с наказание от 30 сек за Алонсо, защото колата му не била сигурна. Ами какво правихте по време на състезанието и не го информирахте тогава!??!! Пълна пародия са тия боклуци :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че ми е жал за Алонсо, но малко прекалиха с наказанието наистина. И защо трябваше Хаас да подава протест, че чак тогава да го накажат!?

Относно Ръсел, не мисля че беше изцяло негова грешка. Беше се надъхал малко повече, но всичко тръгна от Верстапен, който беше доста бавен на изхода от завоя и попречи на Сайнц, който пък беше много бърз заради линията, която взе през завоя и искаше да пресече Макс, и за да не го удари, сви рязко наляво. Сайнц си е карък, но можеше да си улесни ситуацията ако беше стартирал по-добре.

Фетел най-после напомни, че все пак може да кара като световен шампион. И Строл имаше един от малкото си силни дни през годината, докато не реши да си търси белята с тази късна защита.

Ред Бул обаче си правят, каквото пожелаят. Ненормално силна кола имат. Само се надявам догодина Ферари и Мерцедес да ги понастигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се интересувам от темата ни най-малко, но се чудя как може заглавието до стои грешно толкова дълго време...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • PRR changed the title to Формула 1 - 2022
Преди 1 час, chavdarlk написа:

Не се интересувам от темата ни най-малко, но се чудя как може заглавието до стои грешно толкова дълго време...?

Лека форма на дислексия при автора, добре комбинирана с прекалено бързи пръстета ... Освен това Чукча писател, Чукча не читател... И те така. 

И благодаря за корекцията в края на сезона ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маФИА за пореден път доказаха, че са тотално не в час с това как се прави спорт! След пълното фиаско с добавянето на време на Алонсо, сега се сетиха, че не трябвало и му върнаха точките и мястото... Няма такива палячовци! За една година претаковаха една световна титла, объркаха сигурно 10 състезания и продължават да създават кочина :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерцедес взимат всичко лошо от магарИ! Просто не е истина как успяха да омотат стратегията с гумите. Като капак и не дадоха право на Ръсел да ги нашляпа в края с меките гуми :(

Иначе лекето направи поредното перфектно състезание и да спечели. 

Луис май ще е с първа година без победа във Ф1. Е, остават още две състезания, но ... стратезите трябва да престанат да гледат към магарИ и да обърнат повечко внимание на лимонадите ;) 

Като цяло доста скучна писта. Добре, че Рикардо реши да си играе на блъскащи се колички, та да има и нещо интересно ...

 

PS: А предимството на колата на лимонадите е брутално! Перез кара, но определено не е като за второ място, но колата му дава крила :( Жалко за пилоти като Льоклер, Алонсо и дори Сайнц ... Срещу тая кола просто нямат шанс. Което повдига въпроса дали наказанието за превишения бюджет не е малко. Според думите на шефа на лимонадите, наложенето им наказание ще ги "забави" с 0.5 секунди. Дано, че иначе ... скука :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мергелите разчитаха на провала на Ред Бул, което е аматьорска грешка, поне според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност така и не разбрах, защо не разделиха стратегиите? Освен, ако не са се опитвали да вземат първите две места, ама и това е абсурд. При положение, че цял сезон нямаш победа, да се бориш за 1-2 е ... наивно. Някак магарИ и мерцовете се надпреварват да се дънят стратегически, кой повече, кой по-малко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Да, има идея в тия спринтове. За пръв път, въпреки че е без значение, лимонадите се объркаха ... лошо.

Кевин постигна програма максимум, т.е. точка в спринта.

Шумито също направи добър прогрес, но предвид огромния натиск не си позволи рискове и остана зад Окон ..., който трябваше да бъде изведен с черен флаг още по време на състезанието ;) 

Добро каране и на Сайнц, който най-сетне показа зъби и, за да съм честен, показа на лекето, че има и по-нахални от него. 

Хамилтън бледнееше, но предполагам утре ще понатисне.

Лекето ... ами леке си е. Може и да кара, ама е леке. 

Льоклер ... май ще е поредния пилот съсипан от магарИ :( Надеждите в началото на годината бяха големи, но издънките надминаха и най-мрачните прогнози. А в края на сезона, не само лимонадите са отпред, но вече и мерцовете се върнаха в играта... С което  Льоклер най-вероятно ще е дори трети...

Алонсо и Фетел са "случили" на съотборници, спор нЕма :D

Ще видим утре. Очакванията са ми сериозни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лошо състезание.

Честито на Ръсел. Заслужаваше го.

Браво и на Хамилтън (не вярвам, че го пиша).

Честито и на Мерцедес - от пълна дупка отупаха всички.

Браво на Сайнц.

Чудесно възстановяване за Льоклер.

Браво на Перез.

Пълена излагация от страна на лекето. Доказа, че е леке в състезанието, доказа, че е леке и в отбора. Не заслужава изобщо това, което отбора и Перез направиха за него през годината. Да не говорим, че за пореден уикенд кара все едно е с блъскащи се колички, а не в F1. Пълено леке. Жалко, че разполага с кола над останалите ;) 

Алонсо също заслужава адмиразии. Чудесно каране, чудесна стратегия, чудесно изпъление. 

Остава още едно състезание за сезона. Искрено се надявам отново уикенда да е лош за лекето (съжалявам, не заслужава друго отношение) и Льоклер, Хамилтън и Перез да разпределят първите места в една хубава битка. Заслужават го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях виждал всякакви гадни действия срещу пилот 2, но това беше гнусно от страна на Макс. страшен боклук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чичи, разбирам, че за теб шаха е твърде динамична игра, ама не ни бъркай със себе си. Ние, все още, успяваме да проследим цяло състезание :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13.11.2022 г. at 21:56, PRR написа:

Алонсо също заслужава адмиразии. Чудесно каране, чудесна стратегия, чудесно изпъление. 

Всъщност беше единствения, който успя да ме впечатли. Дано догодина в Астън Мартин не го затиснат за сметка на &son

 

На 14.11.2022 г. at 0:51, Thunderbolt написа:

бях виждал всякакви гадни действия срещу пилот 2, но това беше гнусно от страна на Макс. страшен боклук

По принцип съм му фен, но това беше чисто педалско изпълнение!

 

На темата за блъскащите се колички:

Рикардо от страхотен пилот се превърна в камикадзе. Удара, с който завъртя Магнусен беше абсолютно ненужен и можеше да го избегне.

Удара на Норис в Льоклер не беше нарочно, въпреки приказките на Норис как не бил там да пуска никого, изхвърли го бордюра. Но Льоклер му беше оставил достатъчно място за нормална маневра, така че вината си е негова.

Удара на Лекето (да, след изпълнението му в края на състезанието се присъединявам към Пепи) със Саждьо беше най-спорен. Коментаторите по Скай Спортс се скараха, защото според Брандъл вината беше на Саждьо. Ама айде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекто си преставя, че всички са длъжни да му правят място. Не помня от години пилот да е бил толкова брутално нагъл. Като капак маФИА си затваряха очите, а и продължават отчасти да го правят, точно към неговите действия. Да, кара, ама до там. Поведението му е на комплексирано леке. Нещо, което доказа и с бруталното си отношение към съотборника, който му поднесе миналогодишната титла на тепсия, а и тази не е като да не помогна... Ама ... лека ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло скучно състезание.

Лекето кара и пак ги отнесе. Естествено, егоизма му от миналото състезание, лиши Перез от второто място, което, лично мнение, нямаше да е заслужено. А освиркването на феновете бяха напълно заслужени. Може да кара, но ще си остане леке и пример за НЕ подражание ;) 

Льоклер направи чудеса да изпълни супер рисковата стратегия, но се справи без нито една грешка. Заслужено второ място.

Перез - опита, но не му достигна малко. Риска да оставиш всичко за последното състезание и особено с "помощта" на съотборника ти.

Хамилтън издърпа късата клечка. Кара добре, но това е. Понякога не всичко е каране, трябва и късмет.

Не разбрах защо Норис стана "карач" на деня, но така са решили "феновете". Къде, къде по-добро каране видяхме, ама ... фенове.

Малкото Шуми само си прецака последното състезание. Поне показа, че кара повече от съотборника си, поне в това състезание. За мен грешно решение на Хаас, но кой пък съм аз?!?!

Толкова за тая година. Надявам се догодина преднината на лимонадите да не е толкова брутална и да имаме тройна битка за титлата... А защо не и четворна :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.