Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2022


PRR

Recommended Posts

https://pirlotvonlinehd.com/#

Понеже съм навън, а на Виваком не съм им налял пари за малоумните коментари по Диема, ползвам т'ва за всякакъв спорт. Та си викам - да го споделя с Вас... Пък може да е полезно на някой :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото е много "интересно" :( За пореден път рейс контрола е черна дупка, умишлено се скриват кадрите от инцидентите, никой не казва кога ще рестартират състезанието и как...

Иначе инцидента беше гаден и доста опасен. Дано китайчето е наистина добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно състезание, за съжаление, пак решено от не зависещи от пилотите обстоятелства.

Ферари, за кой ли път, се "оцапаха" със стратегията.

Перез ... си е за 5 секундно наказание за изпреварване през тревата.

Браво на Хамилтън, чудесно каране.

Хубаво каране и на Алонсо, най-накрая да му се случат нещата и в състезание.

Лекето верстапен ... гнусно каране срещу малкото Шуми. Да, има проблеми с колата и въпреки това направи чудесно каране, но за пореден път си позволи да изхвърля пилоти от пистата за да остане на позиция. И, ако пак му се размине не ми обяснявайте, че няма умисъл ;)

И, така и така стана дума за малкото Шуми, честити му първи точки, при това с чисто каране!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да не се показват повторения до изясняване на състоянието на пилота.
добре че не съм фен на Ферари, такава тактика не могат да измислят и в някое помощно училище за бавни деца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм съгласен с "нормалното". Да, не е редно да показват как вадят пилота, особено ако е наранен, но самия инцидент да се крие е смешно. Не, жалко е. Някак прекалено се опитват да ни пазят. Естествено - лично мнение.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много се изнежихме. Аз видях как хвърчи някой по таван и оставя диря с искри, ама само т'ва. Спокойно можеше да има повторения със самия инцидент. Толко пък загрижени...

А ето и катастрофара от възможно най-близка гледна точка 

 

https://www.tiktok.com/@ted_meagher98/video/7116269832064093446?refer=embed&utm_source=embed&source=h5_t&_r=1

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че сме изнежени. този пилот има фенове, роднини, които гледат. ясно е, че всеки иска да види малко екшън. но в някои моменти поне според мен не е редно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но пък и криенето на инцидента не помага много ;) 

 

Иначе маФИА пак се направиха на ударени. Нито наказаха Перез за изпреварването извън пистата, нито лекето за наглото изхвърляне на друг пилот, при това два пъти. Не че съм изненадан де ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става дума за екшъна, а за информация за пилота. И за самия инцидент. Поне лично аз искам да има такова инфо. Екшъна съм ОК да скрият ако хвърчат глави и крайници, но такива неща няма. Има...катастрофа просто.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в изтекло тийм радио в ютюб след състезанието, Жоу не отговаряше в моментите след катастрофата. каква информация да дадат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лошо състезание. Льоклер имаше смазващо предимство, но проблемите във Ферари са плашещи. Казвайки Ферари няма как да не отбележа, че за пръв път реагираха адекватно стратегически. 

Много добро състезание и за Хамилтън. Да, късмета, че отпаднаха колите на Ферари и Редбул пред него помогна, но и той си кара едно добро състезание.

Малкото Шуми показа доста характер и се опъна не лошо не само на съотборника си, но и на Луис вчера, както и показа няколко много чисти изпреварвания.

Жалко за Сайнц, не заслужаваше това, но това са моторните спортове. А, за кой ли път, лекето взима повече точки отколкото заслужава. Не говоря само за второто място, което принадлежеше на Сайнц, но и за най-бързата обиколка, която определено си беше за Льоклер. Но, за добро или лошо, късмета е част от формулата и трябва да се съобразим с това.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тъпо, че изпускаха двойна победа... За малко и самата победа щяха да изтърват. Гледах състезанието с едно око и ми се счу, че последните 3 обиколки, не успява да превключи предавки надолу всеки път. Сега прослушах радиото на Leclerc - вярно така е било. Геройски е удържал значи позицията. Ето линк към радиото от цялото състезание, ако е интересно за някой, придружено с картина от кокпита на пилота. 

 

 

Това, което ме интересуваше мен е на 15:05. Добре се справя с напрежението човека. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Странно състезание и най-вече резултат. За съжаление шампионата май се реши. Официално Льклер е споделил, че проблема е бил при него, но първата реакция по радиото казва съвсем друго. И ми се струва, че по-добрия пилот разполага с много по-чуплива техника и некадърен екип... Уви. Вървим в посока лекето да стане шампион за втори път...

Иначе страхотно каране на Хамилтън. Без да блести, но с постоянно високо темпо.

Браво и на Ръсел за чудесната борба с лимонадата.

Перез ... ще се въздържа от коментар.

Жалко за малкото Шумахерче. След безумицата в квалификацията изтегли и късата клечка в състезанието.

Чудесно състезание за Алонсо. Много хляб още има в тоя пилот.

Да видим Унгария. Като цяло супер скучно състезание, но дали с промените в аеродинамиката, няма да се съживи?

 

PS: I cannot find throttle ... Ами нЕам думи :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко наистина за Леклер, но ми се струва, че си беше наистина негова грешка. Не че не може и Ферарито да е било счупено (както обикновенно напоследък), но като че ли си беше класическо lift-off oversteer, защото гумите си бяха заминали вече и не го задържаха при олекването на задницата. А и се опита да я хване със спирачка, което също мисля, че е сериозна грешка. Но не съм гледал повторения, може и да греша. Въпросът е, защо от Ферари не го вкараха веднага след Верстапен в бокса!? И също, защо вкараха Сайнц в края!? Въобще, отново има много въпросителни и към отбора. 
Относно състезанието в Унгария, не съм съгласен с теб. През годините там са ставали едни от най-хаотичните състезания с много изненадващи резултати, а и това е пистата в календара, на която колата има може би най-малко значение, което също е предпоставка да блесват пилоти с иначе посредствени болиди. Надявам се, че и тази година ще се получи нещо такова. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах няколко пъти повторението и слушах двигателя. Нямаше дори опит да вдигне оборотите. И реакцията му беше много, ама много показателна. 

А защо не го вкараха - ами той се движеше повече от добре с тия гуми, докато Верстапен се навря в трафика. Ферарито не се държеше добре с твърдите гуми и максимизираха средно меките. Затова. 

А защо вкараха Сайнц ... ами защото до момента подариха само 4 състезания по тактически причини. Беше срамота само с толкова да ги подпомогнат и се задействаха да харижат поредния подиум :(

За Унгария - дано си прав. Доста тегава за изпреварване писта беше, но дано сега да е по-добре. Ще видим след 5 дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не те разбрах май, какво искаш да кажеш с това, че не е вдигнал оборотите. Имаш предвид след като се заби, че не можеше да я изкара ли? Тогава наистина, може би нещо се счупи при удара и нямаше как да я изкара и според мен гневната му реакция беше точно затова. След като изгледах няколко повторения, съм почти убеден в тезата ми от предишния пост, абсолютно пилотска грешка.

 

Относно това, че не го вкараха, видя какъв е резултата. :) Точно защото Верстапен излезе в трафик, Леклер щеше освен да излезе отново пред него, да спечели и някоя секунда. Не си спомням какви времена въртеше преди да се удари, но гумите си изглеждаха зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато "избяга" задницата при тези коли задните гуми задължително се развъртат, а оборотите отиват в "лютеницата". В случая дори на мръднаха. В допълнение невъзможността да върне назад. Тези "съвпадания" напълно потвърждават първите му думи "I can't find the throttle" ... След разговора с шефа, няма смисъл да коментираме изявленията му ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес четох една статия, която само ми затвърди позицията че Биното трябва да го разчекнат между 4 Ферарита цък

И аз изгледах доста пъти повторението. Скоростта не беше достатъчно висока за да тръгне задницата просто така, при положение че Льоклер още не беше започнал да подава газ, не блокира нито едно колело, но пък за сметка на това болида подскачаше в зоната за спиране като гумена лодка по вълни. Освен това при downshifting оборотите изобщо не се вдигнаха до степента, до която би трябвало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам колко години продължава тази бездарност от страна на стратезите във Ферари.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, axel написа:

Не мога да повярвам колко години продължава тази бездарност от страна на стратезите във Ферари.

Просто нямаха уцелен момент за питстоп, всичките бяха объркани. А след като видяха какво стана с двете коли на Алпин и въпреки това сложиха Hard на Льоклер направо беше саботаж! То че магарИ с нито едни гуми не работеше добре като Мерцедес и РедБул беше факт, но въпреки това можеше да си завърши първи.

Но пък моя човек спечели ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е 5то, да не кажа 6то подарено състезания от магарИ над лимонади :( Не е истина, колко очевидно беше, че твърдата гума е най-неподходящата за тази писта, ама от магарИ не го разбраха ;)

А лекето да ходи да пали свещички. То не само, че от магарИ го играят в неговия отбор, а и дори като се "оцапа" късмета го пази.

Браво на Хамилтън. От нищо направи второ място. Ръсел също заслужава адмирации.

И, за съжаление, не мога да кажа че съм възхитен от състезанието. Да, една идея по-малко скучно от предишни години, но пак скука. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То проблема не е в това, че Верстапен се подигра с магарИ, а че магарИ сами се направиха за смЕх ... С кола, значително по-добра от мерцовете, абсолютно конкурентна, дори по-добра от лимонадите, и ... 4то и 6то мЕсто ... Ми нЕам думи :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.