Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2022


PRR

Recommended Posts

Противно на старателно изгражданото от мен впечатление, че не харесвам Хамилтън, не е точно така. Може да ненавиждам позьорщината и мрънкането му, факта че беше "определен" за шампион с всички връзки и заради "произхода" си, но имах изключително високо мнение за него като пилот - отдаденост, настройване на колата, това че кара с много мисъл и без неоправдана агресия.

Сега или @axelе прав за конспирацията, или аз не съм прав за пилотските му умения и ще излезе, че ако го сложиш в калпав болид той не може да се пребори с недостатъците му и да изстиска и невъзможното от него (което направи Ръсел и в събота, и в неделя).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че Хамилтън си е една средна хубост пилот и толкоз. Имал е обаче възможността през по-голямата част от кариерата си да кара топ кола + да бъде подбутван поради една или друга причина. И всичко това се вижда в момента, както се е виждало и през времето, в което си раздаваха шамари с Розберг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво очаквате от тези (новите) пилоти .. в момента от цялата колона дори и Алонсо не мога да кажа , че има капацитета да развива кола , а останалите са .. крак от маса - лансирани от някоя верига хипермаркети или частен производител с цел реклама и толкоз.

На Мангала повече от половината титли са дадени .. има една - две спечелени и от край време ако не кара най-добрата кола и не е в челото на колоната той не кара , вози се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е баш F1, но определено е страхотен повод за Бг! Дано успее да стигне до F1 този момък.

https://m.dir.bg/corner/motorni/balgarinat-nikola-tsolov-s-parva-pobeda-vav-formula-4

Тук е третото състезание. Втори пол позишън за уикенда! За съжаление няма много каране, тъй като имаше 2 пъти кола за сигурност >>> 

 

Второто състезание за уикендa от 2-ра позиция с лош старт е 6-и накрая, но с най-добра обиколка >>> 

 

 

Първото от трите състезания - пол позишън! Обаче...изгасна на старта. Явно трябва да тренира стартове. Карането му е доста добро. Въпреки ситуацията на старта, подмина 16 коли, за да завърши 14-и >>> 

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противен ми е пъпчо, но кара безгрешно и напълно заслужено си спечели.

От друга страна от Ферари, за пореден път, са за е.... :( Какъв кретен трябва да си да не вкараш поне едната кола в тази ситуация!??!?!

Къса клечка, отново, за Перез.

Жалко за малкото Шумахерче, което малко се надцени.

Ръсел изкара безкраен късмет, а Хамилтън за пореден път го наиграха със стратегията, въпреки доброто му каране.

И, за поредено състезание, виждяхме как DRS-а е безполезен в ситуация на "влакче" "( 

 

PS: Пъпчо след състезанието излгеждаше, като ... употребен :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, PRR написа:

PS: Пъпчо след състезанието излгеждаше, като ... употребен :D 

Чак сега го гледах. И двамата с Льоклер изглеждаха гроги, но и направиха страхотно състезание!

А не знам късата клечка ли беше за Перез, или той този път се показа като къса клечка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За мое съжаление, лекенцето спечели. Льклер изтегли късата клечка в доста неподходящ момент. Перез му показаха, че ще е втора цигулка още доста години, ако остане в този екип. Мерцедес бяха доста приятна изненада, за съжаление с проблем в края, но все пак резултата е доста положителен, а Хамилтън показа, че още не е за отписване ..., ако има кола. Малкото Шуми ... за пореден път е на крачка ... но извън точките. Алонсо може да отвори академия за изпреварвания, а Ботас се оказа, че с калпава кола може повече отколкото с хубава. 

Като цяло интересно състезание. Да видим следващото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хамилтън за пореден път се доказа като най-великия мрънкач, който някога е карал във ф1. 1вата обикола предпоследен и веднага: аз бих прибрал колата. ами прибери я бе тъпак. също така ненужно бутане на Макс това състезание си беше за Чеко. и не на последно един среден пръст за нашите коментатори. тия тупани единствено могат да коментират как съхне прясно боядисана пейка и нищо друго

Редактирано от Thunderbolt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, не така де. 

Хамилтън мрънка - факт. Ама и кара. Пак факт.

Пъпчо ми е противно дори да го коментирам... въпреки, че не мога да му отрека, че кара. Ама ми е противен.

Съответно ми е двойно по-криво, че заради него го отнася Перез, ама това е.

Коментаторите по-добре да не ги коментираме, че ... Айде, Течев поне се опитва да е в час и чете, ама останалите са ... Без коментар.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, кара. но днес след първата обиколка бе обидно изказването. еми няма кво да правя тука, по-добре да си ходя. то е лесно толкова години само да печелиш, ама е и хубаво от време на време да ти припомнят, че съществуват и места от 4 нататък. все едно Уилямс след първото състезание да кажат: ами не ни бива, отказваме се от целия сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Thunderbolt, тази година DRS е много странен. На някои писти е почти без значение, на други е дотолкова "силен", че при две последователни зони, реално на първата по-добре дори да не се пробваш, че на втората си пак пътник, а на трети е доста ефективен, без да е прекалено. И, ако тази писта беше от първите мерцовете наситина бяха без шанс. Но пистата позволяваше сравнително лесно изпреварване с DRS и Хамилтън се възползва максимално. Малко кофти беше, че трябваше да върне газта за да стигне до финала, но това  е. Явно техниката ще е от ключово значение за крайното класиране. Засега Ферари все пак водят със само едно незавършване, срещу две на пъпчо, но ... Сезона е дълъг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за щастие нямам Диема и гледам канали с английски коментар. И те бъркат колите на моменти, но като цяло са направо космонаФти в сравнение с нашите талпи.

Лично мен страшно ме доядя за Льоклер. Ама страшно. РедБул спечелиха със стратегия, не толкова с каране, двамцата реално не направиха нищо, освен да завършат. И ако Льоклер не беше опънал колесника нямаха никакъв шанс. А Перес си е дал дъто под наем да трепе таралежи с него за да спечели "лидера" на отбора, не е първия, няма и да е последния (Ботас и с хубава кола можеше, ама и той беше нает за да трепе таралежите).

Мерцедес явно успяха да преодолеят "хопаницата", която играеха на правите. През седмицата четох коментари, че ако и в Испания не направят нищо зарязват сезона и започват да гонят следващия, та явно са се напънали. Саждьо издрапа от дъното, факт, стигна четвърто, при което очаквах да кажат на Ръсел че колата му прегрява и трябва да отпусне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черния си кара. Даже много по-добър беше в състезанието от Ръсел. От края на колоната с минаване през пит-а за смяна на гумите + бавна обиколка преди т'ва със спукана гума... И стопи до 12 секунди преди да му кажат да върне газта. Поне на мен лично ми хареса представянето му. Не случайно и стана Driver of the day. Ще е още по-интересно ако и Мерцедес се намерят в борбата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много странно, как това видео бе спестено по време на състезанието:
https://9gag.com/gag/aegd9wO

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пак е дборе, че изобщо го има ;) Иначе със сигурност маФИА ще го квалифицира, като спортен инцидент, защото черньо отваря завоя, но там е Магнусен и ... ще се оправдае, че не го е видял. Още повече, че първите обиколки съдиите "малко" се въздържат от наказания, заради голямата близост на колите и студените гуми. Както и да е. Това състезание вече е история. Да видим как ще се развият нещата в Монако, че там който пръв тръгне пръв и пристига с почти нулев шанс за изпреварване :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до тоталната невъзможност за изпреварване в Монако се стигна най-вече заради размерите на болидите. ето сравнение от моята колекция
Ferrari F2003GA и Alpine A521 от миналата година:

f1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Thunderbolt написа:

до тоталната невъзможност за изпреварване в Монако се стигна най-вече заради размерите на болидите. ето сравнение от моята колекция
Ferrari F2003GA и Alpine A521 от миналата година:

f1.jpg

Явно с времето пилотите наедряват и им трябва повече място ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на Ферари! Успяха, безапелационно, да подарят двойната победа на лимонадите! Направо заслужават безплатна лимонада до края на живота си!

От цялата работа най-много страда Льоклер ... при това абсолютно незаслужено!

Браво на Перез, възползва се в пълна степен от кретенията на Ферари.

Браво и на Сайнц - кара едно прекрасно състезание.

Ръсел за пореден път също се показа на ниво

Нори някак между другото докара добро класиране, а Хамилтън, за пореден път, изтегли късата клеча висейки зад друг автомобил.

И за самото състезание - стандарната скука на Монако, най-вече от към възможности за изпреварване. Ако не беше кретенията, да го напиша за пореден път, на Ферари, скуката щеше да е брутална :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, PRR написа:

Хамилтън, за пореден път, изтегли късата клеча висейки зад друг автомобил.

Не просто зад друг автомобил. Алонсо му показа (за пореден път), че ако колата не му е неземно по-добра от на околните той си е най-обикновен геврекаджия. И не разбрах защо наказаха Окон, като той беше напред и преди и в завоя - той си избираше треакторията, Саждьо трябваше да пази.

Пак прецакаха мосю Льоклер. Голяма тъпотия, ама явно Биното толкова си може. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 13.06.2022 г. at 7:30, Izolini написа:

Макар че РедБул спечелиха двойна победа не съм доволен от състезанието.

Състезание е когато има елемент на равенство. Когато двете лимонади си въртят кръгчета с по секунда на обиколка по-бързо от останалите се нарича подигравка ;) А от Магари показаха, че не само стратезите са им "професионалисти" ... Все още тая някаква надежда, че сезона е дълъг, ама ... не много големи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекето, колкото и да не го харесвам, направи страхотно състезание.

За най-голяма изненада от Ферари не спретнаха никаква драстична стратегическа грешка. Чудесно каране на Сайнц.

Хамилтън направи чудесно състезание и, за пръв път, нямаше "късмета" да влезне в DRS влакче, което се вижда и от крайния резултат.

Ръсел, отновно, с чудесно каране.

Алпините свършиха чудесна работа ... и прекараха Льклер. Който пък направи чудеса да стигне до това 5то място.

Жалко за малкото Шумахерче. За пръв път го видях да прави наистина добро състезание и ... греда.

Малко ми стана криво, за Перез, ама в крайна сметка това е част от спорта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно вече сте видяли снимки из интернет, но да се похваля и аз, че минах да я видя на живо в Лекси?

IMG_20220623_192219.thumb.jpg.c2837a33fd3f3bd4b78ff8a3e2f0892c.jpg

 

IMG_20220623_192130.thumb.jpg.fc3902fd4f9cfa485cb95cdeb8f9cfca.jpg

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.