Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Криви гуми - рекламация


Recommended Posts

Здравейте,

Купих си нови зимни гуми, сложих ги на колата и се започнаха едни вибрации още от 40-50 км/ч. Около 90-100 км/ч и нагоре сякаш намаляват и не се усещат толкова. Вибрациите се усещат в цялото купе. Воланът не мърда.

Утре ще ходя за рекламация и въпросът ми е някой дали е минавал скоро по този път? Каква е процедурата? Ако след проверка се установи, че има дефектна гума веднага ли я сменят? Кой плаща за положения труд по сваляне и качване на гумите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефектни или не, труда няма кой да ти го заплати. Освен ако търговеце не е И гумаджийница и има такава политика.

Иначе шанса да ти се уважи рекламацията, зависи най-вече от глобалната политика на марката. Ако самата марка е с тегава политика към търговците, те ще я пренесат върху теб. Ако е с добра политика за рекламация, шанса някой да ти я уважи е значително по-голям. Ако случайно удариш на камък при търговеца, винаги можеш да изпратиш един мейл с обяснение до самата марка.

Мисля, че не е лошо да напишеш марката гуми, от къде са закупени, размер, а-у...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде кажи,че си с Континентал ТС870, че да станем двама с криви гуми и вибрации? При мен са само вибрацийки около 100км/ч ...но все пак ги има. След пребалансиране понамаляха...та се чудя още за филма с рекламациине...

Редактирано от combi_64hp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kleber Krisalp HP3 195/65/15. Купени са от Медина мед. Те предлагат монтаж, така че утре на място ще се пазарим кое ще плащам аз и кое не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, combi_64hp написа:

Хайде кажи,че си с Континентал ТС870, че да станем двама с криви гуми и вибрации? При мен са само вибрацийки около 100км/ч ...но все пак ги има. След пребалансиране понамаляха...та се чудя още за филма с рекламациине...

 

Аз имах крив Premium Contact 6, които беше от първата вълна произведена в Румъния. Преди това съм карал с немски и словашки Континентал и не съм имал никакъв яд.

 

преди 15 минути, winrg написа:

Kleber Krisalp HP3 195/65/15. Купени са от Медина мед. Те предлагат монтаж, така че утре на място ще се пазарим кое ще плащам аз и кое не.

 

С Медина мед не би следвало да имаш проблем. Не го казвам от личен опит. Казвам го, защото се натискат здраво на пазара и влагат много в обслужване. Не би следвало да не уважат рекламация, но... Преди това трябва да си МНОГО сигурен, че проблема е точно в гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тресенето се усети след смяна на гумите, така че не виждам от какво друго може да е. Трябва да погледна, но мисля, че и моите са произведени в Румъния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, winrg написа:

Тресенето се усети след смяна на гумите, така че не виждам от какво друго може да е. Трябва да погледна, но мисля, че и моите са произведени в Румъния.

От лош баланс, например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош баланс също е възможна причина, но от лош баланс мисля, че ще се усетят вибрации при по-високи скорости, а не още на 40-50 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, winrg написа:

Лош баланс също е възможна причина, но от лош баланс мисля, че ще се усетят вибрации при по-високи скорости, а не още на 40-50 км/ч.

лош баланс може да се усети при различни скорости! вероятно е зле направен баланс или налепи от кал по джантите, щом се е появило след смяна на гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж нямах избор (снега ме изненада) и ходих в една денонощна гумаджийница . Завъртяха летните със зимните и цял ден колата сее и тресе ужасно . Изкарах до събота и отидох при гумаджийте , при които си ходя от години и ... тези малоумници от предишната гумаджийница не свалили тежестите от предишния баланс ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.11.2021 г. at 17:02, ma_in написа:

Аз не знам кой гумаджия няма да види криви гуми на машината.

 

Например този гумаджия, който е и продавач на гумите. Колегата е писал, че където е купил гумите, предлагат и монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.11.2021 г. at 17:24, baijoro написа:

 

Например този гумаджия, който е и продавач на гумите. Колегата е писал, че където е купил гумите, предлагат и монтаж.

А, тоя го знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя какво се случи. Отидох в Медина мед и споделих за вибрациите. Свалиха гумите и ги провериха на тяхната машина. Оказа се, че и на четирите не бяха докарали баланса в кварталната гумаджийница. Доволен, че всичко вече е точно се качих в колата и тръгнах да се возя. Карам си, но усещам, че пак нещо тресе, този път най-осезаемо около 60-70 км/ч. Връщам се за рекламация, този път качиха гумите на друга машина с валяк, която симулира натиск от пътя. Правиха разни оптимизации и въртене на гумите спрямо джантите и ме пратиха да тествам отново. Този път нещата бяха много по-добре и се върнах да им благодаря. В крайна сметка си платих само за първия баланс. Вчера минах около 200 км извънградско и имах усещането, че от време на време пак се появяват вибрации, но не както в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.