Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Формула 1 - 2022


PRR

Recommended Posts

Мерцедес ще страдат поне две години съгласно новите правила за развитие на двигателите и ползването на аеродинамичните тунели. Хаас, от друга страна, имат право да ползват "пълния" капацитет за развитие и тестове. Интересно е, че лимонадите сглобиха доста сполучливо колата и се очертава пореден силен сезон за тях. 

Относно ферари - комфорта да почнеш да развиваш колата за следващия сезон още от средата на предишния. Нито Мерцедес, нито Редбул имаха тази възможност. Дано се възползвам максимално от предимството си, че скоро мерцовете пак ще са в челото и ще размътят водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Приятно състезание. 

Льоклер показа много характер, но и колата беше над останалите.

Верстапен ... карма ;) 

Перез се представи много добре, но имаше и късмет, че косенето не му коства повече.

Ръсел извади късмет, но и показа каране.

Хамилтън пак изтегли късата клечка, но показа, че все още не е за подценяване. И, лична интерпретация, коментар му "Поставяте ме в трудна ситуация" беше насочен към заповед от бокса да не атакува Ръсел. Може и да греша, но ....не вЕрвам.

Малкото шумахерче за пръв път мина преди Магнусен, което е много добъра стъпка. Но, да си кажа честно, не виждам таланта на тате.

Строл - тоя си плачеше за черен флаг.

 

И последно - прави ми приятно впечатление, че откакто го няма М. Маси, не се говори за рейс контрола и (без)действията му. СлучаЕност?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, PRR написа:

И, лична интерпретация, коментар му "Поставяте ме в трудна ситуация" беше насочен към заповед от бокса да не атакува Ръсел. Може и да греша, но ....не вЕрвам.

За мен пък това беше... карма :D

Но останах приятно изненадан от Мерцедес, че не наредиха на Ръсел да го пусне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че Макларън влизат във форма. А коментара на Хамилтън си беше намек към отбора да го пуснат пред Ръсел. Вярно, че си беше чист късмет за Джордж, но нямаше да е правилно да дават заповеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, axel написа:

Радвам се, че Макларън влизат във форма

И Алпин. Дори Хаас. За всички се радвам, защото ми писна от години да печели само Мерцедес.

А скоростта на черните кончета в състезателна дистанция ме впечатли. Много!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Пълна пародия беше тая квалификация. Пъпчо направи една добра обиколка и ... за останалите ... абе да не казвам, че ще ме бананосат :( Ако утре и състезанието е такава пародия, май по-добре да си връщат Маси и да гледаме балет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, то това понеже не беше балет...

Силно чувство в мен напира, че Ландо нарочно изпусна завоя, иначе третото място щеше да го гледа през крив макарон. Което (ако е вярно) ще ме накара да го харесвам още повече - Шуми правеше същите номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме тинейджъри ... по душа! Ама тия са ПП-та, не по душа ;) Безумно беше поведението на "стюардите". Някой се насадил временно в чакъла и хоп - червен флаг! Ми той дори не загасна, а за да има и повече драматизъм взе, че и се прибра в бокса БЕЗ ПОМОЩ!!! Олеле, чИрвен флаг! Драма... Тоя спорт става верно балетен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, PRR написа:

Безумно беше поведението на "стюардите". Някой се насадил временно в чакъла и хоп - червен флаг! Ми той дори не загасна, а за да има и повече драматизъм взе, че и се прибра в бокса БЕЗ ПОМОЩ!!! Олеле, чИрвен флаг! Драма... Тоя спорт става верно балетен...

Дори не беше в чакъла, а се добра до асфалтовата алея, но докато включи задна за да се завърти в нея и тия пeндели вдигнаха... флагкрака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По правилник при всяко напускане на пистата е задължително да се вдигне жълт флаг. За това не ги виня. Но чак червен, при положение, че колата е с включен двигател (а те вече имат и "стартер") и не се е окопала беше, меко казано, прекалено. Ама ... маФИА :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, PRR написа:

...а те вече имат и "стартер"...

Старт-стоп дали имат .. докато чакат светофара ще е голяма икономия ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Старт-стоп дали имат .. докато чакат светофара ще е голяма икономия ?

 

 

Както вървят нещата, май натам отиват :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше малко прекалено наистина, но според мен са по-предпазливи в такива условия заради случая с Жул Бианки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да виждаш да съм писал, че са го подпрели? Изразих недоволство от безмислените червени флагове, а не това, че са му спечелили първото място ;)

 

Иначе - добро каране направи, а от Ферари имат тежката задача да си изработят стратегия, която да работи със само едно спиране в бокса. Честно казано, гледайки показаното, аз бих заложил на два бокса от тяхна страна.

Останалото в спринта беше ясно - Сайнц си направи прогреса, който се очакваше, Перез в края едвам не отнесе Льклер, като за пореден път показа, че знае как да пази гумите, Магнусен се срина, но с тия гуми и тая кола толкова, Хамилтън и Ръсел ... толкова си може колата, малкото Шумахерче надмина себе си и е в добра позиция за утрешното състезание, а Алонсо за пореден път се опита да се надскочи, но този път не се получи. Утре ще пробва пак ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, The Best Forman написа:

Паралелно с "това" върви снукър .. познайте колко издържах пред телевизора с "това" ?

То след определена възраст бързите неща стават още по-бързи и хората се преориентират към съответните спортове - снукър, табла, шах ... Последното също е до време :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с възрастта на кое е нормално да се кефи човек , но формула с калници и тасове ??

Между другото , както видяхме , добре покат гуми ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лошо състезание. Льоклер не му издържаха нервите, пъпчо кара без грешка, Перез, както обикновенно, свърши чудесна работа ... , като втори пилот. Хамилтън изтегли късата клечка за Гасли, който е пълен некадърник и не успя да изпревари цяло състезание Албон, което пре...а и Хамилтън. Магнусен направи поредното чудо с Хаас, малкия Шуми пак изтегли късата клечка, а Льклер в края просто минимизира щетите, които сам си причини. 

 

Но, за поредно състезание се вижда, че ДРС е изключително важен и един пилот/кола неспособни да ги използвам могат да унищожат не само собственото си състезание, а и това на другите. Мисля си, че просто трябва да им се разреши да го ползват максимум две последователни обиколки и една да пропускат. Една идея, която не вярвам да се реализира ... за съжаление :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До известна степен ме дояде за Льоклер, но пък не му е за първи път да прави такива тъпи грешки от прегаряне. Така Ландо успя да го види това 3то място през кривия макарон, който му обещах вчера. Астън Мартин също успяха да направят малко чудо.

Като цяло на мен състезанието ми беше скучно, но няма какво да се оплаквам - и на 7кратния му беше скучно да крепи 14то място цяло състезание - може и той да е предремал като мен 2-3 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Izolini написа:

...Като цяло на мен състезанието ми беше скучно, но няма какво да се оплаквам - и на 7кратния му беше скучно да крепи 14то място цяло състезание - може и той да е предремал като мен 2-3 пъти.

Еее по едно време беше 11 -ти (преди първия бокс) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно, никога не съм харесвал Хамилтън, но това беше прекалено. Какъвто и да е, мисля че подобна безпомощност от негова страна не е нормална. Ръсел стигна до 5та позиция и второто “Ферари” не можа да го изпревари с дрс, а Хамилтън да не може да отлепи от 14та позиция цяло състезание!? Някакви теории на конспирацията започват да ми се въртят в главата.

 

пс: той дори е загубил три позиции спрямо стартовата му такава, като се имат предвид отпадналите и изостаналите след инциденти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДРС-а много помага ... стига да няма "влакче". Когато се наредят няколко коли една след друга и втория във "влакчето" е неспособен да изпревари ДРС-а за следващите го става безмислен. А Мерцедес са много зле откъм максимална скорост, заради "подскачането" и без ДРС са кръгла нула. Ръсел извади късмет да има чиста писта и да кара сам, но Хамилтън изтегли няколко къси клечки. И, колкото и да не го харесвах, сега ми е направо жал. Видя се, че направи много опити, но просто толкова. Но пък и е нормално късмета да не е вечно с него ;) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.